The Experiment (2010) poster

The Experiment (2010)

Director
Country
USA
Runtime
96 minutes
cinemarty Alman yapımı aynı adlı filmden uyarlanan bu filmde 26 kişi, psikolojik bir deney için gardiyan ve mahkum rolünü oynamaya başlarlar... Deneyin devamında olaylar karmaşık bir boyuta ulaşacak ve kontrolden çıkacaktır.

mtufan profile photo
mtufan
karakterli bir insan gerçek anlamda en zor bulunan şeydir. arıyorsanız illa insan olması gerekmez. insanın mahçup ve ezik halinden cani canavara nasıl döndüğünü anlatan en iyi film. hafızalardaki yerini kazıyarak edinir. güç kime gideceğini bilmez, buna karar vermek için bazılarımıza beyin verilmiştir. yanlış kararlar sonucu varacağımız yeri göstermek için yapılmış bir film.
1
3 months ago
seraytaylan profile photo
seraytaylan
bence bu filmi herkes mutlaka izlemeli, filmin vermek istediği mesajlar tam yerinde. bir insanın neler yapabileceği tam olarak işlenmiş. çoğu kuramcının görüşleri açıkça yer almış filmin her sahnesinden ayrı bir değerlendirme yapılıyor. hiç düşünmeyin izleyin :)
2
7 months ago
yahsiii07 profile photo
yahsiii07
Filmi biraz önce izledim. ilginç bir senaryo ve film. paraya ihtiyacı olan bir grup insan psikolojik bir deney için denek olurlar kimisi mahkum kimisi gardiyan.. bir deney nasıl gerçeğe dönüşür? para uğruna insan neleri yapar yada yapmaz? sorular ve cevapları. whitaker ve brody.nin üst düzeyde oyunculuk sergilediği psikolojik bir film. başarılı desek yeridir.

Filmde ben kendi anladığımı SOPHOKLES 'in bir sözü ile paylaşmak isterim.

"Bozulunca, insandan daha korkunç bir yaratık yoktur."
4
1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
insan psikolojisi insan değişimi üzerine düşünürsek çok iyi film !
1
almost 2 years ago
asilzade profile photo
asilzade
bi senaryo ancak bu kadar bok edilebilir, başka bir yapımını izleyin efenim.
0
2 years ago
mmtfb profile photo
mmtfb
Bir grup insan para karşılığı bir binaya kapatılırlar ve çıkış yasaktır ve kurallara uyma zorunluluğu vardır bir kişi dahi kuralları çiğnese kimse para alamayacaktır ... insan psikolojiisini çok güzel işlemiş bir film. tavsiye ederim.
1
over 2 years ago

Who liked The Experiment

Who wishlisted The Experiment

Shelves that Include The Experiment

Interesting content shared about The Experiment

^ Back to Top