The General (1926) poster

The General (1926)

Director
Country
USA
Runtime
67 minutes
starch Buster Keaton'ın hem yönetip hem de başrolünü oynadığı bu sessiz sinema klasiği Amerikan İç Savaşı sırasında Johnnie Gray adlı vurdumduymaz bir adamı konu alır. Onun ilgilendiği iki şey vardır: General adını verdiği lokomotifi ve sevdiği kız Annabelle Lee. Johnnie, sevgilisi Anabelle'ye cesaretini ispatlamak için orduya yazılmak istese de kabul edilmez. Ona Makinist olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Lokomotifi General ve içinde sevgilisi Anabelle düşmanlarca kaçırılınca, Johnnie kendisini ister istemez savaşın ortasında bulur. Johnnie Anabelle'nin sandığı gibi bir korkak mıdır yoksa bir kahraman mı? Buster Keaton, "General" ile kariyerinin doruğuna ulaşır. Bu film; tipik Buster Keaton tarzından beslenen, şiirsel ve bir o kadar da abartılı bir güldürüdür.

Trailer not available.

yazcsefa profile photo
yazcsefa
O dönemde teknik bakımından bu kadar sağlam bir film beklemiyordum. Zaten oldukça komik ve eğlenceli bir filmdi. Buster Keaton mükemmel bir iş çıkarmış. Özllikle final sahnesi efsaneydi, baya güldüm o sahneye :D
1
over 1 year ago
cinemarty profile photo
cinemarty
"Büyük Taştan Surat" lakaplı Buster Keaton,o ifadesiz suratıyla bu kadar komik olmayı başarmak takdire şayan :) O döneme göre büyüt bütçe ile çekilen film (Buna sıfırdan bir köprü inşa edip havaya uçurmak da dahil), tren sahnesinde adeta tavan yapıyor. Bir yandan ağızları açık bıraktırıyor bir yanda da gülmekten yerlere yatırıyor.
0
over 2 years ago

Who liked The General

Who wishlisted The General

Shelves that Include The General

Interesting content shared about The General

^ Back to Top