The Hundred-Foot Journey (2014) poster

The Hundred-Foot Journey (2014)

Director
Country
USA
Runtime
122 minutes
cinemarty Bombay'da yaşayan Hassan Haji, dedesinin işlettiği restoran sayesinde mutfakla çocuk yaşta tanışmış, bu ilgisini yeteneğiyle pekiştirmiştir. Şimdilerde genç bir adam olan Hassan, dedesinden kalan müesseseyi başarıyla işletirken beklenmedik bir trajedi nedeniyle Bombay'dan taşınmak durumunda kalır. Ailesiyle birlikte Fransa'nın bir kasabasına yerleşir ve işini burada devam ettirmek için hazırlıklara başlar, restoranını açar. Böylece bu yeni restoranın sunduğu egzotik Hint mutfağı kısa sürede bölge halkının dikkatini çeker. Bu nedenle de bölgenin prestijli restoranı Le Saule Pleureur'de bir telaş başlar. Şef Madame Mallory, yeni rakibi Hassan'ın kendinden daha yetenekli olduğunu fark etmiştir ve bu durum, aralarında esaslı bir rekabetin doğmasına neden olur.

incrediblecolor profile photo
incrediblecolor
Güzel bir film, çok izleyeni olmasa da. Fransız Mutfağı vs. Hint Mutfağı gibi biraz. Normal, iddialı olmayan, iyi bir film.
2
over 1 year ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Fransız restoranın sahibesi rolündeki Helen Mirren her zamanki gibi bu filmde de ışıldayan performansıyla diğer oyuncuları ezip geçiyor. Filmin Hintli oyuncuları ona eşlik etmeye gayret etse de Dame Mirren’ın gücü karşısında çok fazla şansları kalmıyor doğal olarak. Şimdiye kadar hep sevgi dolu ve birlik beraberlik üzerine şeker pembesi tadında filmler çeken Lasse Hallström kuralını yine bozmayarak seyirciye beklediğini veren sıcacık bir filmin altına imza atmış. Son yıllarda yetişkin izleyiciyi hedefleyen yaz dramalarının son örneği olan “Aşk Tarifi” ele aldığı konuları hakkıyla işlemek konusunda yetersiz kalsa bile film bittiği zaman yüzünüzde tatlı bir gülümseme ile salondan ayrılıyorsunuz. Bu da sanatsal anlamda çok iddialı olmayan projenin görevini layıkıyla yaptığını gösteriyor.
5
2 years ago

Who liked The Hundred-Foot Journey

Who wishlisted The Hundred-Foot Journey

Shelves that Include The Hundred-Foot Journey

Interesting content shared about The Hundred-Foot Journey

^ Back to Top