The Boy (2016) poster

The Boy (2016)

Country
USA
Runtime
97 minutes
muratdnmz Film Özeti Amerikalı genç bir kadın olan Greta (Lauren Cohan), İngiltere'nin kalabalık yerleşimlerinden uzak bir köyünde 8 yaşındaki bir erkek çocuğuna dadılık yapmayı kabul eder. Ancak bir sorun vardır, bakıcılık yapacağı çocuk gerçek boyutlarda bir porselen bebektir. Aile, 20 yıl önce kaybettikleri çocuklarının acısını hala üzerinden atamamıştır. Ancak Greta'nın uyması gereken çok keskin kurallar bulunmaktadır. Ne var ki Greta bu kuralları çiğner ve oyuncak bebek, hayatında karşılaştığı en büyük kabus olur.

eminuk profile photo
eminuk
Korku filmi izliyorsam, tüm abukluğuna rağmen az da olsa tırsmak isterim. Maalesef bu defa ani sahneler bile bu konuda yetersiz kaldı.Filme dair umutlarım vardı ama hepsi uçtu gitti.
0
1 month ago
fiskete profile photo
fiskete
bence finalinin gerçekliğe bağlanması etkileyiciydi asıl. sürükleyici ve güzel
2
4 months ago
elganja. profile photo
elganja.
Bazen korku/gerilim filmi izleyeseniz gelir. Eğer beğenisine güvendiğiniz birilerinden öneri almadıysanız, birkaç fragman izler ve ilgi çekici olanlarından seçersiniz. "The Boy" enteresan bir fikir üzerinden gidiyor. Aslında çok farklı, çok orjinal bir fikir değil belki. Ancak bir şekilde bu çerezlik filmin sizi hayal kırıklığına uğratmayacağınızı hissediyorsunuz. Beklentileri çok yüksek tutmadıysanız uğramıyorsunuz da. Çok klişe, çok sıradan, çok çerezlik bir film, evet. Ancak zaten oturup onu izlemenizin nedeni tam da bu. Yani bu cümlelerle eleştirmek biraz ikiyüzlülük gibi oluyor. Kısa süresi bir çırpıda biten, ilk cümlede bahsettiğim durumu yaşayanların tercih edebileceği bir film.
0
5 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Konu değişik, tam korku sayılmasa da güzel bir gerilim. Her türlü izlenebilir.
0
6 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Beklentimin üzerinde çıkan bir yapımdı. Öyle aman aman bir korku filmi değildi ama yeteri kadar ürkütücüydü. Oyuncuların performansı yeterliydi ne azı ne de fazlası. Finali şaşırtıcı ve beklenmedikti fakat bu yıl izlediğim bir filmle çok benzer bir son olduğu için yeterince orijinal ve etkileyici bulamadım. Ama çoğu seyirci için oldukça güzel gelecektir. Film boyunca şu oyuncağa Lucius (bir korku oyunu) dedim durdum çünkü aradaki benzerlik rahatsız edci derecede fazla. Kısacası izlenebilir ylın başarılı denebilecek korku yapımlarından vakti olanlar buyursun izlesin.
5
7 months ago
Lioness profile photo
Lioness
Kısıtlı mekan, az oyuncu... Konu sıradan gibi görünüp sonunda " Yok artık" dediğiniz ama finalinde "Bu mudur yani" hayal kırıklığını tattıran bir film.
4
8 months ago

Who liked The Boy

Who wishlisted The Boy

Shelves that Include The Boy

Interesting content shared about The Boy

^ Back to Top