Taxi Driver (1976) poster

Taxi Driver (1976)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
113 minutes
Porpolog Vietnam’da savaşının izlerini henüz atamayan bir askerin, geceleri taksi şoförlüğü yaparak gördüğü kirli ve adaletsiz dünyaya uyum sağlamayı reddetme hikayesini anlatan film, Robert De Niro’nun canlandırdığı Travis Bickle karakteriyle kültleşmiştir. Taksi şoförü Travis, sosyal hayatındaki başarısızlığını, saplantılı bir tutku beslediği Bickle’la tersine döndürmeye çalışsa da beklediği karşılığı bulamıyor. Bu kırılma anından sonra bir silah alıp harekete geçmeyi, sokakların pisliğini temizlemeye karar veriyor; bu esnada kendini bir fahişeyi kurtarmaya adıyor. Çürümeye yüz tutmuş bir topluma karşı tutulan bir ayna niteliğindeki film, yönetmen Martin Scorsese’nin kariyerinin en önemli filmlerinden biri olarak kabul görür.

BOZO profile photo
BOZO
Robert De Niro ' nun oyunculuk dersi verdiği film...
6
10 days ago
Gonca.su profile photo
Gonca.su
Muhteşem bir film. Robert De Niro ile keyfine doyum olmayan seyir vakti.
4
2 months ago
lews profile photo
lews
Çok övülen , çok duyduğum bir filmdi , ama beklediğim kadar iyi çıkmadı, tamam çok çarpıcı sahneleride var çok derin konular aslında yine de senaryo tam oturmamış . De niro'nun muhteşem performansına sözümüz yok tabi.
0
10 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Büyük hayallerle izlediğim fakat hüsranla sonuçlanan film.Oldukça basit bir konu üzerinde ilerliyor film.Amerika'nın yetmişlerin başında bozulmaya başlayan toplum düzeninde cinnet geçiren onlarca insandan birini konu alıyor.Burada filmi kurtaran da Robert De Niro'nun insan üstü güçlerini kullanarak ibretlik bir oyunculuk yapmasıdır.Cinnet halini başından sonuna kadar en iyi şekilde anlatmış.Seviyoruz seni De Niro
0
10 months ago
zeftodeath profile photo
zeftodeath
film olayını sanat olarak görüyorsanız belkide 10 üzerinden 10 vereceğiniz filmlerden.
0
10 months ago
yahsiii07 profile photo
yahsiii07
İzlemeyenler açısından acilen izlenilmesi gereken filmlerdendir.!!1!
Bir ruh hastasını adım adım katil olamaya götüren sosyal iletişimsizlik üzerüne kurulu bir filmdir. Sosyal iletişimsizlik diyorum çünkü travisin aynada kendine silah dogrultup "are you talking to me??" bunu destekkler nitelikte. 8,5/10
2
11 months ago
92mali profile photo
92mali
Böyle iyi bir yönetmen ve sağlam kadrodan bu kadar saçma bi film beklemiyodum.Bi kaç akılda kalıcı kültleşmiş sahnesi dışında bomboş bir film.Çok ağır ilerliyor ve anlamsız BOMBOŞ sahneleri var,çok fazla fast forward yapmak zorunda kaldım.
0
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Gerçekten güzel bir filmdi. Konusu, müzikleri, yönetmenliği ve oyunculuk performanları mükemmeldi( özellikle Robert Deniro nun). Travis karakteri muhteşem.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
ne kadar övsem az! bir çıldırış hikayesi. bir yalnız erkek hikayesi. new york'ta tek tabanca deniro, patlamaya hazır bir bomba gibi!
1
2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Filmin Amerika'daki etkisi şaşırtıcı oldu. John Hinckley isimli bir seyirci, filmde hayat kadını rolünü oynayan Jodie Foster'ı kurtarma planları yapacak, kendini Travis'in yerine koyacak ve dönemin ABD başkanı Ronald Reagan'a tuzak kurup üzerine kurşun yağdıracaktır.
Reboert De Niro filmdeki karakterine uyum sağlayabilmek uğruna tam 17 kilo zayıfladı, sokaklarda taksi sürdü ve Vietnam Yeşil Bereliler üzerine ne kadar kitap çıkmışsa, hepsini okudu.
4
2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
muhteşem bir film.. Robert De Niro'nun oyunculuğuna ve Travis karakterine hayran kaldım.
0
over 2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
De niro abimizin tüm filmlerini izlemiş biri olarak,bu film kesinlikle top 3 de
4
over 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
You talkin' to me? :)
3
over 2 years ago

Who liked Taxi Driver

Who wishlisted Taxi Driver

Shelves that Include Taxi Driver

Interesting content shared about Taxi Driver

^ Back to Top