The Godfather: Part II (1974) poster

The Godfather: Part II (1974)

Country
USA
Runtime
202 minutes
Blacklion Genç Vito Corleone 1910'larda Sicilya'dan New York'a göç eder. Ailesinin geçimini sağlayabilmek için çeşitli işlerde çalışır ve yavaş yavaş yükselmeye başlar. Michael Corleone ise 1950'lilerde ailesinin işlerini düzenlemek için Las Vegas, Hollywood ve Küba arasında mekik dokumaktadır.

arifcicek profile photo
arifcicek
bu film ilkinden daha iyi diyorlar ama bence değil. benim gözümde godfather marlon brando'dur kardeşim. filme gelecek olursak michael sahneleri tamamen strateji sahneleridir. bu filmin en iyi kısımları robert de niro kısımlarıdır. keşke o kısımlar daha uzun olsaydı. küba sahnelerinde michael saki devrimi övüyor gibi geldi bana, böyle bir şey amerika sineması için ilginç tabi.
0
6 days ago
PROMSE profile photo
PROMSE
kim ne derse desin en iyi üçlemedir
2
2 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Yine kusursuzluk harika bir devam filmi. Don Vito Corleone nun yükselişini görmek harikaydı. Abi efsane oynuyolar ya :) Son 20 dkda Al Pacino yine yaptı yapacağını mutlaka bu seriyi izleyin.
1
8 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Ben bunu filmden ziyade belgesel gibi görüyorum. Dönemin mafya babaları, erkek-kadın iliskileri, yargı sistemi, politik olayları, düğünleri, cenazeleri ile ilgili son derece gerçekçi detaylar veriyor bence. Geriye donuslerde Robert De Niro adeta şov yaptı, hayranlıkla izledim. Al Pacino yu izlerken Marlon Brando'yu çok aramadim açıkçası. O kadar başarılı buldum kendisini. İzlemek sabır gerektirse de sonunda ulaşılan doyum her şeye değer.
1
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
İnsanın gözleri ister istemez Marlon Brando' yu arıyor ama De Niro da harika bir iş çıkarmış ki zaten Oscar ile taçlanmış bu oyunculuğu. Ben ilk filmi daha da beğendim bu ona göre biraz daha durağan geldi bana ki süresinin uzunluğununda bunda bir etkisi olabilir ama bir dakika bile sıkılmadım, her bir saniyesi özellikle o son 20 dakikayı görmeye değdi.
1
over 1 year ago
eness profile photo
eness
bu film serisini izlemeyen bana göre sinema tam görüşle bakıp yorumlayamaz
1
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
ben en çok bunu sevdim. 2, aralarında en güzeli. daha etkileyici. 1'de brando vardı burada deniro var
0
2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
İlk filmde Marlon Brando farkı vardı tabi, bu yadsınamaz ama ne yalan söyleyeyim ikinci film daha güzeldi. Üç saati keyifle, sıkılmadan geçirdim.
9
over 2 years ago

Who liked The Godfather: Part II

Who wishlisted The Godfather: Part II

Shelves that Include The Godfather: Part II

Interesting content shared about The Godfather: Part II

^ Back to Top