The Dreamers (2003) poster

The Dreamers (2003)

Country
UK
Runtime
115 minutes
gkhn. Öğrencilerin sesini yükseltmeye başladığı, o ünlü 68 Baharı'ndayız. Isabelle ve erkek kardeşi Theo, bohem aileleri tatilde olduğu için Paris'te yalnız kalmışlardır. Matthew isimli Amerikalı bir öğrenciyi evlerine davet ederler. Üçünün de ortak özelliği ise filmlere olan düşkünlükleridir.Zamanla, konukla aralarındaki ilişki tutkularının peşinden cinselliği tüm yönleriyle keşfedecekleri arzu dolu bir oyuna dönüşür. Dışarıda ise devrim sesini çoktan yükseltmeye başlamıştır.

MKAYA profile photo
MKAYA
m.pıtt üst üste ikinci fılmını iziıyorum (şans eseri denk geldiler) ı orıgıns ve hannibalda beğenmiştim burdada beğendim oyunculuğu kesinlikle iyi hakkını veriyor. film, film bi yere bağlı kalmıyor bir yanda siyasi ve sert diğer yandan bohem tabir edilen hayat var film içinde bu sahneler daha homojen harmanlanabilirdi ama yonetmen dikkatimizi 3lü arasındaki ilişkiye çevirmek adına fazla uzatmamış, ev hakkında son derece çekici bir ev bence yaşanacak yer orası biraz karartıcı ama olsun dekorasyon felan mükemmeldi. alt yazılı izleyemedim dublajlıydı neden izlemedim bende bilmiyorum ama siz öyle izlemeyin bence çünkü dublaj eksikt hemdei sevişme sahnesinde dublajcı o sıra ne yapordu allah bilir her neyse detayları ve farklı doğası ile kesinlikle izlenilmesii gerekilen bir film.
0
7 months ago
KafkaLoz profile photo
KafkaLoz
Venüs de milo'ya yapılan göndermedeki kızın duruşu efsaneydi. filme yapılan cinsellik konusundaki eleştirilere kanmayın, izleyin.
0
9 months ago
uysalherif profile photo
uysalherif
İyi bir film olduğunu düşünmüyorum ama sırf cinselliğin abartı olduğunu düşünerek yorum yapanlardan sonra filmi daha çok benimseyesim geliyor. Nymphomaniac gibi bir şahesere de porno muamelesi yapan yine aynı kafa gerçi.
0
1 year ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
film, 68 kuşağına da cinsellik kavramına da ve hatta ve hatta sinemaya da bambaşka-alternatif- bir gözle bakmış. bir sekilde de bu üçünü aynı film içersinde başarılı bir sekilde harmanlamış. kesinlikle ilginç ve izlenesi bir film. ps: yaşadıkları evin mimarisi ve dekorasyonu, filmin ruhuna kesinlikle çok uymuş. sahnelerin çoğunun evde geçtiği düşünülünce bu detayın önemi artıyor tabi. bir de müzikler çok iyi!. izlenesi.
0
1 year ago
Gokalpb profile photo
Gokalpb
Müzikleri tek kelimeyle harika. Filmi tam istenilen havaya sokmuş. Film ise değişik bir film. Herkese hitap etmeyebilir, ama beni kendine hayran bıraktı. Filme verdikleri değer, hayata bakış açıları, aralarındaki dialoglar kesinlikle çok kaliteli. Bian kendimi filmin içinde, evde onlarla birlikteymişim gibi hissettim. Dediğim gibi beğenmeyebilirsiniz, ama kesinlikle muazzam film
1
1 year ago
GizemKguzel profile photo
GizemKguzel
Film boyunca Michael Pitt psikopata bağlayacak, dönüp iki yumurta isteyecek diye bekledim. Farklı bir film olmuş, ideolojikten çok psikolojik. Müzikler güzeldi.
3
over 1 year ago
kubra.tegilmez profile photo
kubra.tegilmez
Cinsellik bakımından berbat ötesi olsa da son sahne mükemmeldi
1
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
iki Fransız kardeş (biri kız, bir oğlan) ve bir Amerikalı öğrenci; Paris'e okumaya gelmiş. 60 ların parisi; sinematek zamanları. Amerikalı kardeşlerle muhabbeti ilerletiyor ve aralarındaki sorunlu ve biraz da ensest ilişkiye şahit olmaya başlıyor. sapıkça bir film diyebiliriz; neden bu kadar beğeni aldı ki?
3
2 years ago
ZEYOVIC profile photo
ZEYOVIC
Müzikleri başlı başına harikayken film o kadar etkilediki kesin izlenmeli...
1
2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
Bitirdikten hemen sonra tekrar izlediğim nadir filmlerdendir. Filmin bana göre çok beğeneni var. Bana ilginç geldi. Herkese hitap etmeyen bir film diye düşünmüştüm. Belki beğenenler geçtiği dönemin politik atmosferi için-Fransız öğrenci hareketleri zamanında geçiyor- , belki sıradışı ilişkileri için beğendiler ama bana göre apayrı bir tat var bu filmde. Film aşığı olan biri olarak beni, sinemaya odaklanması, ince detayları SPOILER muzu üç parçaya ayırma sahnesi, zippo çakmağı her yere sığdırması, yumurtanın kırılması gibi sembollerle içine çekti. Gerçekten kafa yoruyorsunuz. Eva Green'i burada çok sevmiştim. Bertolucci döve döve :) oynatmış herhalde. Çok iyiydi. Şimdi Penny Dreadful dizisinde gördükten sonra bu kanaate vardım. Dizi de çok yapay, abartılı. Neyse filmi çok sevmiştim.
3
2 years ago
clsknddm profile photo
clsknddm
'We accept you, one of us! One of us!'
0
over 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
ilginc film...baya bi utopik... muzik bastan sona mukemmel...
1
over 2 years ago
HandeKocak profile photo
HandeKocak
Kültür ve psikoloji kokan bir film... Yönetmenin ve Eva nın başarısı gözler önünde,kesinlikle izlenmeli.
1
over 2 years ago

Who liked The Dreamers

Who wishlisted The Dreamers

Shelves that Include The Dreamers

Interesting content shared about The Dreamers

^ Back to Top