The Day the Earth Stood Still (2008) poster

The Day the Earth Stood Still (2008)

Director
Country
USA
Runtime
104 minutes
Arcadia Başrollerini Keanu Reeves ve Jennifer Connelly'nin paylaştığı bu sıra dışı film, aslında 1951 yapımı bir bilimkurgu klasiği olan The Day the Earth Stood Still’in yeniden uyarlandığı bir yapım. Film, ünlü bilim insanı Dr. Helen Benson (Jennifer Connelly) ile insanlığı dünyanın beklediği krize karşı uyarmak için gelen uzaylı Klaatu'nun (Keanu Reeves) karşılaşması üzerine gelişiyor.Helen'in kontrolü dışındaki bir takım güç odakları Klaatu'ya düşman gözüyle bakarlar ve dünya liderleriyle görüşmelerini istemezler. Helen ve üvey oğlu Jacob (Jaden Smith) da Klaatu'nun dünya dostu bir uzaylı olmasının ölümcül sonuçlar da verebileceğini farkederler. Helen'in yapması gereken, dünyayı yok etmek için gelen bu varlığa dünyanın kurtarılmaya değer bir yer olduğunu göstermektir; fakat bunun için çok geç kalmış olabilir. 1951'de efsanevi yönetmen Robert Wise tarafından çekilen film, bilmkurgu severler, yazarlar ve film yapımcıları için bir klasik haline gelmişti. Bu yeni versiyon da orijinaline sadık kalınarak hayata geçirilmiş.

Senemini profile photo
Senemini
Senaryo guzel ama film vasat. Nolan cekseydi de gorseydik bir de:)
1
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
ulan elin uzaylisini da kandirdik ya...
0
2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
"dünyayı insanlardan kurtarma" konusu çok iyiydi fakat bazı sahneler hariç çok da etkileyici değildi. keanu reeves'in performansına gelecek olursak; beğenmeyenler olmuş ama canlandırdığı rolü düşünürsek gayet iyiydi. sonuçta rolün dışına çıkıp aksiyonlu hareketler segileyemez.
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Washington D.C'de sıradan bir gün yaşanırken,içinde uzaylı Klaatu ve onun birçok güce sahip robotu Gort'u taşıyan bir UFO şehrin tam ortasına iniş yapar.UFO'nun içinde çıkan Klaatu ve Gort,yeryüzüne barış getirmek için görevlendirilmişlerdir.Ancak gezegenler arası bir barış için belki de yeryüzünü yok olması gerekmektedir.Klaatu,yeryüzü için hala umut olduğunu düşünürken,ordu tarafından yok edilir.Bu nedenle robotu Gort,daha sert ve agresif tedbirler almak zorunda kalır.
0
over 2 years ago

Who liked The Day the Earth Stood Still

Who wishlisted The Day the Earth Stood Still

Shelves that Include The Day the Earth Stood Still

Interesting content shared about The Day the Earth Stood Still

^ Back to Top