The Boat That Rocked (Pirate Radio) (2009) poster

The Boat That Rocked (2009)
(Pirate Radio)

Tags
Director
Country
UK
Runtime
117 minutes
KerseL Okuldan atılan Carl (Tom Sturridge), hayatında bir yön bulabilmesi için annesi tarafından büyükbabası Quentin’in (Bill Nighy) yanına gönderilir. Quentin, Kuzey Denizi’nin ortasından yayın yapan ve kadrosunun tamamı rock’n roll DJ’lerinden oluşan korsan radyo istasyonu Radio Rock’ın patronudur. Korsan radyoda çalışan DJ’lerin başında radyoculuğun Amerikalı ilahı olarak bilinen, müzik sevgisiyle dopdolu bir adam olan Kont (Philip Seymour Hoffman) vardır. Kuzey Denizi’ndeki hayat olaylarla doludur. Simon hayallerinin kadını Elenore’u (January Jones) bulur ve gemide evlenir. Ancak ertesi gün terk edilir. Amerika’daki turnesinden dönen Gavin (Rhys Ifans), İngiltere’nin en büyük DJ’yi haline gelir. Ancak bunu yaparken Kont ile çatışır. Carl ise karşıt cinsi ve gerçek babasının kim olduğunu keşfeder. Öte yandan korsan radyo, İngiliz hükümetinin bakanlarından Dormandy’nin (Kenneth Branagh) dikkatini çekmeye başlamıştır. Yasaları ihlal eden korsan radyoculara karşı mücadeleye hız verir. İktidar güçlerinin her türlü gençlik heyecanını katı şekilde bastırdığı bir dönemde Dormandy, politik hedefine ulaşma şansını ele geçirerek Deniz Yayıncılığı Suçları Yasası’nı parlamentodan geçirmeyi başarır. Sözkonusu yasanın tek hedefi, korsan radyoları kanun dışı ilan etmek ve etkilerini sonsuza kadar ortadan kaldırmaktır.

gangrel profile photo
gangrel
çok eğlenceli bir film müzik var kakara kikiri var daha ne olsun.
1
12 months ago
atillagrafi profile photo
atillagrafi
Müzik ve özelliklede pop ve rock severler için büyük keyif vadediyor. Kaybedenler Kulübünü sevdiyseniz bunu da sevme ihtimaliniz yüksek benden söylemesi.
1
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
eğlencelik, geyik bir film gibi gözükse de tam da konuya yakışan bir tarzla, eğlenerek geyik yaparak, ciddi bir olaya parmak basmış: sansür ve yasaklar. filmi çok sevdim, saygı duruşu niteliğindeki credits kısmına ayrıca hayran oldum. bir de, affınıza sığınarak, tutamayacağım kendimi: #budahabaşlangıçmücadeleyedevam
2
over 1 year ago
mordecai profile photo
mordecai
çok çok keyif aldığım ve çok da özendiğim bi filmdi. kesinlikle izlenmeli
3
over 1 year ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
The boat that rocks! :) keyifli bir film..
1
over 2 years ago

Who liked The Boat That Rocked

Who wishlisted The Boat That Rocked

Shelves that Include The Boat That Rocked

Interesting content shared about The Boat That Rocked

^ Back to Top