The Bucket List (2007) poster

The Bucket List (2007)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
97 minutes
TAGUT Kanser teşhisiyle hastaneye kaldırılan Carter Chambers (Morgan Freeman) zorunlu sebeplerden dolayı çalışma hayatına atılmış ve 45 yıl boyunca otomobil tamirciliği yapmıştır. İyi bir üniversiteyi bırakmak zorunda kalmıştır. Bunun sebebini siyahi,parasız ve bakacağı kişilerin olmasından dolayı olduğunu söyler. Çok zeki ve bilgilidir. Maddi durumu ancak hayatını sürdürebilecek ve üç çocuğunu yetiştirebilecek kadar olmuştur. Çocuklarıyla ve eşiyle mutlu yıllar geçirmiş bir kişidir. Fakat hastalanır ve hastaneye yatar. Hastanede yattığı odaya yeni bir hasta gelir. Kendisi aynı zamanda hastanenin de sahibi olan Edward Cole (Jack Nicholson)dur. Edward Cole ise hayatta maddi olarak çok şeyin sahibidir. Dört kez evlenmiş fakat mutlu olamamıştır. Kendi deyimiyle “evliliği de seviyorum bekarlığı da” diyerek ikisini bir arada yapamadığından ayrıldığını söylemiştir. Edward Cole’a kanser teşhisi konur ve 6 ay, en iyi ihtimal ile bir yıl yaşayacağı söylenir. Carter bir ara elindeki kağıda bazı şeyler karalarken Edward Cole’un dikkatini çeker. Listede Carter yapmak isteyip te yapamadığı şeyleri yazmıştır.Gözlerinden yaş gelene kadar gülmek gibi. Edward Cole bunlara kendince bir şeyler ekler. Daha sonra arkadaşını ikna eder ve listedekileri yapmaya başlarlar. Listede paraşütle uçaktan atlamaktan, Afrika’da safariye kadar birçok şey vardır. Çoğunu beraber gerçekleştirirler. Fakat Everest’in tepesinden “dünyanın en güzel manzarasını seyret “ maddesini yapamazlar. Fırtına çıkmıştır ve fırtına ancak baharda sona erecektir. Daha sonraları ise beklenenin aksine Edward Cole iyileşir fakat Carter hayatını kaybeder. .Edward Cole, Carter'ın kendisine verdiği kağıdı okur ve duygulanır.Edward Cole,Carter'ın istediği fakat kendisinin yapmak istemediği şeyi yani kızını görmeye karar verir.mutluluğu bulur ve o da ölür.İkisininde külleri himalayaların tepesine koyulur ve listedeki herşeyi yapmış olurlar.

muratalkas profile photo
muratalkas
Keyifle izleyeceğiniz bir film...
0
17 days ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Sizi çılgın genç ihtiyarlar sizi! :)
4
8 months ago
Showtime profile photo
Showtime
Tekrar sıkılmadan izlenilebilinecek listesine ekleyebilirsiniz. Harika iş çıkarmışlar...
11
11 months ago
digigirl profile photo
digigirl
Bu iki adama bayılıyorum,ee konu klişe ama her daim ilgi çekici,yeni birşey katmıyor belki ne konu ne oyunculuk anlamında ama KALİTELİ HOŞ SEYİRLİK budur işte.
0
1 year ago
GizemKguzel profile photo
GizemKguzel
-You're shitting me! - Cats beat me to it. :)
2
over 1 year ago
IlayDE profile photo
IlayDE
İki usta aktör üzerinden ilerleyen güzel bir film. Konusuna gelince bence herkes bir yapılacaklar listesi yapmalı ancak bunu kötü günler gelince değil fırsatlar yaratıp zamana yaymalı. Hayaller ertelenmez.
1
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
listenize alın!
4
2 years ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
jack nicholson ve morgan freeman'ı arkadaş olarak izlemek keyifliydi :))) zaman zaman güldürüyor bazen de hüzünlendiriyor. güzel bir film
2
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İki usta isimden çok güzel bir film.
4
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Muhtesem bir film. Morgan Freeman'in yanında jack Nicholson ' da olunca efsane ve yıllar sonra tekrar izlemek isteyeceğiniz film ortaya çıkmış . Hala izlemeyen arkadaşlara tavsiye ederim . Hediye ettiğim arkadaşımda cok beğenmişti güzel hediyedir bu film :)
4
2 years ago
KuledekiAdam profile photo
KuledekiAdam
Pek çoğumuz harika film demiş, eyvallah katılıyorum biraz. Fakat filmde beni rahatsız eden bişeyler var. Kanser zor bir hastalık gencecik bedenleri götürüyor bu dünyadan fakat bunu yaşlı iken yaşamak bambaşka.. Jack Nicholson'un yine o artist gülümsemesi Morgan Freeman'ın bilindik oyunculuğu aslında ortaya filme dair pek bişey koymamış belki. İmrenilecek bir hayat belki. Ama şu var ki; her insanın bir bucket list'i olmalı. Bunu yapamıyoruz, belki erteliyoruz. Zamanımız varken bu hayatın tadlarına bakmalıyız belki de filmin vermek istediği şey bu. Onun dışında filmde kayda değer pek bişey olmadığı kanaatindeyim..
1
2 years ago
mavi. profile photo
mavi.
Ustaların oyunculuğuna bir kez daha hayran kaldım.Keyifliydi.
3
2 years ago
Rubeus profile photo
Rubeus
Film budur. 2 büyük usta.
0
2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
tek kelime ile harika!
0
over 2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
çok keyifli bir film
1
over 2 years ago
umrant profile photo
umrant
İki devin birlikte dahada devleştikleri filmdir.Tadı damakta kalır.Duyguyla izlenir...
0
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Doğru bileşimler harika sonuçlar doğurur tezinin karşılığı bir film. Dram dozu yüksek de olsa arada yapılan esprilerle ve muhteşem oyunculukla seyir değeri yüksek bir film çıkıyor karşımıza. Yönetmenliğini Rob Reiner’ın yaparken senaryosunu ise Justin Zackham yazdığı bu yapıt, ara ara filmden kopmanıza neden olsa da sizi çıkardığı gibi tekrar içine almayı biliyor. Tabi bunda oyuncuların katkısının çok büyük olduğunu unutmamak lazım zira senaryo boşluklarını kapatıp seyircinin ilgisini ayakta tutabilmek her oyuncunun harcı değil.
7
over 2 years ago
sirap profile photo
sirap
on numara
0
over 2 years ago
scytodes profile photo
scytodes
gerçekten güzel film
0
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Kesinlikle izleyin,asla zaman kaybı değil beğeneceğinizi düşünüyorum.
0
over 2 years ago

Who liked The Bucket List

Who wishlisted The Bucket List

Shelves that Include The Bucket List

Interesting content shared about The Bucket List

^ Back to Top