The English Patient (1996) poster

The English Patient (1996)

Tags
Country
USA
Runtime
162 minutes
gkhn. "İngiliz Hasta", dört yabancının birbirinden farklı hayatlarının kesişerek içinden çıkılmaz bir hal aldığı; aşk, ihanet, entrika ve macera dolu destansı bir film... Hikayemizin çoğu, II. Dünya Savaşı'nın başlamasına yakın vurularak düşen bir uçaktan kurtulan, aklı hayatın sırları ve tutkularıyla dolu, bilinmeyen bir İngiliz hastanın gözlerinden anlatılmaktadır. Geçmişin ve şimdinin öyküleri gözler önüne serildikçe karakterler birbirlerine açılırlar ve iki aşk hikayesi ortaya çıkar. Mısır'dan sahra çöllerine yaptıkları tehlike dolu yolculukları, onları terkedilmiş bir İtalyan manastırında unutulmaz bir sonuca götürür...

Sefa profile photo
Sefa
O nasıl bir aşktır öyle :) uzun bir filmdi. Dikkatli izlenmezse kesik verilen sahnelerden dolayı sıkılabilirsiniz. Dikkatli izlemek gerek durum böyle olunca sıkılmazsınız. Genel olarak güzeldi.
1
24 days ago
EDITOR profile photo
EDITOR
DİKKATLİCE İZLEMEK LAZIM Aksi halde karakterleri karıştırabilirsiniz. Bir de sık sık zaman atlamaları olunca konu kaçırılabilir. Ancak kendinizi vererek izlerseniz; zekice harmanlanmış, savaşın içine giydirilmiş bir aşk, ajanlık, macera ve yer yer de insanlık hikayesi göreceksiniz.
0
over 1 year ago
BiSaniye profile photo
BiSaniye
aşk filmlerini çok sevmem ama bunu izlemelisiniz
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
ağlak bayanlar kaçırmasın!
0
2 years ago
neway profile photo
neway
En içine dokunan filmler dendiğinde aklımdan mutlaka adı geçen filmdir. Film boyunca sıkılmak sanırım benim için mümkün değildi. Hikaye içinde hikaye anlatan filmleri her zaman daha çok beğenmişimdir, bu film de en'lerim arasında.
3
over 2 years ago

Who liked The English Patient

Who wishlisted The English Patient

Shelves that Include The English Patient

Interesting content shared about The English Patient

^ Back to Top