The Godfather: Part III (1990) poster

The Godfather: Part III (1990)

Country
USA
Runtime
162 minutes
Turkeywood Senaryosu Mario Puzo'ya ait olan, Yönetmenliği Francis Ford Coppola tarafından yapılan baba 3, 25 Aralık 1990 tarihinde gösterime girdi. Andy Garcia, Eli Wallach, Diane Keaton ve Al Pacino'nun başrolleri paylaştığı baba 3 imdb'den 8.1/10 puan alarak suç filmleri arasındaki koltuğuna oturdu. Artık bir yetişkin olan don micheal Corleone büyük bir mafya olan ailesini artık suç dünyasından kurtarmak istemektedir. Yeraltı dünyasının karanlık sularına girmeye çalışan gençleride engelleyen bu adam bakalım hedefine ulaşabilecekmidir?

Philosophy profile photo
Philosophy
Filmin son 3-4 dakikası insanı kendinden alıyor. Galiba duygusallığın etkisiyle de insanda yutkunamama durumu yaratıyor. Son film ilk iki filme göre biraz daha yavaş olsa da denildiği gibi politik savaşın kovalamacası hakimdi. Demeden geçemem tek kelime ile efsane..
3
5 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Diğer iki filmin o ağırlığı , o duruşu , o heyecanı bu filmde yoktu daha çok politika ön plandaydı. Al Pacino yine efsane oynamış. Çok daha iyi bir senaryoyla veda edilebilirdi. Ayrıca Al Pacino'nun kızı Mary karakterini oynayan kız aşırı derecede çirkin ve aşırı iticiydi yerine çok daha iyi biri olabilirdi. Onun dışında yine finaliyle etkileyiciydi.
0
7 months ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Al Pacino'ya rolü için 5 M$ teklif edilmiş fakat 7 M$ istemiş kendisi. Yönetmen de senaryoyu tekrar yazar açılışı da senin cenaze töreninle yaparım diyince Al Pacino 5 M$ a ücrete razı olmuş.
6
9 months ago
eminuk profile photo
eminuk
En iyisi bu olmuş bence. İyi ki bu filmi aklımın en başında olduğu zamanda izlemişim. İlk filmi çok önce izlemiştim ve kimin eli kimin cebinde pek idrak edememistim. Şimdi goruyorum ki mükemmel bir seri olabilecek en mükemmel sonla bitmiş. Görüntülerden tutun da oyunculuklara kadar el üstünde tutulmayi hak ediyor kesinlikle. Ayrıca filmin uzunlugundan şikayetçi olanlar bu son filmde hiç sıkılmayacaklar. Benden başka izlemeyen kaldı mı bilmiyorum ama varsa şimdi izlemenin tam zamanı :)
0
10 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Harika bir veda filmi olmuş. Serinin diğer filmlerine göre biraz sönük kalmasına rağmen bu film de diğerleri kadar harika ve sürükleyiciydi. Bana biraz fazla underrated geldi. Top 250' yi sonuna kadar hak ediyor. Al Pacino ve Andy Garcia harikaydılar.
2
1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
BİR BABA FİLMİ Artık başka birşey demeye gerek var mı bilmiyorum!) Al Pacino zirve yapmış, Andy Garcia yine öyle. Mafya film klasiklerinden. Bu türün meraklısı olup seyretmeyen yoktur sanırım.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
keşke 4'ü de çekilse(ydi). belki çekilir: umudumuzu kaybetmeyelim
0
2 years ago
Revelator profile photo
Revelator
The most overrated trilogy ever
0
2 years ago
yepis profile photo
yepis
bence aldığı puanı falan boş verin serinin en iyi filmi hiç sıkılmadım
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Bu film diğer iki filmin yanında sönük kalmış nedense gerek diğer sitelerdeki yorumlar olsun gerek puanı olsun. Fakat ben en az onlar kadar beğendim yine harika bir film.
1
2 years ago

Who liked The Godfather: Part III

Who wishlisted The Godfather: Part III

Shelves that Include The Godfather: Part III

Interesting content shared about The Godfather: Part III

^ Back to Top