The Godfather (1972) poster

The Godfather (1972)

Country
USA
Runtime
175 minutes
Blacklion rancis Ford Coppola yönetmenliğinde sinemaya uyarlanmış, Oscar ödüllü Baba filmi 1940-1950 yıllarında Amerika'da geçmektedir. İtalya'dan Amerika'ya göç etmiş bir mafya babası olan ve Baba olarak anılan Don Corleone bulunduğu konuma gelebilmek için bir çok kişiyle savaş vermiş ve kendisine bir çok düşman edinmiştir. Büyük oğlu Sonny sinirli ve ne yapacağı belli olmayan biridir. Kızı Connie kötü bir evlilik yapmıştır ancak kocasını sevdiği için talihine boyun eğmiştir. Küçük oğlu Michael Carleone ise kahramanlık madalyası almış eski bir askerdir. Don Carleone bir gün saldırıya uğrar ve ciddi şekilde yaralanır. Baba'nın bu durumunu fırsat bilen düşmanları ailenin üzerine gelmeye başlar. Sonny ve Michael babasını ve aileyi koruyabilmek için tüm düşmanlara meydan okur. Filmin konusu her ne kadar gerçek bir hikaye olarak bilinse de Mario Puzo'nun Godfather isimli kitabından sinemaya uyarlanmıştır.

Philosophy profile photo
Philosophy
5.saniye de başlayan müziğiyle insanın tüylerini diken diken ederken bu film nasıl beğenilmesin?
5
5 months ago
memoclubofcinema profile photo
memoclubofcinema
insanın yürüşünü,bakışlarını , konuşmasını,oturuşunu değiştiren film
0
6 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Hiç bir şey kusursuz değildir kelimesini tamamen aklınızdan çıkarın çünkü bu film tamamen kusursuz. Müzikler , kostümler , oyunculuklar , konu , işleniş her şey kusursuz. Süresi gözünüzü korkutmasın çünkü benim 4. Kez izleyişim ve sanki 1:30 luk bir film izliyormuşcasına zaman akıp gidiyor. Bu filmi anlatmama kelimelerim yetmiyor. Canım sıkıldıkça açar açar izlerim. İzlemeyen varsa gitsin bi köşede ölsün o kadar yani :)
0
7 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Eğer üçlemeyi üst üste izlerseniz 9 saat falan tutuyor. Ama siz o 9 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Hiç bitmesini istemiyorsunuz,. Oyunculuk. Müzikler senaryo mükemmelin üstü
0
9 months ago
yasinemre profile photo
yasinemre
Sinemanın tarihinde yüz binlerce film , binlerce baş yapıt vardır. Bunların içinde parlayan göz kırpan bir de Godfather vardır. Benim için hayatımın filmidir. Kusursuz oyunculuk , harika kurgu , ölümsüz müziği ile defalarca izlediğim Mario Puzo harikası.
0
9 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
İzlediğim en iyi ve gerçekçi suç filmiydi. Bir filmden bu tadı en son Goodfellas' dan almıştım ama bunu daha da beğendim. Bu kadar zaman süresi ve sıkıcı söylentilerinden dolayı önyargılı yaklaşıp izlemekten kaçınmıştım. Ama şimdi büyük bir hata yaptığımı anladım. Suç ve mafya filmlerini çok seven biri olarak kesinlikle favorilerimden oldu. Oyunculuklara bir şey dememe gerek yok herhalde her şey ortada :D Zaman zaman sıkıcılaşmış gibi gözükebilir ama açıkçası ben 1 saniye bile sıkılmadım adeta zaman nasıl geçti anlamadım. Tam anlamıyla bir başyapıt
8
1 year ago
Poker profile photo
Poker
Buna kötü yorum yapılmaz. Son yapan kişi de kör oldu zaten...
2
over 1 year ago
eness profile photo
eness
bu film serisini izlemeyen bana göre sinema tam görüşle bakıp yorumlayamaz
1
over 1 year ago
dadassedat profile photo
dadassedat
yok böyle bir oyunculuk Marlon Brando efsanesi
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
marlon brando efsanesi...
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Oyunculuk anlayışımı bilgimi çok değiştiren bir filmdi öncelikle. Özellikle Marlon Brando inanılmaz. Zaten seri efsane film hakkında pek bişey söylemeye gerek yok. Film uzun sayılır ama o oyunculuklar ve senaryonun akışı zamanın nasıl geçtiğini hissettirmiyor bile.
1
2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Film repliklerine ve karakterlere, filmi izlemeden cok once asina olmustum zaten,haliyle oyunculuk 10 numara, filme de diyecek soz yok. Bekledigim gibi cok iyiydi yalniz 3 saat cok uzun yahu, gereksiz sahneler kirpilsaydi daha keyifli olurdu izleyen icin;)
3
2 years ago
Aunveren profile photo
Aunveren
Tamam iyi hoş film ama 3 saat nedir yahu uzattıkça uzatmışlar. Şu filmi 2 saate sığdırsalardı mükemmel olurdu ama her şeye rağmen izlenebilir bir film.
0
2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
dram-crime fanı olarak,mafya-suç türündeki üçlemenin en iyi filmi.
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
izlerken sıkıldığım filmlerden...3 filmide sevmedim...
1
over 2 years ago
moredrama profile photo
moredrama
Birde kitabını okuyun ayrı bir tat.
2
over 2 years ago
starch profile photo

Who liked The Godfather

Who wishlisted The Godfather

Shelves that Include The Godfather

Interesting content shared about The Godfather

^ Back to Top