The Fault in Our Stars (2014) poster

The Fault in Our Stars (2014)

Director
Country
USA
Runtime
126 minutes
sercandevran 16 yaşındaki Hazel üç yıldır tiroid kanseriyle boğuşmaktadır ve kanser akciğerlerine de sıçradığı için yanında bir oksijen tüpüyle gezmektedir. Kanserli hastalar için oluşturulan destek grubunun bir terapi seansı esnasında Augustus isimli bir gençle tanışır. Augustus da beyin tümörüyle savaşmış ve bu yolda bir bacağını kaybetmiştir. İkili birlikte zaman geçirdikçe birbirlerine aşık olurlar. Akciğer tedavisi için hastaneye yatırılan Hazel'ın yanından bir an dahi ayrılmayan Augustus, sevgilisinin çok istediği bir hayali gerçekleştirmek için onunla birlikte yola çıkar. Planlarına göre Amsterdam'a gidecek ve Hazel'ın en sevdiği yazar olan Peter Van Houten'i bulmaya çalışacaklardır.

92mali profile photo
92mali
Çok gerçekçi bir film olmuş. Ne ajitasyon yapmaya çalışmışlar ne de kelebeklerin uçuştuğu bi aşk filmi. Ölüm konusunu çok gerçekçi ve olgunca işlemişler. bakış açısı katıyor ve insanı düşünmeye itiyor.
0
7 months ago
lews profile photo
lews
Bence gayet tadındaydı , pek bi abartı yoktu ,kitabını okumadım ama filmi beğendim yaşama olan saygımı arttıran filmlerden.
0
9 months ago
meltemkaderr profile photo
meltemkaderr
o kadarda güzel değil kitabı daha güzel
0
10 months ago
yoncaa profile photo
yoncaa
mükemmeldi ağlamaktan helak olmuştum :)
0
11 months ago
Lioness profile photo
Lioness
Bir kaç harf hatası yaparsam kusura bakmayın ağlamaktan resmen gözlerim çıktı :( Çok harika bir film olmuş tek sorun filmin çoğu kısmında salya sümük ağladığımdan ye medil almaya kaltım ya da gözlerim o kadar doldu ki filmi izleyemedim :/
1
over 1 year ago
kuantum profile photo
kuantum
Önemli olan zamanın uzunluğu değil....önemli olan bize ayrılan zamanı AŞK dolu yaşamaktır....
1
over 1 year ago
FurkanKopuz profile photo
FurkanKopuz
Konu basitti ama mevzuyu iyi işlemişler, zaten kitabından esinlenilmiş. Bende imdb de 8 verdim güzeldi.
1
over 1 year ago
desequilibrado profile photo
desequilibrado
Başından sonuna kadar sıkılmadan izlenecek mükammel bir aşk filmi..Gökyaşlarınızı hakim olun çünkü eminim ağlatacaktır
0
over 1 year ago
minnak profile photo
minnak
film başladı ağladım bitti ağladım inanılmaz duygusal,romantik dram sevenler için kusursuz
0
over 1 year ago
FutureX profile photo
FutureX
" pain demands to be felt. "
0
almost 2 years ago
StarDust profile photo
StarDust
''Ölümün olduğu bu dünyada hiçbir şey çok da ciddi değildir aslında.''(F.K) cümlesini tekrar tekrar düşündürmeyi başardı benzerleri gibi. hoş bir uyarlama olmuş. sadece dramatik etki biraz daha kuvvetli olabilirdi ya da ben büyük beklenti içindeydim. sonuç olarak 2014 yılının izlenilmesi gereken filmlerinden...
2
almost 2 years ago
cinema.colic profile photo
cinema.colic
ben çok beyendim gerçekten muhteşem bir uyarlama olmuş kitabıda güzeldi zaten
0
almost 2 years ago
muratkaya profile photo
muratkaya
Filmin bence bir de senaristleri bazında bir eleştiriye ihtiyacı var Scott Neustadter, Michael Weber ın 500 days of Summer gibi çok özel bir filme imza atmalarından sonra büyük bir ilgi duymama ve beklenti içine girmeme sebep oldu.Spectacular Now filmi ile de iyi işlerin devamı gelebileceğini düşünerek büyük bir beklentiye girdim ama tecrübelerim bir filmi beklentiler içinde izlerseniz asla o gerçek duygusuna erişemeyeceğiniz olacağıdır.Nedenin bu olmasını umuyorum ama teknik olarak bir yorum da bulunmadan içindeki duygu ve izleyiciye geçirmeye çalıştığı dramatize edilmiş sahneler de beklediğim etkinin gerisinde kaldığı için kendi içimde bir hayal kırıklığına dönmüştür.Ama her filmin bir zamanı vardır ve The Fault in Our Stars ın da bu zamanının geleceğini umuyorum.
2
almost 2 years ago
Persona profile photo
Persona
Filmlere ve genel olarak sanatsal bir yapıta yapılabilecek her maddeci eleştiri sanatsal yapıtı ileri götürmüyor ise ya da herhangi bir gelişim ya da değişim olanağı sunmuyorsa boşa düşmek zorundadır. Genel olarak sistemin de insanlar üzerindeki yarattığı maddi baskılar sonucu insanın maddeci bir bakışa yönelmesi ile maddi istek ve arzular üzerinden şekillenen bir üst yapı tanımlamasını ve arayışını gerekli kılmaya başladığı günümüz koşullarında insanal varlığın ve var oluş biçimlerinin özsel ruhunu anlamaya yönelik bir bakış ile baktığımızda filmde günümüz koşullarının insanında kalmayan bencillikten yoksun saf sevginin, bağlılığın, yardımlaşmanın, sabrın ve daha bir çok güzellikleri birlik halinde birbirimizden ve kendimizden güç alıp beraberce güzel deneyimlerin bu sonu olan maddi dünyadaki rolü ve önemini anlatan güzel bir aşk hikayesi.
1
2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
Sevenleri çok, biliyorum; bana kızmasınlar ama film gişeye oynamış bence. Kanser ve aşkı biraraya getirirseniz herkesi etkilersiniz. Filmde de bunu fazlasıyla kullanmışlar. Tabii ki ben de ot değilim :) ben de duygulandım ama tercihim the fountain gibi bir filminden yana olur çünkü işlenişi çok daha derin.
10
2 years ago
serpilozdemir profile photo
serpilozdemir
aşk dünyanın en güzel aynı zamanda en acı olayıdır,izleyin izleyin izleyin
2
2 years ago
Neclaa profile photo
Neclaa
Bazı oyunculukların basit kaldığını düşünsem de genel itibariyle oldukça iyi bir filmdi.
4
2 years ago
heheka profile photo
heheka
kitabını çok görmüştüm ama konusunun ne olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu,filmini izlemeden önce de.. iyi ki de öyle olmuş filmi beklentisiz izledim ve gerçekten beğendim
5
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
film beklediğim bir filmdi o yüzden beklentilerim yüksekti , çünkü kitabının da baya adını duymuştum , film gerçekten izlenmesi gereken filmlerden , bu filmi izlerken ve izledikten sonra çektiğiniz acılar,ağladığınız dert olmayan dertler , uğruna kıyametleri koparttığınız şeyler çok boş kalıyor , filmin verdiği mesaj anlattığı olaylar gerçekten etkileyici ve güzel , oyunculuklarda gayet başarılıydı , tavsiye ederim kaliteli bir yapım ..
5
2 years ago
cinema.colic profile photo
cinema.colic
gerçekten çok güzeldi hatta bu yılın en iyi filmleri arasına girebilecek kadar mükemmeldi
3
2 years ago
Rumeys profile photo
Rumeys
' GÖKKUŞAĞINI İSTİYORSAN ISLANMASNI BİLECEKSİN '
0
2 years ago
RussellCroweHayrani profile photo
RussellCroweHayrani
Harikulede bir film ağlatıyor yetmiyor ızdırap çektiriyor insana
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Yılın izlenmesi gereken filmlerinden . Filmde bahsi geçen Anne Frank , 2. Dünya savaşı sırasında tuttuğu günlüğü Türkçeye çevrilmiştir . http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=35993 kitapseverlere tavsiye ederim . Hollanda' da naziler tarafından öldürülmeden önce saklandığı evde yazdığı günlük çok güzel ve anlamlıdır . Okumanızı tavsiye ederim .
4
2 years ago
neway profile photo
neway
Film güzeldi ama filmden ziyade bahsetmek istediğim shailene woodley'in konuşmasındaki farklılık. Belki konuşma kusuru olarak görüebilir ama neden bilmem hep hoşuma gitmiştir.
0
2 years ago
Gntrkbjk profile photo
Gntrkbjk
MÜKEMMEEELL
0
2 years ago
yvzbey profile photo
yvzbey
mükemmelll
0
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Riskli iştir kitap uyarlamak... Son yıllarda oldukça kötü denemelerin ardından merakla beklenilen aşk/dram/romantizm temalı Aynı Yıldızın Altında şükür ki kitabın hakkını veren bir uyarlama olmuş. Son derece riskli konudur hasta biri üzerinden bu konuları ele almak ama filmde ölüme, acılara olgunca bakmanın altı çizilmiş ve bu anlamda aslında çok da duygu sömürüsüne giden bir yaklaşım olduğunu söylemek haksızlık olur her şey dozunda kalmış. Mesajlaşma esnasında ekranda beliren balonlar gibi detaylarla renklenen Aynı Yıldızın Altın yazın aksiyon filmlerinden sıkılanlar başta olmak üzere uyarlamaları sevenler için de ideal bir seyirlik olmuş
6
over 2 years ago

Who liked The Fault in Our Stars

Who wishlisted The Fault in Our Stars

Shelves that Include The Fault in Our Stars

Interesting content shared about The Fault in Our Stars

^ Back to Top