Strings (2004) poster

Strings (2004)

Country
Denmark
Runtime
91 minutes
starch Benzersiz kukla filmi "İpler"in en büyük özelliği, günümüze değin çekilen ilk uzun metrajlı sinema eseri olmasıdır. Bu enteresan yapımın hikayesi ise şöyle: Hebalon İmparatoru trajik bir ölümle yaşamını yitirir. Tahta oğlu Hal Tara'nın çıkması artık intikam alma saatinin de gelip çattığının habercisi anlamına gelmektedir çünkü Hal Tara’ya kalan ilk miras, babasının ölümünün intikamını almaktır. Babasının, ezeli rakipleri ve düşmanları Zeritler tarafından öldürüldüğüne inandırılan Hal Tara köle kılığına girer ve çocukluk arkadaşı savaşçı Erito ile büyük bir serüvene adım atar. Çıktıkları bu amansız yolculukta kendilerini bekleyen macera Hal Tara’nın kendisini tanımasını sağlar. Savaşla dostluğu, sevgiyle nefreti ve yaşamla ölümü öğrenecektir. Bu kukla sinemasını Danimarkalı yönetmen Anders Ronnow Klarlund beyazperde'ye aktardı.

yasem profile photo
yasem
Ben bu filmi izleyeli neredeyse 10 sene olmuş. Harika bir film olduğu dışında zihnimin derinliklerinde filmi izlerken aklımdan şöyle bir cümlenin geçtiğini dün gibi anımsıyorum ; "Lan odunlar (kuklalar ağaçtan yapıldığı için böyle kaba bir tabir kullanmış olmalıyım) bile sevişiyor! Peki ya biz?!" Onlar iktidar kavgası ile uğraşırken benim derdim de buymuş =/
4
2 months ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Danimarka yapımı olduğunu da gördükten sonra Hamlet benzeri bir hikaye diyebiliriz. Oldukça sanatsal buldum. Stop motion ya da normal bir animasyon filmden kat kat daha zordur çekimi. Tam bir arapsaçı anlayacağınız. "Sevgiyle birbirine bağlanamayanlar nefret ile düğümlenmiş demektir."
0
2 months ago
cimcini profile photo
cimcini
Kuklaların bu kadar yoğun duygular verebileceğini düşünemezdim. Aslında konusu sıradan olmasına rağmen çok güzel ayrıntılarla dolu. Kuzeyin karanlık atmosferi içinde doğum, yaşam, ölüm temalarını çok yaratıcı bir kurguyla harmanlayan yönetmene teşekkürler. Mutlaka izlenmesi gerektiğini düşündüğüm bir film.
3
2 years ago

Who liked Strings

Who wishlisted Strings

Shelves that Include Strings

Interesting content shared about Strings

^ Back to Top