The Legend of Tarzan (2016) poster

The Legend of Tarzan (2016)

Director
Country
USA
Runtime
110 minutes
Ricky.McFloyd Ormanlarda büyüyen Tarzan'ın yeni macerası, Edgar Rice Burroughs'un zamansız masalından uyarlanıyor. Filmin başrollerini Alexander Skarsgård ve Margot Robbie üstleniyor. Londra'da karısı Jane ile birlikte yaşayan Tarzan parlamentodaki bir görev için Kongo'ya geri döner. Bilmediği şey ise açgözlülük ve intikam dolu bir planın içinde piyon olduğudur..

SuaY profile photo
SuaY
Tarzani severim oyununu çizgi filmini kısacası her halini. Biraz fark lazımdı aynı konuda tekrar tekrar ne izliycez iyiydi işte. Bunu da sevdim.
3
25 days ago
sedd1 profile photo
sedd1
bazı ufak tefek detaylar hoşuma gitti aslında. fena değildi :)
0
2 months ago
bahmetp profile photo
bahmetp
Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama olaylar çok hızlı gerçekleşti ve tek düzeydi yaşandı bitti saygısızca resmen. Sosyal mesajlar hoştu ama tarzan konseptinden biraz uzaklaşılmış, orjinalitesini yitirince de bu çağda sığ kalan bir film olmuş. Efektler de biraz sırıtıyor yer yer ama çokta gözü rahatsız etmiyor. King kongtan sonra bu filmi izleyince goril sempatisi başladı bende.
0
2 months ago
Brook profile photo
Brook
Aslında bildiğimiz hikayeyi güzel bir şekilde sevdirmeyi başardılar. Detaylar ve efektler gayet iyiydi. Sıkıldığım sahneler olmadı değil ama Tarzan gerçekten yıllar sonra aynı konu ve farklı tekniklerle karşımıza tekrar çıksa yine izlenir sanki :)
5
2 months ago
Insomniac profile photo
Insomniac
Daha önce Tarzan'ın hikayesi hiç ilgimi çekmezdi, zaten bu tarz filmler çoğu zaman ilgimi çekmez. Sinemaya da beklentimi alçak tutup gittim zaten ama çok beğendim. İlla ki mantık hataları olacaktır çünkü hikaye zaten oldukça ütopik o kadar hatacıklar da olsun. Fakat genele bakınca orta hallinin bi tık üstü güzel bir film olmuş bence. . :) En çokta John'un aslanlarla karşılaşıp kafa kafaya selamlaştıkları sahneyi sevdim, çok samimiydi. :)
4
3 months ago
mtufan profile photo
mtufan
O son sahne var ya :) hani 1 yıl sonra diye devam eden. Eee her hayvan doğal ortamını,çiftleşme mevsimini yada yerini bulur öyle velet sahibi olur. Tarzan insan mı ki şehirde çocuğu olsun :) olmadı da zaten. :)
Sahne seçimlerini beğenmedim maalesef. Daha çok orman sahnelerine yer ayırmalıydı. Mantık hatası gırla. Okadar yıl intikam için bekleyen(ki biz ailemizin ölümünü unutuyoruz bir de sen hayat mücadelesi veriyon orda)ve arazideki elmaslarla diş fırçaladığını zannettim(değerini de biliyor üstelik)şefe mi, herkese dolanan tesbihe mi, savaş gazisi olan ve kendini affetmeye çalışan doktorun neredeyse tarzanla aynı özelliklere sahip olması mı. Aklımda kalan birkaçı. Bütün olarak film çok iyi hayvan ve tarzan etkileşimleri güzel bağlanmış. Yalnız bu zaten tarzan filmi insan hayvanının doğada büyümüş hali. Arkadaşlarıyla hasret gidermekten başka şeyler de yapmalıydı hiç savaşa çağırmadı arkadaşlarını. Ve 2 kez duyabildik meşhur bağırışı. 3 müydü yoksa. Okadar silikti ki. Tarzan efsanesi olup bu kadar az tarzan izleten başka film yoktur herhalde.
Görseller zaten iyi tarzan çekiyon kasımda aşk başkadır değil. Boş söz denk gelmedi senaryoyu beğendim. Kötü adamımız dandik olmuş. Sadece izlenir tarzan deyince aklıma bu film gelmesede alexander gelebilir yakışmış.
0
3 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
senaryo kurgusunu hikaye akışını pek beğenmesem de oyunculuklar we görsel efektlerle beğendiğim bir film oldu bazı yönlerden wasat kalsa da yine de aksiyon sahneleriyle güzeldi orta halli diyelim genel yorumuma :D
0
3 months ago
eminuk profile photo
eminuk
O Tarzan, ormanın çocuğu ne ara bu kadar centilmen, süper İngilizce konuşan bir aşk çocuğu oldu anlamadım. Iıh olmamış, kadro güzel de kurtarmaya yetmemiş filmi. Basit intikam filmi halinde sevmedim ben bu filmi. Çocukken ilk sinemada izlediğim film Tarzan dı, o yüzden özel bir yere sahip bu hikaye benim için. Birkaç orman sahnesi haricinde benim sevdiğim hikayeden eser yoktu. Hadi bunu da kara listeye almıyorum da öylesine bir film işte.
1
3 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Gerçekten çok üst düzey bi oyuncu kadrosu var. Film diğer tarzan yapımlarına göre daha karanlık bir havada işliyor. Bazen King Kong izlenmiş hissine kapıldım nedense. Cgi da beklediğimden çok daha güzel ve işlevsel kullanılmış. Yani hızlıca geçiştirmek için yapılmamış. Biraz beklentinin altında kaldı ama.
2
4 months ago

Who liked The Legend of Tarzan

Who wishlisted The Legend of Tarzan

Shelves that Include The Legend of Tarzan

Interesting content shared about The Legend of Tarzan

^ Back to Top