The Darjeeling Limited (2007) poster

The Darjeeling Limited (2007)

Director
Country
USA
Runtime
91 minutes
PalavraUstuAzSinema Bir yıldan fazladır görüşmeyen ve kısmen kopmuş olan üç amerikalı erkek kardeşin, kendileini bulmak için Hindistan'a yaptıkları bir tren yolculuğu sırasında yeniden bir araya gelişleri ve unutulan kardeşlik bağlarını yeniden kuvvetlendirme girişimleri sırasında başlarından geçen trajikomik olaylar...Hızlıca yer değiştiren 'ruhani ziyeretçi', ruhsatsız doktorlar, hint öksürük şurubu, biber gazı...Talihsiz kardeşler sonunda kendilerini ıssız bir çölün ortasında yanlarında 11 bavul, bir yazıcı ve bir press makinesi ile terk edilmiş bulurlar. O andan itibaren yeni ve planlanmamış bir yolculuk başlar...ALINTIDIR

Shaman profile photo
Shaman
Renkler ''Ben Wes Anderson'' diye bağırıyor resmen, tüm filmlerinde olduğu gibi bu filmde de çok başarılı kullanılmışlar. Senaryo olarak benim için çok bir şey ifade etmemiş olsa da, oyuncular ve yönetmen işi kurtarmış. Komik sayılmaz, dramatik de. Yine de izleyin, pişman olmazsınız :)
3
6 months ago
BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
Wes Anderson renkleriyle, muzigiyle, slow motion çekimleriyle ve oyuncularin suratlarindaki her durumdaki soguk durusuyla beni benden aldi yine. Kardeslerin aralarindaki durumun olay orgusu yerine her sahnenin ince dusunulmus bir fotograf oldugunu icsellestirmek gerekiyor belki de sevmek için. Filmleri beni hep mutlu ettiginden belki tarafsiz yaklasamiyorum
5
9 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Fragmanda görüldüğü kadar eğlenceli ve hareketli değil ama diyaloglar, karakter işlenişi çok hoşuma gitti. Zaten renklerin filmdeki yerini tahmin edebiliyorsunuzdur, Wes Anderson sagolsun. Pek bir konu yok içerisinde, tamamen karakterlere ve renklere odaklanalim istenmiş. "Beni kullandığın için teşekkür ederim." en samimi repligiydi filmin:)
1
over 1 year ago
patmaa profile photo
patmaa
Wes anderson klasikleri arasında bence film. Hiç sıkılmadım karakterlerde kendimden ve kardeşlerimden bi çok parça buldum izlerken çokca da eğlendim. Oyunculuklar çok içtendi Adrien Brody'nin karakterini bağrıma basasım geldi bi çok yerde, Jason Schwartzman bu sefer göze batmadı karakteriyle iyi uyum sağladı. Ayrıca filmde Wes Anderson yine yapacağını yaptı ve suratımda büyük bi tebessüm bıraktı İzlenesiydi film fikrimce, bolca tebessüm bırakır suratta.
1
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
normal bir film. ama çekilmese de olurmuş.
0
2 years ago

Who liked The Darjeeling Limited

Who wishlisted The Darjeeling Limited

Shelves that Include The Darjeeling Limited

Interesting content shared about The Darjeeling Limited

^ Back to Top