The Finest Hours (2015) poster

The Finest Hours (2015)

Director
Country
USA
Runtime
117 minutes
SuAgaoglu 18 Şubat 1952’de İngiltere’nin doğu kıyılarını yerle bir eden, yoluna çıkan bütün gemileri parçalayan fırtına, Boston’a bağlı SS Pendleton T-2 petrol tankerini ikiye ayırır. 30 kişilik mürettebatı bulunan gemi hızla sulara gömülmeye başlar. Korku ve panik halindeki ekibi geminin mürettebat yetkisi olan mühendis Ray Sybert kontrol altına almaya karar verir. Ülkenin Doğu kıyısına vuran şiddetli fırtınaya mürettebatı ile karşı durur. Bu sırada bu büyük yıkımın haberi Chatham, Massachusetts’ta bulunan Amerikan Sahil Güvenlik ofisine ulaşır. Sahil Güvenlik yetkilisi Daniel Cluff, batmakta olan gemiyi kurtarmaları için bir ekibi görevlendirir. Zorlu koşullara rağmen kaptan Bernie Webber ve komutasındaki 4 sahil yetkilisi yetersiz donanımı olan tahtadan yapılmış bir cankurtaran botuyla fırtınanın etkisiyle oluşan dev dalgalar rağmen yola çıkarlar. Bu sıradan bir hayat kurtarma operasyonu değildir, onları hayatlarının en büyük sınavı beklemektedir.

xavalon profile photo
xavalon
Dönem filmleri içinde başarılı olmuş, sıkılmadan zevkle izlenebilen bir film. Kadrosu da güzel.
0
13 days ago
filmci61 profile photo
filmci61
En ufak bir kahramanlık olayını dahi hemen filmleştiriyorlar bu amerikalılar...acaba geçtiğimiz günlerde ülkemizdeki gibi bir darbe olayı yaşasalar Nasıl filmler yaparlardı bilemiyorum...filme gelecek olursak bundan daha iyilerini yapmışlardı daha önce...
0
3 months ago
sultancakmak profile photo
sultancakmak
1952 yılında yaşanmış olayı filmi izlerken yaşadım adeta, orada olmayı istedim. Oyunculuklar ve yönetmenlik kusursuzdu. Duygu çok iyi verilmiş. Sadece gereğinden fazla uzun gibi geldi ama sıkıcı değildi.
Daha iyi anlatılabileceğini sanmıyorum.
0
3 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Geniş oyuncu kadrosuyla seyir zevki yüksek müthiş bir filmdi. Gerçek bir hikaye olmasıda etkileyiciydi.
0
3 months ago
elganja. profile photo
elganja.
Başarılı görsel efektlerle bezenmiş, kurgunun ötesinde, gerçek bir süper kahraman öyküsü. Denizcilik tarihinin, en küçük tekneyle yapılan / en büyük kurtarma operasyonu. Dram ve gerilime ek olarak, -Titanic'teki Jack ve Rose aşkı kadar büyük olmasa da- Bernie ve Miriam aşkı, suyu çıkarılmadan serpiştirilmiş filme. Başlardaki durağanlığa aldanıp yarıda bırakmayınız
1
4 months ago
mtufan profile photo
mtufan
Gerçek hikaye anlatımları arasında en az sıkıldığım diyebilirim :) daha kısa yapılabilirdi. Ve son sahnedeki suyun durağanlığı kurtarmaya giderken ki suyun hırçınlığını unutturmadı.
Mesaj çok güzeldi
"Kurallar herkesi kurtarmaz" bunu anlamak için bile izlenir.
0
5 months ago
aycaydgnn profile photo
aycaydgnn
Kesinlikle çok güzel bir film mutlaka izleyin.
1
6 months ago

Who liked The Finest Hours

Who wishlisted The Finest Hours

Shelves that Include The Finest Hours

Interesting content shared about The Finest Hours

^ Back to Top