The Dictator (2012) poster

The Dictator (2012)

Director
Country
USA
Runtime
83 minutes
KerseL O, ülkesine demokrasinin gelmesini engellemek için her koşulla, her engelle sonuna kadar mücadele eden ve direnen bir diktatör! Amerikan televizyon dünyasının çılgın Borat'ı Sacha Baron Cohen, son bombası Brüno'dan sonra "Diktatör" ile sinema perdesine dönüyor. Tiranlık kuran bir diktatörün yapabileceği ve neden olabileceği bütün saçma sapan olayları en absürt noktaya taşıyan filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını önceki filmlerinde de beraber çalıştığı Larry Charles üstleniyor. Filmde Cohen dışında Megan Fox, Anna Faris, Ben Kingsley ve Jason Mantzoukas gibi isimleri görmek mümkün...

Agarta profile photo
Agarta
Absürd komedinin alası fakat sembolik iticilik hadsafhada
0
11 months ago
esarialtin profile photo
esarialtin
sexist, ırkçı komedi anlayışının nasıl egemen hale geldiğini anlayamıyorum, ya da biz nasıl bunlara gülebiliyoruz bunu da anlamıyorum . Sosyalist içerikli dertleri olan bir sinema anlayışından ( Chaplin'den bahsediyorum açıkça ) bu adamı izleyecek hale nasıl geldik, bunu da anlamıyorum . Elbette ironik bir iş olduğunu biliyorum fakat, gerçeği sıvayan ironilerin de toplumsal iletişim süreçlerinde bireye bir şey vaadetmediğini düşünüyorum. Bu film kadar ağır dili olan işlerin sinema endüstrisinin toplum inşasının bir parçası olduğunu düşüyorum. Amaç ne kadar farklı olsa da işlevsel olarak sistemin parçası mizahı kalemimle lanetliyorum ( şu an da klavyemle lanetledim. )
0
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Sacha Baron filmlerinden. Gerçekten güzel film. Fakat bilginiz olsun bu adamın filmi biraz aykırı türden o yüzden herkes beğenmeyebilir. Bu arada müzikleri harika.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
bu terbiyesiz komediye kötü demek elden gelmiyor. ilkel mizahın en iyi örneği belki de !
0
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Sacha Baron Cohen nin oynadığı ilginç bir komedi...izleyin..
0
over 2 years ago

Who liked The Dictator

Who wishlisted The Dictator

Shelves that Include The Dictator

Interesting content shared about The Dictator

^ Back to Top