The Hateful Eight (2015) poster

The Hateful Eight (2015)

Country
USA
Runtime
187 minutes
KerseL Bölgede “The Hangman” olarak tanınan kelle avcısı John Ruth (Russell) ve firari Daisy Domergue (Leigh), Domergue’nin adalete teslim edileceği Red Rock kasabasına doğru ilerlemektedir. Yolda iki yabancı ile karşılaşırlar: eski bir askerden kötü şöhretli bir kelle avcısına dönüşen Binbaşı Marquis Warren (Jackson) ve kasabanın yeni şerifi olduğunu iddia eden güneyli bir asker kaçağı Chris Mannix. Kar fırtınası yüzünden yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, dağ geçidinde posta arabalarının durak yeri olarak kullandığı Minnie’nin Tuhafiye Dükkanı’na sığınırlar. Minnie’nin dükkanına vardıklarında dükkanın sahibi yerine dört yabancı adam ile karşılaşırlar; Minnie annesini ziyaret ederken dükkana bakan Bob (Bichir) ve fırtınadan kaçmak için dükkana sığınan Oswaldo Mobray (Roth), Red Rock kasabasının celladı Joe Gage (Madsen) ve Konfederasyon Generali Sanford Smithers (Dern). Fırtına, dağ eteğindeki mola yerini ele geçirdikçe, 8 yolcu Red Rock’a ulaşamayabileceklerinin farkına varırlar

starch profile photo
starch
Hiç bana göre değil. Başta biraz kar manzarası, sonrası hep konuşmak. Uyuklattı bol bol. ..Uykum kaçarsa bunu açar tekrar izlerim.
1
22 hours ago
Brook profile photo
Brook
Tarantino yine yapmıştı yapacağını. O değil de neden bunca zaman yorum yazmamışım bu filme anlamadım. Neyse, Mutlaka hala izlemeyen varsa aranızda hemen açsın izlesin. Evde,okulda,yolda,işte... Vakit kaybetmeyin :D En kötü akşam açın izleyin işte. Beyaz ve kırmızının muhteşem uyumu ve harika oyuncularla bezenmiş, iç gıcırdatan müzikler ve de zihninizi o soğukta yakacak cinsten sahneler ile başbaşa kalın derim :)
8
1 day ago
sertbugra profile photo
sertbugra
Bana kesin burda bişeyler dönüyor hissini ilk başta verdirdiği için sıkılmadan ve merakla izledim. Yani hadi bişey olsun hadi ne zaman ateş sesi duyucaz gibi şeylerle beyninizi yemeden izlenmesi lazım.
0
11 days ago
Trillmatic profile photo
Trillmatic
Çok sağlam ama casual/ortalama izleyicinin izleyeceği tipte bir film değil; Reservoir Dogs'u hatırlatıyor (ki ben bu filmi ondan bile daha çok sevdim gibi). Bir an olsun sıkılmadım, roman gibi filmdi. Diyaloglar ağır ama kuvvetliydi, karakterler hakkında ipuçları topladık bu diyaloglardan ve öyle kafamızda canlandırdık filmin nasıl gidebileceğini, hangi karakterin aslında kim olduğunu vesaire. Filmde acaba az sonra ne olacak, bu konuşma nereye gidiyor falan diyerek merak ettiğimden hiç sıkıldığımı hissetmedim. Güzel film olmuş, niye daha önce izlemedim bilmiyorum. Ha bu arada filmin müzikleri de çok iyiydi.
2
5 months ago
eskon profile photo
eskon
Tarantino üslubu konuşmuş yine... Gerçekten bu sinemacının kendine has bir tarzı var ve bu tarz en güzel şekilde her yeni filmde kendini çok güzel gösteriyor. Tarantino haylazlığını da yapmış yine: 'Nefret Sekizlisi' ayrıca yönetmenin de sekizinci filmi ;)
3
6 months ago
GokhanOkutan profile photo
GokhanOkutan
ilk bir buçuk saatinde intiharı düşündürüyor o derece sıkıyor. fakat sabrın sonu selamete çıkıyor. son 1 saati harikaydı.
0
6 months ago
SNOWSXYZ profile photo
SNOWSXYZ
3 günde izlediğim bir filmdi. sonuna kadar izleyip izlememektede kararsızdım . iyi ki sonuna kadar izlemişim . Rezervuar Köpekleri beğendiyseniz bunuda izleyin.
0
6 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Lafı hiç uzatmaya gerek yok Tarantino yine yapmış yapacağını. Tarzını bilmeyenler filmlerini anlamaz ve boş yorumlar yaparlar.
4
6 months ago
kingtrex profile photo
kingtrex
film baştan çok durağan olduğu için bi sıkılganlık oluştu. film son anları ise çok hareketli tarantinonun filmlerini izleyen biri zaten ha şimdi bişey olacak die izliyosunuz son kısımları bu dediğinizi karşılar nitelikle izleyin derim. 8/10
0
7 months ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Tarantino tarzı tam. Fakat senaryo altyapısı cok saglam gelmedi bana. kamera kullanımı her zamanki hazzı versede, replikler cok iyi olsada sanki eksik bir tat var filmde. amacina ulaşmamış bir söylem gibi. tek mekan olmasına sıkmadı ama bu çorbanın tuzu eksikti sanki.
2
7 months ago
rezo1903 profile photo
rezo1903
Zeka ve birikim gerektiren çok kaliteli bir film. Bu film olmamış, kötü,sıkıcı diyen kişiler gidin ölün :)
2
7 months ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
Bu adam değil çizgi film ne çekerse çeksin izlenir.. Harika harika
0
8 months ago
Bhrpst profile photo
Bhrpst
Filmin son 5 dakikasında kapıyı açıp Minnie'nin tuhafiyesine girmek istiyor insan,ne muazzam manzara!
4
8 months ago
mavillains profile photo
mavillains
Tarantino'nun tarzını bile bile hala filmi "hımfs olmamış" mantığıyla izleyen arkadaşlar...Yapmayın, etmeyin...Bir Tarantino filminden ne bekliyorsanız onu veren bir film.Mis gibiydi oh be.
4
9 months ago
alicancam profile photo
alicancam
tam bir tarantino filmi kahvemi aldım saatlercr izledim. işte mutluluk budur ya.
5
9 months ago
muratdnmz profile photo
muratdnmz
Klasik tarantino bol yiyecek içecekle oturun deli gibi izleyin :)))
0
9 months ago
tugbadursun profile photo
tugbadursun
gereksiz uzun ve şiddet içeren film. kan yerine ketçap kullanıldığını düşünüyorum, keşke biraz daha çaba harcansaymış. ama sorun, koşulsuz şartsız her tarantino filmini beğenenlerde. adam diyo ne de olsa gideri var, koyayım samuel'i vereyim şiddeti kanı yeter. senaryoya bile ihtiyaç duymuyor.
1
9 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Güzel bir Tarantino filmi. Film sadece beyaz ve kırmızıdan oluşuyor. Beyaz kısımları muhteşem manzaralar harika, kırmızı kısımları ise çok iç açıcı bulduğumu söyleyemeyeceğim ama Tarantino düşünüldüğünde hikaye zekice, abartı ise normal...
7
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok iyi bir Tarantino filmi olmuş. Tek mekanda geçse de diyaloglar ve ilişkiler bir an bile sıkmadan yaklaşık üç saat izletiyor kendini. Son saat ise aksiyonunu tavan yaptığı tipik bol vahşetli abartılı sahnelerin olduğu bir Tarantino filmine dönüşüyor. Oyunculuklar da çok çok başarılı, özellikle J.J Leigh ve Kurt Russell'ı çok beğendim. Tabi Morricone'nin de hakkını vermek lazım , müzikler muhteşem.
13
9 months ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
bütün yorumları okudum herkes 'tam bir tarantino filmi' söyleminde birleşmiş anladıgım kadarıyla:) film güzeldi. ancak en iyi tarantino filmi diyemem. ilk üçe de almam. tabi yönetmen bu kadar iyi olunca eleştiri kriterleri de değişiyor. tabi adamdan sürekli pulp fiction ya da reservoir dogs çekmesini de bekleyemeyiz sanırım. ancak yönetmenin, özellikle son filmlerinde, film boyu pompaladığı intikam duygusu ve final sahnesinde seyircide yaşattığı tatmin duygusu bu filmde biraz eksik kalmış gibiydi. çekim tekniği aynı, yine tarantino klasiği olarak kan her yerde ancak kötü ile iyi arasındaki ayrım bu filmde diğerlerine oranla daha azdı. dialoglar çok başarılı olduğu için kesinlikle izletiyor ama yine de ilk yarının kısmen sıkıcı olmasının nedeni sanırım alışık olduğumuz yoğunlukta bir duyguya çıkamamış olmamız olabilir. ama tabi ki o müzik seçimleri ile en sert sahneleri bile içini huzur kaplayarak izlememizi sağlaması açısından film yine muhteşemdi.
3
9 months ago
lews profile photo
lews
Klasik Tarantino filmi olmuş ve çok da güzel olmuş, dialoglar yine efsane bir odada geçen 2saat 40 dklık filmi sıkılmadan izlettiriyo , Samuel L Jackson un konuşmaları ,gülüşü için bile izlenir:) Oyunculuklar ve kurgu yine efsaneydi Reservoir Dogsdan sonra bu tarz güzel film izlememiştim uzun zamandır .Tarantino ne yapsa izlenir ,izlemeyen varsa izlesin hiç kaçırmasın.
1
9 months ago
zeftodeath profile photo
zeftodeath
film standart tarantino filmi. izlerken sıkılmıyosunuz ama o kadarda aham şaham bi film değil sakin sakin ilerliyo herkes sakin sakin birbirini öldürüyo film bitiyo.
0
9 months ago
umutilker profile photo
umutilker
Klasik ve olağan üstü bir tarantino filmi. Tek bir mekan,karakterler,müzik ve soğuk...
1
9 months ago
Vandetta76 profile photo
Vandetta76
yapmanız gereken 3 şey..izleyin,izleyin,izleyin :)
0
9 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
3 saat nasıl geçti hiç anlamadım. Hikaye bi okadar duru ancak bi o kadar da merak uyandırıcı. Müthiş bi kurgu. Klasik tarantino filmi ve müthiş.
0
9 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Tarantino bir kez daha salondan ağzım açık ve büyük bir hayranlıkla çıkmamı sağladı. Bu adam ne çekse defalarca izlenir. Diyaloglar, oyunculuklar, senaryo, müzikler her şey dört dörtlük. Tek pişmanlığım daha erken gidip izlememek oldu. Her sahnesi altın değerinde. 3 saat 7 dakika o kadar hızlı geçti ki bi 3 saat daha olsa hiç sıkılmadan izlerdim. Bana göre Oscar'a en iyi film ve yönetmen dallarında da aday olmayı sonuna kadar hak ediyor. Jennifer Jason Leigh' in en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü alacağına inancım tam. Neyse yeterince fazla övdüm sanırım. Oturun izleyin dostlar böyle filmler gerçekten çok değerli.
10
9 months ago
berrn profile photo
berrn
Tarantino seven arkadaşların bıkmadan, sıkılmadan hatta merakla ve benim gibi midesinde kelebeklerle izleyeceklerine inanıyorum lakin bol mekan ve az diyalog seviyorsanız sıkılabilirsiniz. Filmde eleştirebileceğim hiçbir şey yoktu bazı sahnelerde de oldukça eğlendim. başından sonuna kadar bir Tarantino filmiydi çok özlemişim.. Çekim, geçişler, diyalog, oyunculuklar kısacası her şey mükemmeldi. Film boyunca beni üzen tek şey 'Tarantino'nun 8. filmidir' yazısı oldu çünkü kendisi 10. filminden sonra sinemayı bırakacağını söylemiş. Keyifli seyirleriniz olsun efendimm :))
dipnot: Bir Tarantino filminden izlemesi daha keyifli bir şey varsa başka bir Tarantino filmidir.
5
9 months ago
yasinemre profile photo
yasinemre
Tek bir kulübede geçen olayların anlatıldığı müziğiyle , kurgusuyla , mizahıyla ve tabiki aksiyonuyla su gibi akan Tarantino klasiği. Yalnız Tarantino Usta filmlerinde tek sahnede olsa oynardı. Çok bekledim ama sadece narrator olarak karşımıza o konuda eksik kaldık diyebilirim
0
9 months ago
DUA profile photo
DUA
ben sıkıldım bilemiyorum .... 12 kızgın adam modunda bir filmdi...,
0
9 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Son derece yavaş başlayıp son bir saat içinde aksiyondan başınızı döndüren, Django Unchained ile Reservoir Dogs karışımı, bol diyaloglu, harika müziklere sahip klasik bir Tarantino filmi olmuş.
14
10 months ago
Berkantk profile photo
Berkantk
Yönetmenine bakmadan izleseydim "Kesin Tarantino filmidir bu" derdim. Su gibi akan kan, diyalogların kendine has havası, filmin kitap gibi bölümlerden oluşması, flashbackler, bir anda patlayan silahlar ve sakinleşen ortamlar... uzar gider böyle. Django ile Western'e merak sarmamı sağlayan, ayrıca filmlerini hayranlıkla izlediğim Tarantino dayımızdan muhteşem bir film daha. Tek mekan filmi diyebiliriz, bunun dışında az aksiyon bol replikli. Uzun olmasına ve bol replikli olmasına karşın hiçbir şekilde sıkmıyor. Kesinlikle es geçmemeniz gereken bir film
0
10 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Bu sene izlediğim en iyi filmlerden bir tanesiydi. Zaten Tarantino filmlerinin hastasıyım, bu filmde de yapmış yapacağını üstad. Western olması, kar kış, dondurucu tipi ortamında geçmesi, hele o diyaloglar insanı bağlayıveriyor. Film tek mekan ve sürekli diyalogla geçiyor ama bu sizi hiç sıkmıyor. Zaten en sonunda klasik tarantinovari vurucu darbe geliyor. Oyunculuklara gelirsek , Samuel L. Jackson muhteşem ötesi, Kurt Russell harika oynamış, Jennifer Jason Leigh bence başlı başına oskarlık en iyi kadın yardımcıya adayım olurdu, Tim Roth bence rolünün hakkını fazlasıyla vermiş yani özetle tüm oyunculuklar harikaydı. Bu film bu senenin en iyi filmlerinden başka bir şey demeye gerek yok.
0
10 months ago
buketaktas profile photo
buketaktas
tek bir mekan olabildiğine aksiyon ve olay örgüsü.Tarantino ya yakışan bir filmdi tabi ki... Kitap okur gibi işlenen konusu ben de ayrı bir his uyandırdı.
6
10 months ago
otekiben profile photo
otekiben
bana biraz saçma gelen tek bir detay dışında kendisinden beklenilen her şeyi sunan bir tarantino klasiği olmuş. bu western olayı tarantino'nun tarzına çok yakışıyor. bu film de rezervuar köpekleri'nin western versiyonu gibi olmuş zaten.
1
10 months ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Son filmlerine (Kill Bill serisi ve Django'ya) nazaran neredeyse bir tek mekan filmi sayılabilecek bu filmde, aksiyon dozu bir miktar daha düşük olsa da akan kan miktarı metreküp cinsinden kıyaslarsak öncekilerden aşağı kalır yanı yok. Tarantino'nun en sevdiğim filmleri olan Ucuz Roman, Rezervuar Köpekleri'nin yanına artık bu filmi de yazacağım sanırım....
3
10 months ago
Nergisg profile photo
Nergisg
Senaryo aslında oldukça basit, ama o kadar güzel işlemiş ki Tarantino. Detaylar, sahneler, müzikler kitap okuyormuş hissi uyandırıyor. Daha öncesinde bunu hiç hissetmemiştim. Tarantino bunu verebilecek tek adam. Nitekim yeni yıl hediyesi gibi oldu, harikaydı.
7
10 months ago
Omerbahadir profile photo
Omerbahadir
Diyalogların efendisi Tarantino!!! Bir insana güvenmenin ölüm demek olduğu Tarantino dünyasında, nefret dolu insanların kan ile yazılmış hikayesi ... Kurgu ve ikili diyaologlar her zaman olduğu gibi harikaydı.Mobray karakteri ile Tim roth'u vasat buldum biraz.O rol Christoph waltz'a öyle yakışırdıki bunun dışında film efsaneviydi. neredeyse her filminde meksika açmazı bulunan Tarantinonun filmde meksikalı bir karakter varken bunu kullanmaması ironi olsa gerek :))kısacası Tarantino yine yapacağını yapmış :))
9
10 months ago
incidamla profile photo
incidamla
Tam bir Tarantino filmi, bol dialog, bol bol kan, komplike hikaye... Diğer filmlerinden de birer parça alarak ortaya karışık yapmış be sefer de. Zevkle izlenir.
4
10 months ago

Who liked The Hateful Eight

Who wishlisted The Hateful Eight

Shelves that Include The Hateful Eight

Interesting content shared about The Hateful Eight

^ Back to Top