The Devil's Advocate (1997) poster

The Devil's Advocate (1997)

Director
Country
USA
Runtime
144 minutes
gkhn. Başarılı avukat Kevin Lomax'ın üstlendiği 64 davanın tamamını kazanması, ona seçkin bir New York firmasından baştan çıkarıcı bir iş teklifi getirir. Ama Lomax'ın kabul ettiği iş, göründüğü gibi değildir. Çünkü şeytan, ayrıntılarda saklıdır... Bu eğlenceli, modern gotik masalda, Keanu Reeves hırslı Lomax'ı ve Al Pacino hayatta kazanılması gereken davaların ve kaybedilmesi gereken ruhların olduğunu bilen karizmatik şirket kurucusunu canlandırıyor. Lomax'ın önlenemez yükselişinden filmin iki ucu açık finaline kadar, "Şeytan'ın Avukatı" sürükleyici bir eğlencelik. Lomax'ın yaşamı, karısı (Charlize Theron) ve ruhu elinden kayıp gitmek üzeredir. Yeryüzünde cennet vaadeden bir iş teklifi olacaktır - tabii bu iş onu sonunda dosdoğru cehenneme götürecektir.

blackclaw profile photo
blackclaw
Vanity, definitely my favorite sin.
1
1 month ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Harika bir film. Gerilim ve gizem film boyu eksik olmuyor :) Oyunculara ise diyecek bir şey yok. Al Pacino her zamanki gibi Reeves ise çok başarılı, Charlize Theron ise adeta ışık saçıyor.
8
11 months ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Daha filmin girişinde gerginlikten ölecektim. Olayların gelişimi, işleyişi, son sahnelere kadar gizemini koruyuşuyla mükemmel bir filmdi. İnanç olarak tabii ki ters geliyor ama nihayetinde film. Bence göndermeleri dini kötülemekten ziyade, ironi yapmaktı. Şeytan fikri zaten başlı başına bir ironi. İnsanlar kendi hatalarından ve seçimlerinden sorumludurlar. ^^ Bir şans daha verilse insanların doğru olanı yapabileceğini de göstermiş oluyor. Özgür irademizle doğruyu veya yanlışı seçebiliriz.
''Kibir en gözde günahımdır.'' repliğiyle bile ne kadar dolu, anlamlı diyaloglar barındırdığını anlayabilirsiniz.

Toplumsal sorunların, hukuksal sistemle nasıl çarpıtıldığını da görebilirsiniz ayrıca.
4
1 year ago
zizel profile photo
zizel
İdealizm ve gücün bir ying yang gibi önümüze sunulduğu uçuk ve keskin bir konunun işlendiği güzel bir yapım. Oyuncular zaten gayet başarılı...
1
1 year ago
Sapphira profile photo
Sapphira
ip yok :D
3
1 year ago
melikebf profile photo
melikebf
'Ah Paçino ah sen neymişsin öyle' diyerek ona olan sevgimin giderek kabardığını kesinlikle belirtmeliyim, izlerken gözlerimde kalpler oluştu resmen,hayran kaldım adama İlk bir saat her şey normal ilerliyor (tabi ki de sıkmayarak) sonraki bir buçuk saat ise bambaşka bi' ruh hali içine girip filme öyle devam ediyorsunuz. Durdurmadan izlediğim nadir filmlerden oldu bir saniye bile sıkılmadım. Verdiği mesajlar olağanüstü keza veriliş şekli de öyle, etkilenmemek için aşırı bir direnç göstermek gerek...Diyeceğim o ki izleyin de görün :) Bu da en sevdiğim!
7
1 year ago
ZEYOVIC profile photo
ZEYOVIC
Film kesinlikle bir BAŞYAPIT. Alınması gereken mesajları öyle de güzel veriyo. Düşündürücülüğüyle ön planda olan bi film izledikten sonra özellikle de finaliyle kesinlikle şok etkisi yaratıyo. İzlemeyen çok şey kaybeder...
0
over 1 year ago
MerihWest profile photo
MerihWest
al pacino'nun oyunculuğu ayakta alkışlanır. müthiş film
0
almost 2 years ago
BlueLyfe profile photo
BlueLyfe
Böyle güçlü bir kadrodan böyle güzel bir film beklenebilirdi zaten oyunculuklar çok güzel şahsi fikrim filmde rol alan herkes rolünün hakkını fazlasıyla vermiş.Açıkçası Keanu Reeves'in Matrix'ten sonra izlediğim ilk filmi Matrix'le aynı dönemlerde çekilmiş sanırım cidden adam çok karizmaydı.Charlize Teron ise çok güzeldi kadına bu filmde aşık oldum resmen :) oyunculuğunuda çok beğendim.Al Pacino'yu anlatmaya kelimeler yetmez zaten.Filmin 20.-30. dakkasından sonra ağzım açık izlemeye başladığımı farkettim( John Milton'la tanıştıktan sonra).Filmi izlerken içimde hep bi merak duygusu vardı bi pisliğin olduğunun farkındaydım ama bu pisliğin nasıl ortaya çıkçağını merak ediyordum hep.Dram,Gerilim,Gizem kategorilerine dahil olan filmde bi arkadaşımızın dediği gibi bence çok azda olsa erotizmde içeriyordu o yüzden çok aileyle izlemenizi tavsiye etmem.Milton'ın ofisindeki o son sahne tam bir efsaneydi bence o kadar uzun süren bir sahneyi canlandırmak gerçekten zor iş.Milton'ın filmdeki en iyi sahnesiydi şüphesiz Al Pacino döktürmüş resmen hatta o kadar iyi oynamışki bir an adama hak bile verdim Şeytana bile inandırttı adam o sahnede o yüzden filmi izlerken biraz sabırlı olmanızı tavsiye ederim :).Filmdeki repliklerde tam usta işi cidden bu kadar iyi bir film olacağını beklemiyordum çünkü bu filmin Top50 de olması gerektiğini düşünüyorum.Bundan sonraki söyliceklerim saçma olabilir aklımdaydı yazmak istiyorum sadece ne kadar doğrudur bilmiyorum filmde Kevin'den çoğu zaman nefret ediyoruz,Milton'a ise sempatiyle yaklaşıyoruz ve Mary Ann'inde haline üzülüyoruz bu duygu üçgeni bence çok güzel harmanlanmış :) dediğim gibi bu dediğim saçma gelebilir size.Yazım uzun oldu bir replikle hemen yazımı bitiriyorum." Kevin: Peki ya aşk? John: Çok abartılıyor. Biyokimyasal açıdan, çok miktarda çikolata yemekten farksız." İyi seyirler... 8.6/10 P.S.:Filmde bir sürü efsane replik var ama bazı arkadaslarımız güzellerini paylastığı için bende bunu paylaşmak istedim :)Puanım bence biraz düşük çünkü sonunun biraz tahmin edilebilir olduğunu düşünüyorum :) . Filmin ismine bakın sadece :)
0
almost 2 years ago
Kaan.T profile photo
Kaan.T
tek kelime ile efsane. al pacino ve reeves'in döktürdüğü yapıt. kibir en sevdiğim günahtır bu arada :)
0
2 years ago
kafamguzel profile photo
kafamguzel
biraz inancımıza ters gibi ama gene de güzeldi
0
2 years ago
OguzKurker profile photo
OguzKurker
Klasik...
0
2 years ago
umrant profile photo
umrant
'Kibir en gözde günahımdır...'der.Bayıldığım filmdir.Al pacino ve reeves ile efsane bir film olmuştur...
0
over 2 years ago
Joker profile photo
Joker
This one is a mind blowing.Must be seen more than one.
0
over 3 years ago

Who liked The Devil's Advocate

Who wishlisted The Devil's Advocate

Shelves that Include The Devil's Advocate

Interesting content shared about The Devil's Advocate

^ Back to Top