The Dressmaker (2015) poster

The Dressmaker (2015)

Tags
Country
Australia
Runtime
118 minutes
Ricky.McFloyd Tilly Dunnage (Kate Winslet) güzel, yetenekli ve sıra dışı bir kadındır. Vicdanında taşıdığı büyük bir yükle, annesi Molly’yi (Judy Davis) bulmak için doğduğu kasabaya döner. Tilly artık kasabada bir yabancı sayılmakta ve katil olarak suçlanmaktadır. Geçmişin yaraları ile döndüğü bu yerde Tilly’yi kasabalıya yaklaştıran şey Tilly'nin eşsiz terzilik yetenekleri olur. Acılar yerini kahkahalara bırakırken Tilly modacı kimliğiyle kasabanın kadınlarını adeta baştan yaratır. Bu arada geçmişini haksız bir şekilde karalayanlardan tatlı tatlı intikamını almaya başlayan Tilly kasabanın yakışıklısı Teddy’ye (Liam Hemsworth) kalbini kaptırınca bu aşkın ona tahmin edemeyeceği şeyleri yaptıracağını görecektir

otekiben profile photo
otekiben
klasik gişe geyiği olmuş. finalinde ipin ucunu kaçırmış biraz. kate winslet'ı uzun zaman sonra kendisine yakışmayan bir rolde izledim. karakter de senaryo seçimi de yakışmamış bence.
1
12 days ago
xavalon profile photo
xavalon
Tim Burton'nun Big Fish filmini beğendiyseniz, bu filmi de beğenirsiniz. Senaryo ve anlatımdaki birkaç ufak kurgu hatası dışında seyretmekte fayda var.
0
2 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Hani insanların dışı güzel olur da içi çirkin olur ya.. Görsellik, şatafatlık tüm kusurlarını örter hesabı aha da işte ondan...
3
2 months ago
Winchester00 profile photo
Winchester00
"There is no longer curse" diyerek başlamak istiyorum. Keşke her şeyi tek seferde yakabilcek güce sahip olsak, Kate buna sahip. Filmi izlerken 'Vay bee kadına bak.' Demekten kendinizi alamıyorsunuz. Kıyafetleri yeteneği güçlü kişiliği, yaşadıkları... Ben onun yerinde olsam bu kadar güçlü olabilir miydim bilmiyorum. Ama filmin sonlarına doğru öyle bir şey oldu ki, şok oldum... Görüntü olarak biraz can sıktı. Filmin studyoda çekildiği çok belli oluyordu. Bunun dışında müzikler iyidi. David Hirschfelder imzalıymış film sonrası kontrol ettim. Sonu beklediğimden de güzel bitti. Ama şuan söylemeyeceğim bir sebeple içim buruk bitti. İzleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Zorluk yaşayan her kadının, belki de kadın diye sınırlandırmamalıyım, kendine dersler çıkarabileceği umut verici bir filmdi. Beğendiklerim arasına girdi.
4
7 months ago
Vervain profile photo
Vervain
Bazen karmakarışık rüyalar görürsünüz ya ; korkarsınız, gülersiniz, ağlarsınız, uçarsınız, konarsınız, ölürsünüz, doğarsınız... Uyanınca tam olarak hatırlayamaz, birleştiremezsiniz... Ama iyi hissedersiniz... Bu film de işte öyle...
6
8 months ago
hezarfen profile photo
hezarfen
oyunculuklar,görsellik,konu güzel ama bu filmde kurgu çok büyük şekilde kötü kitaptan uyarlamaymış sanırım kitap çok detaylı herşeyi aktarmaya çalışıp çoğu şeyi anlatamadılar ve evet kate ve annesinin oyunculuğu iyiydi ama az görünmesine rağmen hugo weaving oyunculuğu çok daha iyiydi bence resmen filme renk kattı harikaydı :)
1
8 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Sanki 2 farklı filmi iç içe seyretmiş gibi oldum... Farklı bir film... Kate Winslet her zamanki gibi başarılı...
7
8 months ago
Lioness profile photo
Lioness
Mizah ve Dramın uyum içinde dans ettiği güzel bir film... Beğendim ;)
3
8 months ago
burcst profile photo
burcst
Konu olarak çok güzel ama konunun işlenişi çok dağınık.Dönem filmlerini çok severim ama bu film bittiğinde ne kadar da güzeldi diyemedim.Kate Winslet'i görmek güzeldi, elbiseleri ve ayakkabıları harikaydı.Hemsworthlardan Liam da gerçekten hem göze hem kulağa hitap eden tarzıyla göz doldurmuş ama oyuncuların kalitesi dışında genel olarak beklentimi karşılamayan,ortalama bir film oldu.
4
8 months ago
selinblgn profile photo
selinblgn
Ah şu dönem filmleri olmasa nasıl huzur bulabilirdik ki...
3
8 months ago

Who liked The Dressmaker

Who wishlisted The Dressmaker

Shelves that Include The Dressmaker

Interesting content shared about The Dressmaker

^ Back to Top