The Book Thief (2013) poster

The Book Thief (2013)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
131 minutes
Neslii Marcus Zusak tarafından yazılan filmin konusu olarak, Death, Liesel Meminger’in, İkinci Dünya Savaşı sırasında dokuz yaşındayken bir Alman çalışan sınıf mahallesinde yetiştirilmesinden başlayan hikâyesini anlatıyor. Liesel çok geçmeden kitaplarla öyle bir bağ kurar ki onlarla bir tür aşk ilişkisi yaşamaya başlar. Bir süre sonra da kitap çalmaya ve çaldıklarını da üvey babası ve diğelerine getirmeye başlar. Death tarafından kaleme alınan roman 2007’de yayınlanmıştır ve halen de gayet başarılı bir biçimde satışı devam etmektedir.

mylethe profile photo
mylethe
"rudy öp beni" ne kadar boş yaşıyoruz değil mi her şeyi erteliyoruz ölüm hiç gelmeyecek gibi. Kesinlikle sadece konusuyla değil oyunculukları, müziği ve güzel anlatımıyla iz bıraktı.Ayrıca altyazılı izlemenizi tavsiye ederim hem ses tonu hem de telaffuzlar insanı çok ayrı etkiliyor.
3
2 months ago
arifcicek profile photo
arifcicek
Yine bir ikinci dünya savaşı filminde savaş arkasında yaşanan hayatlar... İzletti kendini.. Akşam çayın yanında izlenen filmlerden.
0
3 months ago
mnvrndr profile photo
mnvrndr
Kitabı yeni bitirmiş olmanın verdiği taze bilgilerle film hakkında şunları söyleyebilirim kitaptan hemen sonra filmi izlemeyin
çünkü film o kadar eksikliklerle dolu ki onları bulucam derken filmin tadını çıkaramadım.Rudy'le liesel'in hırsızlık maceraları,liesel'in max'a topladığı hediyeler,max'in liesel'e yazdığı hikayeler,yahudilerin toplama kamplarına götürülüşleri....filmde hiçbiri yoktu.Eksikleri geçtim hatalarla doluydu(örneğin hans'ın askere çağrılışı o adamı savunması ile değil,yürüyüş sırasındaki bir yahudiye ekmek vermesiyle oluyor)
Son olarak karakterlerin ingilizce konuşması üstüne üstlük alman aksanıyla konuşmaları da benim için bir eksi
1
5 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Durağan olmasına karşın sıkmadan, izleyicinin duygularını sonuna kadar canlı tutan bir film. Çok fazla benzeri film izledim de hiçbirinde Rudy'nin Liesel'e bakışındaki samimiyeti göremedim be! Hitler ve Nazi gerçeği bir yana nedense ben o ikisinin sahnelerini iple çektim. Zaten konusunda ve gerçekleşen olaylarda şimdiye kadar izlediklerimizden pek farklı bir şey bulamayacaksınız. Ama o iki çocuk yok mu... Off neyse öyle işte, çok sevdim.
7
5 months ago
dilarayazar profile photo
dilarayazar
Harika ötesi bi film bayıldım!!!
2
7 months ago
phoebe profile photo
phoebe
çok durağan ilerleyen bir film. Bir de ben dublajlı halini izledim. filmin sonundaki sesle babanın sesi aynı seslendirilmiş, filmin sonunun Azrailin dilinden anlatıldığını burdaki yorumlardan anladım. Baba anlatıyor diye düşünerek izlenildiğinde o cümleler biraz anlamsızlaşıyor tabi.
0
8 months ago
Feedback profile photo
Feedback
e bu guzel ve merak uyandiran yorumlardan sonra bugun bu filmi izlemek bize mecburiyet oldu ;) yorum yapan usttekiler hepinize tesekkurler tek tek supersiniz..
0
8 months ago
TheDude profile photo
TheDude
2
8 months ago
TheDude profile photo
TheDude
arkadaş bu nedir ya ziyan oldum resmen. Kesti biçti çarptı topladı. Ufak bi La vita è bella etkisi yarattı bünyede. Onla kıyaslanmaz belki ama yine de izlenmeye değer bir film. yaktın beni sarı çocuk. nefis olmuş nefis.
7
8 months ago
HznKryl profile photo
HznKryl
İkinci dünya savaşını konu alıp da insanın duygularına dokunmayan,ciğerini deşmeyen film mi var zaten?Her ne kadar kitabını okumamış olsam da filmi her izlediğimde gözlerim dolar.
2
8 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Hitler dönemi almanyasında geçen küçük bir ailenin küçük üvey kızının başından geçenleri anlatan muhteşem bir film. Herkese şiddetle tavsiye ederim müziklerinden tutun işlenişine kadar küçük kızın oyunculuğu da ayrı bir güzeldi sakın bekletmeyin. Duygusallığı harikaydı.
5
8 months ago
alicancam profile photo
alicancam
Savaşın bir başka yüzünü anlatan hikaye. Fakat bu yüzde pek birşey yokmuş. Ortalama güzellikteydi ama kötü değildi.
2
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Bazı noktalarda hafif donuk bulsam da güzel bir filmdi.
0
almost 2 years ago
Neslii profile photo
Neslii
Uzun süre etkisinde kalmıştım , güzeldiiiii ,)
4
2 years ago
bilgehs profile photo
bilgehs
KİTABINI OKUMADAN İZLEMEK ZORUNDA KALDIĞIM - Sınıfta film izleme günüydü ve kimse hayıırr daha okumadım hayyı diye haykırışlarımı takmadı- FİLM. Güseldir tavsiye edilir
0
over 2 years ago
yabann profile photo
yabann
romandan cok filmi begendim bu film izlenebilir bence .
2
over 2 years ago
kont.h.es profile photo
kont.h.es
biraz özen gösterildiyse şayet, kitaptan uyarlama filmi anlıyorsun. kitaplar o kadar muhteşem şeyler ki, onu başka bir alanda kullandığında, sinemaya aktardığında dahi kitabın kendine has özel hislerini içinizde duyuyorsunuz. kitap çok güçlü. bilincine işliyor insanın, "the book thief" bunun örneklerinden biri.
0
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Beklediğim gibi çıkmadığını söylemem gerek. Romanın akıcı havası burada yoktu. Çocuk oyuncu konusunda başarılı olan ajanslar bu sefer (bana kalırsa) iyi iş çıkaramamış.
2
over 2 years ago

Who liked The Book Thief

Who wishlisted The Book Thief

Shelves that Include The Book Thief

Interesting content shared about The Book Thief

^ Back to Top