The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005) poster

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)

Director
Country
USA
Runtime
143 minutes
starch Pevensie ailesi, savaş nedeni ile güvende olmadıkları ülkelerini tahliye ettiklerinde karşılaşacakları maceradan haberdar değildiler. Dört kardeş, bir profesörün yanında yaşamaya başlarlar. Bu sırada saklambaç oynayan en küçük kardeş Lucy, kendisini Narnia topraklarına götüren bir elbise dolabı keşfeder. Karlar altındaki Narnia tuhaf ama eşsiz yaratıklarla doludur. Beyaz Cadı Jadis tarafından da gözlenmektedir. Ailenin tüm çocukları bu dolabın içinden geçtiklerinde bambaşka bir dünya kurulur içlerinde. Hayvanların dile geldiği bu dünyanın yöneticisi Aslanı bulmaları ve Cadıyı da etkisiz hale getirmeleri gerekmektedir. Çocukların hayal dünyasını zengin kılan bu muhteşem kitaplar serisinin perdeye uyarlanışı Şrek’in yönetmeni Andrew Adamson’dan.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Bu seriye nedense çok önyargılıydım. Çocuk filmi olduğunu düşünüp bir de fragmanda konuşan hayvanlara denk gelince saçma olduğunu düşünüyodum. Ama beklediğimden çok çok farklı çıktı ve bunca yıl ertelediğime hayret ettim. Hayal gücü gerçekten muhteşem bir de eşsiz manzaralar izliyorsunuz film boyu. 2,5 saate yakın süresi olmasına rağmen bir an bile sıkılmıyor insan. bakalım devamı nasıl olacak.
7
8 months ago
starch profile photo
starch
İyi Cadı Kraliçelerin (burcst ve phoeniks) üstüne ben ne desem boş. Benim gibi ertelemeyin, izleyin. Memnun kalacaksınız. :)
8
8 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
bu nasıl harika bir seridir bayılıyorum kaç kere izledim bilmem her defasında sıkılmadan aynı hevesle mutlulukla izliyorum, bittiğinde yüzünüzde bir gülümseme ile bırakıyor,mutlaka izleyin . muhteşem doğası olan narnia ya yerleşmek üzere gidiyorum dostlar sağlıcakla kalın ben narniada çok mutlu olacağıma eminim daha da beklemeyin:)))
6
8 months ago
burcst profile photo
burcst
Harika bir masal,müzikleri ve karlar içindeki o görsellik sizi başka bir dünyaya götürüyor.Küçük oyuncunun mimikleri ve tavırları çok tatlıydı.Ayrıca Liam Neeson'ın karizmatik sesiyle karizmatik aslanımız Aslan, inanılmaz havalıydı :) Masalları seviyorum..gülümseten ve mutlu eden güzel bir dostluk hikayesiydi.Ayrıca hayvanların konuşabiliyor olmasını çok sevdim, keşke gerçek hayatta da konuşabilseler ve bize dertlerini anlatabilseler..
10
8 months ago
Brook profile photo
Brook
Muhteşem bir hayal ürünü ve harika bir film.
7
8 months ago
ozkankilic profile photo
ozkankilic
mutlaka izlenilmesi gereken baş yapıt
3
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
eğitici bir masal-film. narnia diyarının gizemli topraklarına yolculuğu aile üyelerinizle yapabilirsiniz. bir haftasonu yeğenlerinize/ kuzenlerinize verebileceğiniz en güzel hediye
6
2 years ago
Semraykut78 profile photo
Semraykut78
.
0
2 years ago
RussellCroweHayrani profile photo
RussellCroweHayrani
Aslan, Cadı ve Dolap ...
0
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
kinci Dünya Savaşı sırasında Almanların Londra'ya düzenlediği hava saldırılarında Peter, Susan, Edmund ve Lucy adlı dört çocuk ailelerinden ayrı düşerler. Güvenlik amacıyla ülkelerine gönderilen Peter, Susan, Edmund ve Lucy, orada sihirli bir gardrop bulurlar. Gardrobun içine girince Narnia adlı mistik bir ülkeye geçiş yaparlar. Bir zamanlar barış ve huzur dolu bir ülke olan Narnia'nın özelliği konuşan canavarların, cücelerin ve devlerin ülkesi olmasıdır. Ancak, şeytani güçlere sahip Beyaz Cadı tarafından dondurulmuştur. Küçük dostlarımız büyüyü bozup Narnia'yı eski haline getirmek için bir aslandan yardım alırlar.
3
over 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
belki fazla abartılı bir övgü yapıyorum, bir efsane değil. ama benim izlediğim en samimi macera ve dostluk filmlerinden biri..hala aklıma estikçe içimi güzel duygularla dolduruyor.
5
over 2 years ago

Who liked The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Who wishlisted The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Shelves that Include The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Interesting content shared about The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

^ Back to Top