The Descent (2005) poster

The Descent (2005)

Director
Country
UK
Runtime
99 minutes
cinemarty Kocası, kızı ve arkadaşları ile birlikte tatile çıkan genç ve hoş bir kadın, trajik bir kazaya şahit olurlar. Aradan bir yıl geçtikten sonra genç kadın yine arkadaşları ile bir gün yürüyüşe çıkar. Bir mağara içinde düşen bir kaya nedeni ile orada mahsur kalırlar. Sahip oldukları donanım yetersizliğinden ötürü hayatta kalmak adına zorlu bir mücadele başlar. Bu sırada da kana susamış yaratıklarla karşılaşırlar. Gruptaki herkes bir takım sebeplerden ötürü birbirleri ile zıt düşerler. Artık herkes tek başınadır. Hayatta kalma yolunda kendilerinden sorumlu olduklarınıN farkındadırlar.

Trailer not available.

PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Filmdeki mağara aslında gerçekte yokmuş. Bütün film Londra'da bir stüdyoda çekilmiş.

Film çekimi boyunca bayan karakterler ve malum karakterler set arasında yenilen yemeklerde dahil asla bir araya gelmemişler.

Holly karakterini canlandıran Nora-Jane Noone çekimler bittikten sonra setteki kuru kafalardan birisini alıp annesinin buzdolabına koyarak pekte hoş olmayan bir şaka yapmış.
0
9 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Gerçekten çok başarılı bir gerilim filmydi. Mağaraiçindeki klostrofobik korku çok iyi yansıtılmış İzlerken iliklerime kadar gerildim. Finaliyle beraber şaşırtıcı ve başarılı bir film. Böyle filmler görmek istiyor insan :D
1
over 1 year ago
digigirl profile photo
digigirl
İzlediğim dönemde çok etkilendiğimi hatırlıyorum,Karanlık ve kapalı atmosfer zaten yeterince nefessiz kalmanıza sebep oluyor.Filmin son anına kadar gerilim devam ediyor,muhteşemdi.
1
almost 2 years ago

Who liked The Descent

Who wishlisted The Descent

Shelves that Include The Descent

Interesting content shared about The Descent

^ Back to Top