The Breakfast Club (1985) poster

The Breakfast Club (1985)

Director
Country
USA
Runtime
97 minutes
incrediblecolor Bir cumartesi sabahı Illinois Shermer Lisesi'nde 5 öğrenci cezaya kalırlar. "Suçlu" John Bender, "atlet" Andrew Clark, "beyin" Brian Johnson, "akıl hastası" Allison Reynolds ve "prenses" Claire Standish. Birbirlerini tanıyana kadar tamamen farklı gruplardan, görünürde hiç ortak noktaları olmayan 5 kişi. Okul kütüphanesinde gözetmen öğretmenleri Richard Vernon'ın gözetiminde hiç konuşmadan, yerlerinden bile kımıldamadan oturmak zorundadırlar. Vernon orada kalacakları 8 saat süresinde kim olduklarıyla ilgili her birinden 1,000 kelimelik bir deneme yazmalarını ister. Bender sürekli Vernon'a karşı gelir, kuralları görmezden gelir ve diğer öğrencileri rahatsız eder. Andrew ve Brian'la alay eder, Claire'i taciz eder.Başlangıçta sessiz olan Allison ise sonradan patlar.

Trailer not available.

Gonca.su profile photo
Gonca.su
Mutlaka izlenmesi gereken 80'lerin en iyi kült filmlerindendir.
5
2 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Gençlik filmleri arasında yeri herzaman en özel olandır. O mükemmel beşli film boyunca sizi tutsak ediyor. Duyguları o kadar derinde yaşıyorlar ki çözmek olanaksız. Buda sizi soluksuz bir şekil de izlemeye yönlendiriyor. Temel olarak aslında standart Amerikan ergeninin aile sorunlarını ele almış film. Sürekli olan duygu patlamaları, ağlamalar, bağırmalar her karakter de farklı şekilde gösteriyor kendini. Müziklere ise tek kelime ile müthiş.
1
2 months ago
gangrel profile photo
gangrel
10 numara 5 yıldız. sizi esir alan kalıplarınızdan kurtulduğunuzda mutluluğu bulacaksınız.
1
1 year ago
husevni profile photo
husevni
Mükemmel gibi görünen insanların bile problemleri olabileceğini anlatan bir suçlu,bir prenses , bir beyin, bir atlet ve bir çöp kutusunun hikayesi.Tek bir ortamda geçmesi bariz şekilde filmi daha samimi kılıyor.Liseye dönüp aralarına katılasınız geliyor.
0
1 year ago
AlperenCam profile photo
AlperenCam
''Bir rockçı bir sporcu bir inek bir prenses ve bir deli'nin hikayesi.'' yerine bir suçlu bir atlet bir beyin bir prenses ve bir çöp kutusunun hikayesi daha doğru olur. Efsane filmdir. Yaşlanmadan herkesin izlemesi gerek zira 40+ yaşlarda izlerseniz filmi 7den fazla etmez diyip geçeceksiniz.
0
over 1 year ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Kuralcı sistemin kurbanları olan beş birbirinden bağımsız karakterin bağlantılarına hayran olacağınız filmdir. Bir rockçı bir sporcu bir inek bir prenses ve bir deli'nin hikayesi.
0
over 1 year ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Filmin sonunda verilen mesajlar kayda değer.
1
over 2 years ago

Who liked The Breakfast Club

Who wishlisted The Breakfast Club

Shelves that Include The Breakfast Club

Interesting content shared about The Breakfast Club

^ Back to Top