The Fugitive (1993) poster

The Fugitive (1993)

Director
Country
USA
Runtime
130 minutes
KerseL Chicago Memorial Hastanesi’nde saygıdeğer bir cerrah olan Doktor Richard Kimble (Harrison Ford), Chicago şehrinin ABD başkanı George W. Bush kadar zeki! polisleri tarafından karısını öldürmekle suçlanmaktadır. Dr. Kimble bunu reddetmekte, karısını tek kollu bir adamın öldürdüğünü söylemektedir, fakat deliller aleyhinedir. Mahkemeye çıkarılan Dr. Kimble suçlu bulunur ve zehirli iğneyle öldürülmesine karar verir. Dr. Kimble öldürüleceği yere nakli sırasında onunla beraber nakledilen diğer mahkumların kaçış entrikaları sayesinde kurtulur ve kaçar. Kimble’ın hedefi karısını öldürdüğünü söylediği tek kollu adamı bulmaktır. Ancak Kimble’ın işi kolay değildir; çünkü peşinde fazlasıyla inatçı bir dedektif olan Samuel “Sam” Gerard vardır. Kimble hem tek kollu adamı bulup cinayeti onun işlediğini kanıtlamak hem de bu süre zarfında dedektif Gerard’a yakalanmamak zorundadır.

KerseL profile photo
KerseL
Harrison Ford'un kacak Doktor Richard Kimble'yi başarıyla canlandırdığı, harika bir kovalamaca eşliğinde sürükleyici 2 saat vaadeden muhteşem bi macera...
2
8 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
EFSANE DİZİNİN FİLMİ Ama asla onun kadar ses getirmiyor ve dahası kötü bir taklit...Orjinalin gölgesi, onun gerçek durumunu göstermez.
0
over 1 year ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
çok çok iyi bir aksiyon filmi. gerek oyunculuklarıyla, gerek senaryonun gücüyle, gerekse dehaya yaptığı övgüdeki samimiyetiyle dikkat çekiyor..
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Chicago Memorial Hastanesi’nde saygıdeğer bir cerrah olan Doktor Richard Kimble (Harrison Ford), Chicago şehrinin ABD başkanı George W. Bush kadar zeki! polisleri tarafından karısını öldürmekle suçlanmaktadır. Dr. Kimble bunu reddetmekte, karısını tek kollu bir adamın öldürdüğünü söylemektedir, fakat deliller aleyhinedir.
Mahkemeye çıkarılan Dr. Kimble suçlu bulunur ve zehirli iğneyle öldürülmesine karar verir. Dr. Kimble öldürüleceği yere nakli sırasında onunla beraber nakledilen diğer mahkumların kaçış entrikaları sayesinde kurtulur ve kaçar. Kimble’ın hedefi karısını öldürdüğünü söylediği tek kollu adamı bulmaktır. Ancak Kimble’ın işi kolay değildir; çünkü peşinde fazlasıyla inatçı bir dedektif olan Samuel “Sam” Gerard vardır. Kimble hem tek kollu adamı bulup cinayeti onun işlediğini kanıtlamak hem de bu süre zarfında dedektif Gerard’a yakalanmamak zorundadır.
0
over 2 years ago

Who liked The Fugitive

Who wishlisted The Fugitive

Shelves that Include The Fugitive

Interesting content shared about The Fugitive

^ Back to Top