Suite française (2014) poster

Suite française (2014)

Director
Country
UK
Runtime
107 minutes
starch Irène Némirovsky’nin romanından uyarlanan filmde, 1940 yılında Fransa’da II. Dünya Savaşı’nın ilk işgalleri yaşanmaktadır. Genç ve güzel bir kız olan Lucile Angellier, üvey annesinin evde gözetiminde, savaşta esir düşen babasından haber almak için beklemektedir. Bir yandan Paris’ten gelen savaş mültecileri küçük kasabaya yerleşmeye çalışırken, diğer yandan Alman askerleri kasabalıların evlerini bir bir işgal etmeye başlar. Lucile evlerine yerleşen Bruno von Falk adlı yakışıklı askerden, başlarda hiç hoşlanmaz ve kendisini geri çeker. Fakat günler ilerledikçe iki genç arasında aşka sürüklenen bir çekim oluşur. Ama karşılarında savaşın en trajik yüzü durmaktadır.

otekiben profile photo
otekiben
final bölümü dışında fazlaca tahmin edilebilen bir akışa sahip gişe işi çerezlik gibi olsa da savaş gerçeği her zaman olduğu gibi etkiliyor. üstüne, yarım kalmış karmakarışık hisler ve uyarlandığı romanın hikayesi de eklenince etkisi artıyor.
bu tarz karakterler michelle williams'a yapıştı iyice.
son olarak, bu film gerçek bir hikayeden uyarlanmamış kurmaca bir romandan uyarlanmış. gerçek olan ve filmin sonunda bahsedilen ise romanın yazarının hikayesi.
2
4 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Savaş içinde yaşanan bir aşk öyküsü gerçek olmasıda yanında cabası. Gerçekten çok güzel bir filmdi eski tarihli ve aşk filmi severler mutlaka izlemeli.
1
1 year ago
ZEYOVIC profile photo
ZEYOVIC
gerek oyunculuk olsun, gerek kurgu ve müzik, film her şeyiyle işgal altında kalmanın yarattığı o korkuyu etkili bir şekilde yansıtıyor. 1940 ı çok güzel gösteren, daha ilk sahnesinden itibaren gözlerde yaş bırakan bi film. Yaşanmış olay olması da duygusallığı ikiye katlıyo. filmde hoşuma giden bir detaysa, film boyu hitler'in adının bir kere bile geçmemesi
0
over 1 year ago

Who liked Suite française

Who wishlisted Suite française

Shelves that Include Suite française

Interesting content shared about Suite française

^ Back to Top