Terminator 2: Judgment Day (1991) poster

Terminator 2: Judgment Day (1991)

Director
Country
USA
Runtime
137 minutes
Ricky.McFloyd 1997 Ağustos'unda yaşanan ve 3 milyarı aşkın insanın ölümüne neden olan olayın üstünden yıllar geçmiş ve 2029 yılına gelinmiştir. John Connor makinelere karşı insan direnişinin lideri konumundadır. Onu 2029 yılında yok edemeyen makineler şimdi yok edemedikleri düşmanlarını geçmişte yok etmeyi denemeye karar verirler ve John'un 10 yaşında olduğu döneme bir yok edici makine yollarlar. Buna karşılık John da o dönemde kendisini korumak için daha önce annesini öldürmek göreviyle geçmişe yollanan yok edici makinenin daha üst bir modelini geçmişe yollar. İki yok edici makine arasında John Connor için büyük bir mücadele başlar. Bu arada henüz yaşanmayıp 1997 Ağustos'unda yaşanacak olan felaketin mimarı olan Skynet adlı sistem de yavaş yavaş faaliyetlerini artırmaya başlamıştır. John ve onun koruyucu makinesi John'un annesini akıl hastanesinden kaçırıp Skynet'i durdurmak için işbirliğine girişirken diğer yok edici makine de John'u yoketmek için onların peşinden gitmektedir.

memoclubofcinema profile photo
memoclubofcinema
yapılan kurguyla distopya sinemasının babalarındandır, terminator filmlerinin en iyisidir, bu filmle james cameron beyaz perdeye ölümsüz bir yapıt bırakmıştır
0
6 months ago
KerseL profile photo
KerseL
Görsel efektleriyle ve aksiyon sahneleriyle yapım yılının çok üstünde olan başyapıt kelimesinin en çok yakıştığı, tartışmasız serinin en iyi filmi.Tekrar tekrar izlememe rağmen her izlediğimde aynı heyecanı ve tadı veren bir numaralı bilimkurgu aksiyondur benim için.
5
8 months ago
bahmetp profile photo
bahmetp
bugun bir kez daha izledim. kesinlikle en iyi devam filmlerinden biri.müzikleri efektler kadar heyecan katıyor filme. ve son olarak "i'll be back !"
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
TEKNİK TABİ Kİ İLKİNDEN DAHA İYİ Efektler daha seyredilebilir, daha günümüze yakın. Arnold Schwarzenegger birinci filmde çok karizmatik olunca saf değiştirtmişler ) Yokedicinin yokedilmezliği nasıl yokedilecek? Film boyunca buna kafa yoruyorsunuz )
0
over 1 year ago
Semraykut78 profile photo
Semraykut78
.
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerinden. Müziğide inanılmazdır. Saha genç yaşlarda tv de defalarca izlememe rağmen bir de orjinal olarak yakın dönemde izledim. Eskiden aldığım hazzı yeniden aldım beklemediğim şekilde. Kesinlikle muhteşem.
0
2 years ago
Sunlounger profile photo
Sunlounger
Efsanenin dibi
0
2 years ago

Who liked Terminator 2: Judgment Day

Who wishlisted Terminator 2: Judgment Day

Shelves that Include Terminator 2: Judgment Day

Interesting content shared about Terminator 2: Judgment Day

^ Back to Top