The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014) poster

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

Director
Country
New Zealand
Runtime
144 minutes
gkhn. The Hobbit üçlemesinin son bölümü olan üçüncü filmde, Bilbo Baggins'in heyecan dolu macerasını noktalamasını ve eve dönüş yolunu buluşunu seyredeceğiz. Ejderha Smaug ile karşı karşıya geldikten ve günahkar Hobbit Gollum'dan meşhur güç yüzüğünü aldıktan sonra sağ salim eve ulaşıncaya kadar Bilbo'yu halen daha onlarca yeni serüven bekliyor. İlk başta iki bölüm olarak tasarlanmasına rağmen Peter Jackson ve ekibi Hobbit Bilbo'nun maceralarını üçlemeye çevirmeye karar vermişlerdi. Bu sayede anlatılmamış hiç bir hikaye kalmayacak ve üçlemenin çemberi açık uçlu sorulara yer vermeden nihayete erecek...

Sezgii profile photo
Sezgii
Savaş hiç bitmeyecek hissi veren muazzam sahnelere sahip bir film olmuş. Serinin son filmi olmasıyla beklenti çok yükselse de tam kararında olmuş bence. ^^
1
1 month ago
Turkeywood profile photo
Turkeywood
Yüzükler Efendisi tutmaz.ama doyurucu bir seri.Ben begendm.
1
6 months ago
Nergisg profile photo
Nergisg
6'lı seriden tek beğenmediğim film bu oldu. Peter Jackson Lord of the Rings'le çıtayı stratosfere kadar çıkarmış. Devam filmi olarak Hobbitler kesinlikle aşağısında değildi. Eleştirmek için eleştirenler ne kadar fazla. "Eğitici değil!" diye yorum gördüm ya. Bırak da bazı şeyler mesaj kaygılı olmasın be.
7
8 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
filmi çok beğendim görsel efektler yine harikaydı tabi serinin bitmiş olmasının verdiği bir üzüntü de var .. umarım orta dünyadan uzun süre mahrum kalmayız ..
0
over 1 year ago
eness profile photo
eness
yüzüklerin efendisi kadar olmasada güzel bi seriydi ancak son filmden beklentim daha yüksekti biraz basit yapmışlar sankim
0
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Aksiyonun en bol olduğu filmdi tempo pek düşmedi ve sürekli güzel bir savaş izledik. Fakat malesef bu seri de bitti. Umarım Tolkien'den çok uzak kalmayız da yakın zamanda da bir Silmarillion üçlemesi yaparlar.
1
almost 2 years ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Yüzüklerin efendisinden sonra biraz yavan kalmış. Elbette muadili filmlerle kıyaslayinca en iyilerinden ancak Yüzüklerin efendisi dahil diğer 5 filmle kiyaslayinca en zayıf halka bu olmuş.
1
almost 2 years ago
hexagon profile photo
hexagon
serinin en güzel filmiydi..bayıldım
0
almost 2 years ago
Peris profile photo
Peris
Çok uzatılmış sıkıcı bir film. ilk iki bölümün arkasına izlenince belki izlenirliği artar ama bu haliyle yersiz biçimde uzundu.. sayısız saçma sahne vardı. tüm klişeler kullanılmıştı. (adam tek taş atımıyla canavları öldürdü. taşlar sihirlimiydi ne?) ilk iki film bundan iyiydi. ayrıca bu filmi yüzüklerin efendisyle kyaslamaktan daha doğal ne olabilir neyle kıyaslayacaktık star wars'lamı? ama filmi tümden beğenmedim diyemem sadece beklentim yüksekti ve bu ekipte orta dünyaya daha iyi bir veda bekliyordum :/
2
almost 2 years ago
KuledekiAdam profile photo
KuledekiAdam
Hobitin bir çocuk hikayesi olduğunu unutmamalıyız yorum yaparken sanırım. Fakat içeriği silmarillion ve yüzük serisine içerik oluşturur yine de. Filme gelecek olursak; 1 kitaptan 3 film çıkınca son filimdeki sahnelerde Yeşilçam etkisini de gördük tabi. Ah Legolas ne adamsın.. Daha fazlası söylemek yorumu spoiler a boğmak olur burada keselim. Yine de her şeye rağmen bitmemeli filmler. Bizler birer gariban ölümlüleriz ortadünyanın aşkıyla yanan.
1
almost 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Ikinci filmi heyecanla bekleyip hayal kirikligi yasayinca bu sefer beklentilerimi dusuk tuttum, bundan midir bilmem ama filmi cok begendim. Guzel bir final olmus,seriyi takip edenler mutlaka izlemeli;)
2
almost 2 years ago
gkhn. profile photo
gkhn.
Yazacak çok şey var ama en doğrusu, en kısası; Kocaman bir hayal kırıklığı... İlk 2 film iyi değildi, bu film çok iyi olur diye ümit etmiştim ama hevesim kursağımda kaldı.
3
almost 2 years ago
taotipinotrino profile photo
taotipinotrino
filmin kötü olduğu yorumlarını okuyup, düşük beklentilerle gitmiştim. bence fena bi film değildi. Kıyaslama yapılırsa yüzüklerle elbet yarıştırılamaz ama yapmamak gerek bence. beklentilerimi karşıladı.
0
almost 2 years ago
bahmetp profile photo
bahmetp
eski tadı yok. tam bir veda filmi olmuş herkes biraz görünüp ayrılmış filmden. film ortalamanın üstünde sürsede olaylar çok hızlı ilerliyor. başrol sıkıntısı olan bir yapıt.
3
almost 2 years ago
CagoTR profile photo
CagoTR
komşunun çocuguyla kendi çocugunu sürekli bik bik bik kıyaslayan anneler gibisiniz be bi susun! Artık şu filmleri K I Y A S L A M A Y I N!!!!!!!!
2
almost 2 years ago
eminuk profile photo
eminuk
Gençler her seferinde hüsrana uğramaktan bıkmadınız mı? Kitabını okuduğunuz bir filmi iz-le-me-yin:)
0
almost 2 years ago
toretto112 profile photo
toretto112
ilk iki filmden beklentileri mi alamadın doğrusu resmen çocuk masalının film yapmışlar gibiydi son film ise daha çok lotr havası sezsemde kesilmiş sahneler epey bir fazla hayır yani adam gibi yayınla filmi.tauriel legolas kilinin aşk üçgeni bizim dizilerimizi aratmadı doğrusu gerçekten vasat bir son resmen para için çekilmiş yazıklar olsun pj
0
almost 2 years ago
okandemirel profile photo
okandemirel
1
almost 2 years ago
Poker profile photo
Poker
Beğenmeme rağmen Bu seriye böyle bir final yakıştığını düşünmüyorum.Çünkü ilk smaug daha filmin başında öldü.İkinci olarak ilk defa bir Hobbit filmi (Yüzüklerin Efendisi dahil) tek mekanda geçmiş. Koskoca orta dünya haritası tek bir yerde toplanış gibi.Kesinkle çok daha iyi yapılabilirdi.Bence olmamış.
0
almost 2 years ago
pluton profile photo
pluton
Hem hobbit hem de yüzüklerin efendisi tadında güzel bir final olmuş. Bazı sahneler bu kadar abartılmalı mıydı tartışılır ancak nefes tutup heyecanla izlenecek bir çok sahne mevcut. Görsel efektler her zamanki gibi muhteşem. Şimdi sıra extended versiyonunu beklemede.
0
almost 2 years ago
hayyam profile photo
hayyam
bu akşam izledim gayet güzeldi...destansı bir savaş ...savaş sahneleri çok güzeldi ama tabiki bir yüzüklerin efendisi kadar olmasada :)
3
almost 2 years ago
GizemKguzel profile photo
GizemKguzel
Seri bitti. Ona yaraşır bir bitiş filmiydi. Tek kötü yanı bu sefer türkçe dublaj olarak verilmesiydi. Altyazılı da veriliyordur heralde.
0
almost 2 years ago
elfelf profile photo
elfelf
final olarak iyi bir filmdi sonunda her şeyi tam olarak aydınlatmamış olsa da savaş sahneleri süperdi PETER JACKSON biliyor bu işi
0
almost 2 years ago
Meriadoc profile photo
Meriadoc
Evet, bir middle-earth serisinin daha sonuna geldik. 1 yıldır hepimiz filmi heyecanla bekliyoruz ama serinin son filmi olacağı ve de orta-dünyaya son bakışımız olacağı için aslında bir yandan da zaman yavaş aksın istiyorduk değil mi? Sonunda zaman geldi ve dün akşam filmi izledik (IMAX tabiki). Öncelikle şunu söylemeliyim ki, yurtdışında filmi benden önce izleyenlerden duyduğum kadarıyla fim “çok kötüydü”. Tolkien mezarında yerinden zıplardı, PJ bunu nasıl yapardı, vay efendim yine çok ticari kaygılarla çekilmişti vsvs. Bu yorumları görünce hem moralim bozuldu hem de beklentim düştü açıkçası. Siz de eğer bu şekilde yorumlar okuduysanız en baştan söyleyeyim: Kimseye kulak asmayın! Bence film genel itibari ile bakıldığında gayet başarılı.
Tamam birkaç sahnede “yok artık” dediğim yerler oldu.
5
almost 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Evet, Hobbit serisini de bitirdik :) Darısı Tolkien'in yarattığı Orta Dünya'nın diğer serüvenlerine :) Yapı olarak birbirinden çok farklı olan Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi serisini birbiriyle kıyaslamak biraz yersiz olur. Tolkien, Hobbit'i çocuk masalı olarak ,Yüzüklerin Efendisi'ni ise ustalık döneminde geliştirerek 12 yılda ana öykü olarak yazdı. Yönetmen, Hobbit'de kitaptaki ana hikayeyi bozmadan, sahneleri ayrıntılı işleyip biraz uzatarak filmi 3 bölümde çekti. Benim diyebileceğim, Tolkien'in Orta Dünyası'nı 14 yıllık emekle görsel şölene çeviren Peter Jackson'ın bize sunduğu her saniyenin kıymetini bilmek :)
10
almost 2 years ago
HakanC profile photo
HakanC
Rus Cam çekimi torrent e düşmüş ancak bu film için beklemeğe değer.
1
almost 2 years ago
dai profile photo
dai
aman tanrım bir gün kaldı!! resmen yerimde duramıyorum :D
1
almost 2 years ago
okandemirel profile photo
okandemirel
Bir LOTR fanı olarak filmi aşırı merak ediyorum beklentimi düşük tuttum fragmanı izlememek için de zor tuttum kendimi umarım beğeneceğimiz bi film olur. Gidebiliyosanız IMAX te gitmeye çalışın
1
almost 2 years ago
jujiko profile photo
jujiko
Film henüz dünyanın hiç bir yerinde gösterime girmeden 19 beğeni mi???!! o.O,tamam hobbit bu kesin süper olacak da! :D ,yapmayın yav ayıptır,lütfen :D
1
almost 2 years ago
Meriadoc profile photo
Meriadoc
Pippin'in şarkısıyla çok etkileyici bir fragman olmuş, tadından yenmiyor..
0
2 years ago

Who liked The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Who wishlisted The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Shelves that Include The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Interesting content shared about The Hobbit: The Battle of the Five Armies

^ Back to Top