The Conjuring 2 (2016) poster

The Conjuring 2 (2016)

Director
Country
USA
Runtime
134 minutes
seraytaylan (imdb:7,8) Warren’lar, hayret verici doğaüstü araştırmalarına, kötü niyetli bir ruhun dört çocuk büyüten bekar bir annenin evine dadanması üzerine, aileye yardım eli uzatmak için Kuzey Londra’ya doğru yola koyuluyorlar.Filminde; bekar anne rolünde Frances O’Connor , Madison Wolfe , Lauren Esposito, Patrick McAuley ve Benjamin ve çocuk rollerinde Haigh Maria Doyle Kennedy ; Simon Delaney ; FrankaPotente ; ve Simon McBurney yer alıyor.Kamera arkasında James Wan, Oscar adayı görüntü yönetmeni Don Burgess, yapım tasarımcısı Julie Berghoff, editör Kirk Morri, kostüm tasarımcıları Kristin Burke ve besteci Joseph Bishara yer alıyor. 2013 yılının en başarılı korku filmi Korku Seansı'nın devam halkası olan film, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren'ın yeni macerasını anlatacak.

ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Kesinlikle James Wan kaliteli filmler yapıyor ama ilk filmi daha iyiydi. İki filmde de beni rahatsız eden tek bir konu var.
0
22 days ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
İlk film ayarında geldi bana. James Wan bu işi yani korku filmi olayını saçmaladan belirli bir seviyede çeken nadir yönetmenlerden. Film tam olarak korku da sayılmaz aslında. Gerilim olarak daha öndeydi. Ne yazık ki 3. film olursa James Wan'ın yönetmeme ihtimali var.
2
28 days ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Kaliteli korku filmi arayışında olanlar hiç bekletmesin. Ayrıca bunu beğenenler aynı konuyu işleyen şu mini diziyi de mutlaka izlemeli http://www.frameby.com/tv-series/the-enfield-haunting-2015
3
1 month ago
seraytaylan profile photo
seraytaylan
korkutucuydu ama ilk flmi daha korkunçtu
1
2 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
Bir korku filmi olarak beni korkuttu ama ilk film daha iyiyidi bence. bu film de heyecanlıydı, zaman nasıl geçti anlaamadım,sadece fazla belirgindi herşey yani o kişileri falan çok açık görüntülemişlerdi, ama bir de bunun gerçek olaylardan esinlenerek çekildiği düşünülürse özellikle de o sesler ürkütücüydü.
1
4 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Burdan yapımcılara ve yönetmene dava açmak istiyorum. Zamanımı çaldınız. O kadar tv spotu, o kadar 360 derece fragmanlar, o kadar reklam gerçekten boş çıktı. İnanın dabbe beni bu filmden daha çok korkutmuştu. Bide utanmadan 3.filmi çekeceklermiş. Tü sizin suratınıza.
1
4 months ago
ZEYOVIC profile photo
ZEYOVIC
vasat kesinlikle tavsiye etmiyorum 1.kadar etkilemedi
0
4 months ago
Sapphira profile photo
Sapphira
bunların başına gelen de pişmiş tavuğun başına gelmedi :D korku filmi olarak izlemeyin bence. yaşanan dram daha etkileyiciydi. başrollerin devamı açısından sürükleyici olmuş. niye korkmaya bu kadar takıksınız anlamıyorum. kaliteli çekimler, kaliteli senaryo. nesi yetmiyosa
0
4 months ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Korku filmi nasıl çekilir? sorusuna şahane bir cevap :)
5
4 months ago
tunaturan profile photo
tunaturan
sonundaki gerçek ses kaydıyla filmi izlerkenden daha çok tırstıran film.
1
4 months ago
GokhanOkutan profile photo
GokhanOkutan
korku filmlerinin her zaman kalitesiz 2. sınıf filmler olduğunu düşünürdüm. conjuring'i beğenmiştim ama 2. sinden hiçbir beklentim yoktu arkadaşımın davetiyle gittim. 1. sınıf bir film izledim. gerçekten çok güzeldi. Halka'dan sonra izlediğim en güzel korku filmi oldu
1
4 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Bir korku sever olarak öyle filmlere katlandım ki, bu film bana inanilmaz güzel geldi. Kamera çekimleri, ses kullanımı, korkunç karakterlerin inandırıcılığı filmden aldığım zevki oldukça arttırdı. Sessiz sahnelerde tam bir şey olacak deyip kendinizi hazırlıyorsunuz, ancak bir şey olmuyor, tam kendinizi hiçbir şey olmayacağına ikna etmisken korkutucu öğe beliriveriyor ve sizi yerinizde zıplatıyor. Böyle çok kere hazırlıksız yakalandım. Korku severlere şiddetle tavsiye ederim.
4
4 months ago
lews profile photo
lews
Gerçekten izlediğim en kaliteli korku serisi conjuring , 2.filmiyle de iddaasını kanıtlamış , klişelerin ötesine geçmiş . Filmin akışı icerisinde tam rahatladım derken güzel bir gerilimle tekrar koltuklarınızdan hopluyorsunuz . Sinema da izlemeye değer filmlerden. Çocuk oyuncuların oyunculukları da çok başarılıydı gereksiz abartı olmadan tadında sağlam bir gerilim filmi.
3
4 months ago
sinefilzeyn profile photo
sinefilzeyn
Korku filmlerinin devam filmleri malumunuz ilki kadar iyi olamazdı ta ki bu filme kadar. Çok etkileyici, en az ilki kadar geren, heyecanlandıran sağlam bir film olmuş
1
4 months ago
vapaamies profile photo
vapaamies
Abartısız değerlendiriyorum, 2016 içerisinde izlediğim en iyi filmdi. Bir gram sıkmadı, sorgulatmadı, son dakikaya kadar pür dikkat keyifle kendini izletti. 3. bir film gelirse acayip sevinirim o denli güzeldi.
2
4 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Harika bir devam filmi. İlk filmi kadar başarılı bana göre. Senaryo çok hoşuma gitti. Amityville ve Enfield olaylarının bir arada bağdaştırılarak işlenmesi enfes olmuş. İlk filmi daha da korkutucu bulmuştum ama bunda da çok fazla gerildiğim ve zaman zaman sıçradım yerler oldu. Ruh ve şeytan çeşitliliği çok güzel olmuş böylece aynı korkunç yüzü defalarca görüp alışıp sıkılmıyoruz. Bu sefer tam 3 farklı korkunç tiple karşı karşıyayız. Senaryonun derinliğini ve etkileyiciliğini ilk filmden başarılı buldum. Teknik açıdan James Wan yine harika bir iş çıkarmış. Birçok sahneyi hayranlıkla izledim. Zamanımızın şüphesiz en büyük korku üstadı. Korku gibi etkileyici yapımların kısır olduğu bir türde böyle mükemmel denebilecek yapımları bizlere izlettiği için James Wan' a saygım sonsuz. Oyuncular harikaydı. Patrick Wilson ve Vera Farmiga sinemanın en iyi ikililerinden biri bence. Devamının da gelmesini umuyor ve sabırsızlıkla bekliyorum. Korku filmi serelere sinemada izlemelerini kaçırmamalarını şiddetle öneririm. Özellikle Crooked Man beni iliklerime kadar korkuttu. Burada anlatılan Enfield vakasıyla ilgili The Enfield Haunting dizisini de öneririm.
5
4 months ago

Who liked The Conjuring 2

Who wishlisted The Conjuring 2

Shelves that Include The Conjuring 2

Interesting content shared about The Conjuring 2

^ Back to Top