The Cove (2009) poster

The Cove (2009)

Director
Country
USA
Runtime
92 minutes

eminuk profile photo
eminuk
Blackfish kadar iyi olmasa da çarpıcı bir belgeseldi. Bir kaç yürekli insanın yunus katliamını durdurmak için neleri göze aldıkları gerçekten ilham verici. Bakın yunuslar nasıl katlediliyor demek için her dakika kanlı yunus görüntüleri izlemiyorsunuz. Bu yönünü sevdim. Evet olayın vehametini göstermek için kullanılan birkaç sahne gözlerimi acıtsa da işin bilimsel ve politik yönüne ağırlık verilmiş genel olarak. Belgeselde de deginildigi gibi bir şeylerin degismesi için ülkelerin bir araya gelip kararlar almasını beklersek, hiçbir şey degismeyecektir. En büyük farklılıklar bireysel hareketle gerçekleşir ve zamanla büyük yankı uyandırır. Umarım bizler de o farklılık yaratanlardan oluruz.
0
8 months ago
sabriayes profile photo
sabriayes
insanın içini acıtan bi belgesel, yunus balıklarına yapılan zulmün belgeseli. Richard O'Barry'nin yaratılmasına büyük katkıda bulunduğu sektörle olan mücadelesinin japonya ayağını anlatıyor. izlerken o adamın pişmanlığını siz de yaşıyorsunuz. intihar eden yunus balığının hikayesini dinlerken bunu hissediyorsunuz. japon hükümetinin ve konuyla ilgili kuruluşların duruma yaklaşımları ise insanda öfke uyandırıyor.
1
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
insanoğlunun yunus balıklarına uyguladığı vahşi saldırıları konu ediyor. belgesel ekibi türlü zorluklar ve gizli çekimlerle bu işi kotarmıştır. oscar'ı da dibine kadar hak etmiştir. bir yerde, koy kan kırmızısı halini alıyordu; yunusların kanıyla doluyordu deniz
1
2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Bu belgesli izledikten sonra havuzlarda gösteri yapan yunusları izlemeye gittmeniz pek mümkün olmayacak. İzlemeye gindenlere de, daha çok yunusun havuzlara kapatılmasına çanak tuttukları için kızacaksınız.
2
2 years ago

Who liked The Cove

Who wishlisted The Cove

Shelves that Include The Cove

Interesting content shared about The Cove

^ Back to Top