The Broken Circle Breakdown (2012) poster

The Broken Circle Breakdown (2012)

Country
Belgium
Runtime
111 minutes
cinemarty Elise ve Didier karakterlerindeki farklılıklara rağmen ilk görüşte birbirlerine aşık olurlar. Elise konuşkan ve çılgın bir kadınken, Didier daha içine dönük yalnız bir kovboydur. Elise dövmecilikle hayatını kazanan, inançlı ve ruhani bir karaktere sahipken, Didier ise hakikati tercih eden ve bir banjo grubunda müzisyenlik yapan bir atesitir. Bu iki farklı karakter birbirlerini tamamlayıp, her günlerini hayatın son günü gibi dolu yaşayarak mutlu bir yaşam sürmektedirler. Ama küçük kızları Maybell altı yaşına geldiğinde ciddi bir hastalığın peçesine düşünce, aşkları ve ilişkileri de büyük bir sınavdan geçecektir. Kızlarının tedavi süreci ve beraberinde yaşananlar her ikisini de hayata dair ciddi sorgulamalara yöneltecektir...

Mervealucard profile photo
Mervealucard
Sürekli farklı zaman dilimlerini göstermesi çok çok güzel değildi fakat hoş sayılabilecek bir film. Müzikler güzel ve oyuncular da başarılı olmuş.
0
6 months ago
MeKa profile photo
MeKa
Bir de ben söyleyeyim öyleyse, müzikler gerçekten harika. Hem izlerken hem de dinlerken büyük keyif aldım. Buram buram dram kokan bir film, hüzünlü hikayelerden hoşlanıyorsanız eğer izlemeden geçmeyin.
5
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok beğendim filmi. Zaman zaman Avrupa'dan bulduğum filmleri izliyorum fakat müzik yazması türlerde uzun süre erteletmişti. Çünkü genelde beğenmiyorum. Fakat bundan çok keyif aldım. Hikaye cok derin olmasa da güzeldi müzikler ise olağanüstü. Adamın fikirler düşünceler de hoşuma gidip ayrı beğenmeme neden oldu. Oyunculuklarda oldukça başarılıydı. Avrupa'dan bir seçim arıyorsanız güzel bir tercih olur derim.
3
over 1 year ago
Kiwahirsuta profile photo
Kiwahirsuta
içim dışıma çıktı...
1
almost 2 years ago
neway profile photo
neway
Kesik kesik anlatılmış, hoş müzikleiyle gönlümü kazanmış, hüzünlü bir hikaye.
3
2 years ago
beyinsapi profile photo
beyinsapi
müzikleriyle konusuyla oyunculuğuyla beni derinden etkileyen film.. izleyin izlettirin..
1
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
zaman sicramalarinin izlerken verdigi rahatsizligi saymazsak guzel ve gercek bir film; gercek ve mukemmel bir son.
2
2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Filmin onlarca güzel parçasından sadece birisi http://www.youtube.com/watch?v=hJz7KT4LeZI
1
over 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
gerek müzikleri, gerek güçlü senaryosu ve gerek incelikle tasarlanmış dram sahneleriyle birlikte bir samimyet tufanı yaratıp sizi içine çeken harika bir film..
0
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Yönetmenin bir tiyatro oyunundan beyazperdeye uyarladığı filmde karşımıza birbirlerini gördükleri ilk anda aşık olan bir erkek ve kadın hikayesi ekseninde birçok şeyi anlatan bir yapım Kırık Çember. Öyküsünü müzikal bir zemine oturtan yönetmen, daha en baştan karakterlerindeki çelişki ile klişelerden uzak bir öykü sunacağının sinyallerini veriyor. Dövmeli bir kadını muhafazakar, konservatiflikleri ile bilinen Güneyli kovboylara özenen bir adamı ise dinsiz yaptıktan sonra hikayenin gidişatı ile de bilinenin dışında bir iş yapma isteğini her bir sahne ile seyirciye aktarıyor. Oyuncu performansları, müzikleri, senaryosu, kurgusu kısaca her şeyi ile son dönem Avrupa yapımları içinde evrensel ruhu çok iyi yakalayan nadir yapımlardan biri olan Kırık Çember içinizi acıtsa da aslında sevginin ne kadar büyük iyileştirici olduğu kadar yıkıcı gücü olduğunu da gösteriyor. Öyle ki müzik bile çok önemli bir işleve sahip olsa da ruhları birleştirmek konusunda yetersiz kalabiliyor. Walk the Line ile karşılaştırılabilinecek film ABD kökenli yapımdan fersah fersah üstün.
3
over 2 years ago
omurr profile photo
omurr
müzikleriyle hoş bir filmdi ..
0
over 2 years ago

Who liked The Broken Circle Breakdown

Who wishlisted The Broken Circle Breakdown

Shelves that Include The Broken Circle Breakdown

Interesting content shared about The Broken Circle Breakdown

^ Back to Top