The Fall (2006) poster

The Fall (2006)

Director
Country
USA
Runtime
117 minutes
sercandevran 1920'lerin Los Angelesı'ndayız. Kolu kırıldığı için Los Angeles Hastanesi'nde yatmakta olan 10 yaşındaki Alexandria, burada filmlerde dublörlük yapmakta olan Roy ile tanışır. Bir çekim sırasında sakatlandığı için yataktan çıkamayan Roy, Alexandria'ya Vali Odious'tan çeşitli sebeplerden nefret eden ve onu öldürmek isteyen 6 adamın hikayesini anlatmaya başlar. Fakat Roy, yaşadığı sorunlar sebebiyle hikayeyi giderek daha karamsar bir hale sokar. Bir süre sonra masal ile gerçeği birbirine karıştıran Roy, kendi acılarından kurtulmak için Alexandria'yı da kullanmaya başlayacaktır.

phoeniks profile photo
phoeniks
Bu flmi bu kadar beklettiğim için kendime çok kızdım. filmde anlatılan masal hiç bitmesin istedim, küçük kız çok başarılı gerçekten bir masalın bir çocuğun hayal dünyasınıtn ne kadar geniş, uçsuz bucaksız gökkuşağı renkleriyle bezenmiş olduğuna şaşırarak izliyorsunuz filmi. çok geç kalmadan benim gibi mutlaka izleyin dilerim benim gibi hayran kalırsınız.
7
1 month ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Uzun zaman oldu izleyeli ne yazık ki yorum yapmayı unutmuşum o zamanlar. Masallar kadar güzel bir film...daha fazlasını söylemeye bile gerek yok...
7
3 months ago
hivron profile photo
hivron
doymadım doyamadım... , nefis bir tat bıraktı ve bitti. bir daha izleyesim var.
2
6 months ago
yahsiii07 profile photo
yahsiii07
Renkler, görsellik, şiirsel anlatım, rüya gibi masalimsi bir film. Film sanki fotoğraf sergisindeymiş hissiyatı uyandırıyor. Hele o küçük kıza bayıldım.
11
9 months ago
SoulArt profile photo
SoulArt
"hey hintli, intihar ne demek" :))... bu tatlılığa ve saflığa bayıldım :)... intihar etmek isteyen bir adamın hikayesi bir çocuğun kafasında nasıl canlandırılır??? sanırım böyle... görseller vs.. zaten yeterince dillendirilmiş... tam anlamıyla bir başucu filmi olmuş... tavsiye ederim çok başarılı...
6
over 1 year ago
caglaaaa profile photo
caglaaaa
Gerçekten iç açıcı ve merak uyandıran masalımsı bi film.. Lee Pace'in oyunculuğu bi kenara dursun o küçük tatlış kızın doğallığı harikaydı. Görseller, canlılık mekanlar müthişti filmde.. O kadar etkilendim ki bi an filmde Lee Pace'in kollarında hikayeyi ben dinliyormuşum gibi hissettim. Film budur ruh budur yaa.. Cidden iyi film. İzleyin bişey kaybetmezsiniz.. aksine çok seveceksiniz... ;)
8
over 1 year ago
Seher1 profile photo
Seher1
Çok güzel etkileyici bir film görseller harika filmin Çoğu karesi bir Sanat eseri gibiydi
3
over 1 year ago
megung profile photo
megung
görüntü yönetmeninin başarısı bir yana o küçük hanım ablanın doğallığına hayran kaldım yahu :) maşşallah sanırsın normal hayatından bir kesit alıp koymuşlar filme :)
0
over 1 year ago
atillalkan profile photo
atillalkan
Film 28 ayrı ülkede gerçek mekanlarda çok az efekt kullanılarak çekilmiş.
6
over 1 year ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Filmin her karesi duvara asabileceğiniz bir tablo gibi. Mekanlar da ya usta mimarın elinden bir eser ya da doğa harikası yerler... Kostüm ve mekanlardaki renk uyumu harika. Görsel şölen diyebilirim....
8
over 1 year ago
starch profile photo
starch
Geçenlerde huzur bulmak için Baraka'yı (1992) izliyordum. Balililerin maymun ilahisini (Kecak) bu filmde de görünce hoşuma gitti. Bu filmin afişi dikkatimi çekmediğinden, şimdiye kadar izlemeyi düşünmemiştim. Şİmdi bu kırmızı maskenin ne olduğunu biliyorum. Hikaye içinde hikaye güzel, mekanlar, renkler, çekimler olağanüstü. Sıcacık bir rüya gibi.. Bana Dali'nin tablolarını hatırlattı. İzlemeyen kalmasın...
15
over 1 year ago
Blacklion profile photo
Blacklion
renkler, görsellik muhteşem masalsı bir film kesinlikle 1080 formatını izleyin derim....
10
almost 2 years ago
BELIT profile photo
BELIT
Tek kelime "muhteşem" !
Rüya gibi , masal gibi , hayal gibi , şimdiye kadar izlediğim en iyi anlatımlardan biriydi , oyunculuk , senaryo , görsellik , inanılmaz etkileyici.

4
almost 2 years ago
StarDust profile photo
StarDust
Çok doğal, çok samimi, çok çok çok.. mekanlar harika. masalsı, fantastik çok başarılı bulduğum bir film oldu. Hiç sıkılmadan izledim.filmin çekimlerinin dört yıl sürdüğünü ve yirmialtı farklı mekanda çekildiğini öğrendiğimde, saygım daha da arttı.
3
almost 2 years ago
EntelKarinca profile photo
EntelKarinca
''Benim hikayelerimde mutlu son yok.''
0
2 years ago
atillalkan profile photo
atillalkan
film bitince güzel bi masal dinlemış gibi olucaksınız :) tam anlamıyla öyle :)
2
2 years ago
hezarfen profile photo
hezarfen
izlediğim en farklı filmdi sanırım muhteşem ötesi..:) yavaş ilerlemesine aldanmamak lazım muhteşem :)
0
over 2 years ago
Musa1977 profile photo
Musa1977
One of the best films i've ever seen....
0
over 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Masalsı anlatımın ve görselliğin ön planda olduğu muhteşem bir film. Hele o minik, tatlı kız Alexandria yok mu! Zaten onun masumluğu, doğallığı ve sevimliliği bağladı beni filme. Arşivime ekledim, fantastik filmleri sevenler, siz de mutlaka izleyin ;)
3
over 2 years ago
kont.h.es profile photo
kont.h.es
benim için gelmiş geçmiş en muhteşem filmlerden biri. en özel filmlerim listesinde ilk beşte yer alır daima. defalarca kere izleyip defalarca kere fazla hissetmekten gözyaşı dökmüşümdür. herkes izlesin diyemem, bazı kıymetli şeyleri herkes görsün istemezsiniz, bu da o filmlerden biri. insanların gözleriyle kirletmelerini istemeyeceğiniz türden. çok hassas. ve çok kıymetli...
18
over 2 years ago

Who liked The Fall

Who wishlisted The Fall

Shelves that Include The Fall

Interesting content shared about The Fall

^ Back to Top