The Help (2011) poster

The Help (2011)

Director
Country
USA
Runtime
146 minutes
PalavraUstuAzSinema 1960’lı yılların Mississippi’sinde üç farklı ve sıra dışı kişilikleri canlandıran bu cesur kadınlar, kendilerini tehlikeye atan ve toplumsal kurallara karşı gelen gizli bir yazı projesi sayesinde alışılmadık bir dostluk kurarlar. Beklenmedik bu ittifaktan, önemli bir kardeşlik doğar. Hepsi, onları tanımlayan sınırları aşma cesaretini kendilerinde bulur ve bu sınırların bazen aşılmak için konulduğunu fark eder. Bu, şehirdeki herkesi değişen zamanlarla karşı karşıya getirmek demek olsa bile...ALINTIDIR

Omerbahadir profile photo
Omerbahadir
Kölelik kaldırıldıktan sonra, yeni bir isimle etkisini yıllarca sürdürdüğünü kanıtlayan bir film.Bazen gülümseten ama genelikle insani değerleri sorgulatan mükemmel bir yapım.Bu konunun günümüzde bile insanlığın kanayan yarası olması ise dahada tirajik bir durum.
7
9 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
"İnsan İnsan derler idi. İnsan nedir şimdi bildim." Ne denebilir ki? Tek kelimeyle mükemmeldi.. Duyguların dili yükü aha da işte o karelerde.. İzleyin, izlettirin efenim..
4
12 months ago
atillalkan profile photo
atillalkan
izlenilesi bir film en azından insanlık adına güzel bir film :) ayrıca minny harika bi karakter :D
2
1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Çok zor olmasa gerek bir insana insan olduğu için değer vermek. Harikaydı. Yorumlarda ısrarla izleyin deniyor itaatkar olun (benim gibi) ve uyun bu çağrıya :))
7
1 year ago
Neslii profile photo
Neslii
Bu film ımdb top 100 e hatta top 10 a girmeliymiş.Şimdi bize çok uzak görünse de ırkçılığın iğrenç yüzünü mükemmel duygusallık ve biraz da mizah ile birleştirmiş ve harika bir eser ortaya çıkarmışlar.
6
1 year ago
damla. profile photo
damla.
oğlumu öldürdüler. tahtaları taşırken değirmenden düşmüş. traktör üzerinden geçip ciğerlerini ezmiş. beyaz ustabaşı oğlumu traktörün arkasına atıp siyahi hastanesine götürmüş. kapının önüne atıp kornaya basarak uzaklaşmış. yapabilecekleri bir şey olmadığı için ben de evladımı eve getirdim. şuradaki kanepeye yatırdım. gözlerimin önünde can verdi. daha 24 yaşındaydı, bayan skeeter. hayatının baharındaydı. her sene ölüm yıl dönümünde nefes alamam. sizler için herhangi bir briç günüdür oysa. buna son verirseniz benim yazdığım, onun yazdığı, onunla ilgili her şey de onunla ölmüş olur. (Çok ağır oldu bu)
10
over 1 year ago
damla. profile photo
damla.
izleyin izleyin izleyin izleyin izleyin izleyin izleyin izle izle izle... izle işte. şiddetle hiddetle tavsiye ediyorum çünkü. boğazım düğümlendi :(
10
over 1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Bu içler acısı durumu çok güzel aksettirmisler bravo hem oyunculara hem teknik ekibe. sömürü yapmadan kalbe nasıl dokunulur görmüş olduk. ben çok başarılı buldum şiddetle tavsiye olunur.
6
over 1 year ago
StarDust profile photo
StarDust
mutlaka izlenilmesi gereken bir film. başarılı dram ve oyuncular da karakterleriyle cok uyumlu. Filmin sıcaklığı çok samimi. İletisi çok açık. Konu harika aktarılmış. Diyecek bir şey bulamıyorum.
3
almost 2 years ago
Numenor profile photo
Numenor
Bana bunlarla gelin arkadaş. Mahvetti beni. İzleyin, izleyin ve izleyin..
9
almost 2 years ago
Blacklion profile photo
Blacklion
izleyin mutlaka...arşivimde yer alan müthiş bir filmdir.
3
almost 2 years ago
Semraykut78 profile photo
Semraykut78
.
0
2 years ago
RubyOcean profile photo
RubyOcean
Tek kelimeyle harika!
1
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
inanılmaz derecede güzel ve anlamlı bir film kesinlikle izlemeyenin hayatında eksiklik vardır .
3
over 2 years ago

Who liked The Help

Who wishlisted The Help

Shelves that Include The Help

Interesting content shared about The Help

^ Back to Top