The Count of Monte Cristo (2002) poster

The Count of Monte Cristo (2002)

Director
Country
UK
Runtime
131 minutes
PalavraUstuAzSinema Dürüst bir denizci olan Edmond Dantes mutlu ve huzurlu yaşamında sevgilisi Mercedes ile evlenme planları yapmaktadır. Ama arkadaşı Fernand’ın sevgilisini kendisi için almak ister ve ihanet eder. Bu yüzden işlemediğ suç yüzünden ada hapisanesine yollanır.Zor günler beklemektedir.13 yıl süren esarette düşündüğü tek şey intikam olan Edmond hapishane arkadaşaı sayesinde kaçmayı başarır. O artık çok zengin ve esrerengiz Monte Cristo Kontu’dur. Tek amacı vardır buda kendisini tuzağa düşüren ve 13 yıl boyunca hapishanede çile çekmesine yol açanları bulmak ve kendisine ihanet edenleri cezalandırmak...ALINTIDIR

Joker profile photo
Joker @yahsiii07 
Ezel'in senaristleri bu filmden esinlendiklerini acikca ifade etmislerdi.
3
1 year ago
yahsiii07 profile photo
yahsiii07
Bir ben miyim bu filmin senaryosunu EZEL dizisine benzeten.
1
1 year ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Kitabını okuduktan sonra filmi izlemeye karar vermekle doğru yapmışım. 2 saate sığmayacak kadar geniş bir konusu var tamam da bazı kısımlara uydurma bölümler eklenmese ve tamamen kitabın sonuyla alakasız zıt bir finalle bitirmeseler daha iyi olabilirdi.
1
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
KLASİK KONU, FENA YORUMLANMAMIŞ Bildiğimiz bir hikaye olması tabi ki bir dezavantaj. Beklenmedik durum olamıyor yani. Konulu aksiyon severlerin hoşuna gider.
0
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
benim için bir başyapıt .. intikam daha güzel anlatılamazdı ..yaşadıkları umudu .. izlemeyen kalmasın ..zaman zaman açar 115 .kez seyrederim :)
0
2 years ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
müthiş bir çöküş ve yeniden başlama hikayesi.. İntikam duygusunu filme bu kadar güzel adapte etmek..ve o sıfırı tüketmekten sonra yukarı çıkmanın verdiği mutluluk.. İşte sizi alıp götüren bi film..jim caviezel ı da unutmamak gerek harika performans
0
2 years ago

Who liked The Count of Monte Cristo

Who wishlisted The Count of Monte Cristo

Shelves that Include The Count of Monte Cristo

Interesting content shared about The Count of Monte Cristo

^ Back to Top