The Great Gatsby (2013) poster

The Great Gatsby (2013)

Director
Country
Australia
Runtime
143 minutes
Ricky.McFloyd Yazarının anlatımı ile Gatsby'nin hikayesine ortak oluyoruz. Masallardaki gibi bir hikaye ama masallardan farklı. Hayatla ilgili önemli noktaları işaret eden ve hatta eleştiren güzel bir aşk hikayesi. Senaryonun gerçekçiliği ve harika görsel efektleriyle muhteşem bir film sizleri bekliyor.

rustincohle1 profile photo
rustincohle1
Göresel ve sanatsal anlamda hoş olan bir filmdi fakat senaryoda kopukluklar vardı bana göre sıkılabilirsiniz izlerken ama izlenmesi gereken hoş bir film
1
7 months ago
Brook profile photo
Brook
Uzun zaman önce izlediğim bir filmdi. Bir tekrar yapmak gerek diye düşündürdü görünce yine :) Güzel ve etkileyici bir filmdi. Leo gardaş muhteşemdi. Konusu ve her şeyiyle bir çırpıda izlenir :)
2
9 months ago
EntelKarinca profile photo
EntelKarinca
1
10 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Güzel bir eserin hoş bir uyarlaması olmuş. Leo yine oldukça başarılı ve beklediğimin biraz altındaydı yani ben çok inanılmaz birşeyler beklemiştim. Bunda bir iki yan role pek ısınamamamın etkisi var sanırım. Oscar da almıştı yanlış hatırlamıyorsam kostümler ve atmosfer çok güzel. Genel olarak hoş güzel bir film.
1
10 months ago
SuAgaoglu profile photo
SuAgaoglu
Şayet kitabını okusam ben bile bu kadar renkli hayal edemezdim. Pleasantville'daki gibi ekranda içeri girmek istedim.
6
11 months ago
neway profile photo
neway
Dağ gibi duran adamın sevdiği kadın için hiçbir şeyi yeterli görmeyip habire çırpınışı beni en çok etkileyen şey oldu. Film bittiğinde aklımda kalan iki şeyden biri bu çırpınış, diğeri de müzikler.
2
almost 1 year ago
Sefa profile photo
Sefa
Kostümler , Müzikler filmin akışı her şey süperdi. Rengarenk bir film. Beğendim
2
1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
''birini eleştirmeye kalktığında, herkesin senin ayrıcalıklarına sahip olmadığını hatırla.'' Mükemmel bir filmdi.Aslında filmini izlemeden önce kitabını okumuştum.Kitabı kadar muhteşem bir film.Film kostümleriyle , müzikleriyle ve uyarlanmasıyla tam bir başarı örneği.kesinlikle izlenmeli ve ders çıkarılmalı.
3
1 year ago
MKAYA profile photo
MKAYA
konu derınlıgı ve ıslenıs acısından son derece sıg bır fılm,muzıklerını begenmedım son derece uyumsuz,kostum ve dekorlar cok guzel kullanılmış ozen gosterılmıs diğer aşk filmlerinden pek farklı degıl
0
over 1 year ago
burakburada profile photo
burakburada
Inanailmaz bir film
0
over 1 year ago
eness profile photo
eness
ismiylede olduğu gibi muhteşem mutlaka izlenilmesi gereken bir yapim izleyecekler listeside baya kalabalık bence zaman kaybepmeyelim
0
over 1 year ago
endazyar profile photo
endazyar
leonardo dicaprio her zamanki gibi yine mukemmeldi ve filmde izlediğim en güzel aşk filmlerinden..
0
over 1 year ago
eness profile photo
eness
mutlaka izlenmesi gereken farklı bir konu fevkalade iyi süper oyunculukla kendinizi kaptıracağınız bir film
1
over 1 year ago
bonibon8 profile photo
bonibon8
kesinlikle muhteşem ötesi ve yani işler akıl almaz bir şekilde ilerliyor kesinlikle hiç bir şekilde ön görü yapamıyorsunuz.
0
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
eğlenceli bir film izleyeceğimi zannediyordum. aksine, kalp yarasını merkezine alan çoğu film gibi, hüzün dozu bir hayli yüksekti. abartılı karakterleri ve hikayesi ile biraz göze batmasına rağmen etkiledi. dört ana karakterin kişiliğini adeta bir metafor gibi işleyerek insan evladının bütün kusurlarını yansıtmaya çalışmış bence. müzik olayı çok ilginç bulduğum bir deneme, sevdim.
2
almost 2 years ago
Blacklion profile photo
Blacklion
Görsel bir şölen ve müzikler harika 1920 New York rüyası...
3
almost 2 years ago
Alesta profile photo
Alesta
Filmin en güzel bölümü finaliydi.
1
almost 2 years ago
BlueLyfe profile photo
BlueLyfe
Di Caprio gene çok iyiydi.Filmdeki dekorlar ve sahneler çok hoşuma gitti dönemi çok güzel yansıtmışlar görsellik çok güzeldi.Filmde kullanılan müziklerde iyiydi arada keşke sadece müziği dinleyebilsem dediğim oldu filmin finalide klişelerden uzak değişik bi final olmuş beğendim.Kesinlikle izleyin 7.8/10
0
almost 2 years ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
kostümler ve mekanlar o kadar güzeldi kii.. sadece bunlar izletti filmi. tabii bir de di caprio :)
2
2 years ago
burakakgun profile photo
burakakgun
muhteşem
0
2 years ago
RussellCroweHayrani profile photo
RussellCroweHayrani
Sonu epey ağlatmıştı Kahpe Diana
0
2 years ago
emrebiyiklioglu profile photo
emrebiyiklioglu
Hikayesiyle insanın içini acıtan filmlerden. Sevdiği kızdan asla vazgeçmeyen ve hayatını ona kavuşmaya adayan bir karakteri içerisinde barındırıyor. Beğenmeyenler hiç beğenmez çünkü karakter duyguları alışılmışın dışındadır. Kendinden bir parça bulanlar baş tacı eder bu filmi.
0
2 years ago
sirin profile photo
sirin
Filmden çok müzikleri beğendim. Lana Del Rey iyi seçimlerden biri.
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
partileri izlerken vay be diyorsunuz :) filme gelirsek oyuncuların kostümlerin mekanların gerçekten etkileyici ve güzel olduğu bir yapım ama film çok hafifte olsa sıkar gibi oluyor bazen
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
izlerken sıkıldım....
1
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Baz Luhrmann her zaman özel bir sinemacı olduğunu kanıtlamış bir isim. Kırmızı Perde üçlemesinin ardından köklerine saygı duruşu mahiyetindeki Avustralya ile biraz tökezlese de hikaye anlatımı kadar filmin geçtiği evreni kurmakta ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha bu filmle kanıtlayan yönetmen sadece orta ölçekli değil büyük bütçeli filmlerin de adamı olduğunu ispatladı. Bana kalırsa her filmi mutlaka izlenmesi gereken sinemacılardan biri. Ayrıca filmin setler ve kostümleri kadar dikkat çeken bir yönü de filmde kullanılan müzikler. Eski ve yeniyi bir araya getirmeyi seven yönetmen bu segfer bilindik şarkıları bambaşka versiyonları ile filmde kullanarak bizleri yine şaşırtmayı başardı. Film bittiğinde aklımdan geçen tek şey "Daisy the bitch" olmuştu :)
0
over 2 years ago

Who liked The Great Gatsby

Who wishlisted The Great Gatsby

Shelves that Include The Great Gatsby

Interesting content shared about The Great Gatsby

^ Back to Top