The Hours (2002) poster

The Hours (2002)

Director
Country
USA
Runtime
114 minutes
duyanolmaz Pulitzer ödüllü Michael Cunningham romanından uyarlanan film, farklı dönemlerde yaşayan üç kadını Virginia Woolf ve ünlü kitabı Mrs. Dalloway ile bağlantılı olarak ele alıyor. İlk kadın doğal olarak Woolf’un kendisidir. Hastalıklarla dolu sancılı bir yaşam geçiren Woolf, Mrs. Dalloway’i yazmaktadır; fakat depresyon nedeniyle sık sık hayatla bağları gevşemekte, intaharın eşiğine gelmektedir. 1949 yılında hamile bir ev kadını eşine bir doğumgünü partisi hazırlamanın eşiğindeyken, okumakta olduğu Mrs. Dalloway’i bir türlü elinden bırakamaz ve... Son olarak günümüzde yaşayan bir kadın, Aids hastalığına yakalanan eski kocası için bir parti hazırlayacaktır. İkisinin arasında, Woolf’un kitabıyla bağlantılı çok özel bir bağ vardır. 20. yy’ın en önemli kadın yazarlarından biri olan ve kendi yaşamı da romanları kadar çarpıcı geçen Woolf’un yaşamı etrafında dönen bu ilginç çalışma, kesinlikle kaçırılmaması gereken bir film. Mrs. Dalloway romanı, bir kadının tüm yaşamının ipuçlarını gizleyen bir gününü anlatır.

Trailer not available.

burcst profile photo
burcst
Çok etkilendim bu filmden, oyunculuklar muhteşemdi.Özellikle Julianne Moore'un performansını çok beğendim.Oldukça depresif, koyu renkli bir film ama yaşadığı hayata ait olamayan 3 kadının hisleri,yaşadıkları ve gözyaşları sizi derinden etkiliyor..İçsel yolculukları sevenler için kaçırılmaması gereken bir film.
4
10 months ago
Aaisha profile photo
Aaisha
Sanateseri denmiş.Sanırım yeterince sanatçı ruhuna sahip değilim. Nicole kidman dışında pek bi artısı olduğunu düşünmüyorum.öyle güzel yorumlar almıştı ki bi hevesle başladım.ama istediğim gibi değildi ne yazık ki.filmin sonunda sevip sevmediğime bile zor karar verdim. -_-
1
1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Bu kadar sevilmesinin yönünü merak ettiğimden izlediğim bir film. Nasıl nasıl yorumlar yapılmıştı ama.. Benide içindeki karakterlerle depresyona sürüklüyordu az daha. Kısacası sevmedim.
1
1 year ago
deryacengiz profile photo
deryacengiz
nasıl anlatsam ki sevgimi? kaç kere izledim sayısını unuttum ama her izleyişimde boğazımın düğümlendiğini söyleyebilirim. diyalogların sınırlı, müziklerin hislere tercüman olduğu, oyunculukların (Ed Harris, Toni Collette'in bile) hayran bıraktığı kıymetli bir film.
Ayrıca Virigina Woolf'u canlandıran Nicole Kidman'a oscar kazandırmıştır. Fakat benim favorim Julianne Moore oldu.
9
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
seçici olan müşterilerimin çok kiraladığı bir filmdi ama bir türlü izlemedim bunu :)
0
2 years ago

Who liked The Hours

Who wishlisted The Hours

Shelves that Include The Hours

Interesting content shared about The Hours

^ Back to Top