The Hunger Games (2012) poster

The Hunger Games (2012)

Director
Country
USA
Runtime
142 minutes
.SimS. Yakın bir gelecekte Kuzey Amerika kuraklık ve arkasından gelen yangın ve kıtlıklarla zayıflayarak çökmüş; yerini bir başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem adında bir ülkeye bırakmıştır. Bu yeni ülkede her sene eyaletlerden kura ile seçilen ikişer gencin katıldığı "Açlık Oyunları" düzenlenmektedir. Kısmen eğlence amaçlı, kısmen de halka göz dağı vermeyi hedefleyen bu oyunlar, ayrıca tüm Panem ülkesinde televizyonlardan da izlenmektedir. 24 farklı 'yarışmacı' bütün televizyon seyircilerinin gözleri üzerindeyken, rakiplerini eleme ve hayatta kalma mücadelesi vermektedirler. Katniss'in 16 yaşımdaki kız kardeşi Primrose, maden yataklarıyla ünlü eyaletin 'kadın yarışmacısı' olarak seçildiğinde Katniss onun yerini almak için gönüllü olur. Erkek katılımcı Peeta ile Katniss, kendilerinden yaş ve kuvvet açısından daha büyük, güçlü ve ömürleri boyunca bu an için eğitilmiş olan rakiplerine karşı ayakta durmaya çalışırlar... Ülkemizde Seabiscuit 'in yazar ve yönetmeni olarak tanıdığımız Gary Ross'un yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği film Suzanne Collins'in aynı adlı romanından gene Ross tarafından beyazperdeye aktarıldı. Film başrollerini ise genç oyuncular Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson paylaşıyor...

pembekelebek profile photo
pembekelebek
çok güzel bir film..uyumsuz adlı film tarzında.
1
9 months ago
seraytaylan profile photo
seraytaylan
serinin en iyi filmi
0
10 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
ÇOK DAHA İYİSİ OLABİLİR Bütçesi mi eksik, oyuncular mı vasat, stüdyosu mu zayıf? Bir eksiklik var ama ne? Sadece devam filminin çekilmesi bir başarı değil. Bu senaryo ile çok daha iyisi yapılabilmeliydi.
0
over 1 year ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Gösterime girdiği zamanlar genel olarak kitabın daha iyi olduğu söyleniyordu. Ben kitabı okumadım ama filme karşı olumsuz bir önyargım oluşmuştu. Filmi buysa demekki kitabı üst düzey bir kitapmış. Öyle kötü bir yapım yok ortada. Süresi uzun ama sıkmıyor. Zaten ilk yarım saatten sonra devamlı bir aksiyon içine giriyorsunuz. "Ne kadar çabuk bitti?" dediğim filmlerden oldu. Senaryo gaza getirici bazı bölümlere sahip olsa da oyunculuklar o düzeye ulaşamadığından filmin içine tam giremiyorsunuz yine de. Artıları çok olan ama eksileri de olan bir film olmuş kendince.
0
over 1 year ago
ssbls profile photo
ssbls
heyecanı ve atmosferi güzel ama ne anlatmak istediğine karar verememiş bir film daha. görmek istediğim tutarlı mesajları devam filminde bulmak umuduyla sonraki filmi de izlerim.
0
over 1 year ago
MehmetCanOzturk profile photo
MehmetCanOzturk
Filmde yanlış olan su bence ortada toplumsal bir sorun varken saçma sapan seylere odaklanılmıs.
0
over 1 year ago
muzi0606 profile photo
muzi0606
Sıradan birilerindende kahraman çıkacağını anlatmış bir film :)
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
başarılı
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Film güzeldi gayet bence. Genelde romanını okuduğum sonra filmini izlediğim şeyleri sevmem o yüzden bu filmide bu kadar ertelemiştim. Ama beklediğimden iyiydi film. Lawrence her zamanki gibi harika. Filme dair tek eleştirimse Gale ve Katniss'in arasındaki duygusal bağın aktarılamamış olması kitaptaki gibi. Yani Gale'in bi iki tv ye bakışı dışında. Katniss'in ona olan merakı ve hayranlığına dair hiçbir belirti bile yok.
1
2 years ago
Shaman profile photo
Shaman
berbat
0
2 years ago
Agent47 profile photo
Agent47
battle royale'ın çakmasıdır.
1
2 years ago
scartech1 profile photo
scartech1 @BuseY. 
kesinlikle buse :)
0
over 2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
harika, sıkmayan bir film. oyunculuklar da çok iyiydi.
1
over 2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
film güzel ve etkileyici çok farklı bir konusu war cast seçimi de iyi yapılmış . tek kötü yanı olaylar hemen olup bitiyor biraz daha uzun olsaymış diycem de film zaten 142 dakika demek ki film bana yetmedi :)
0
over 2 years ago
AlpT.001 profile photo
AlpT.001
Filmde vahşet sahnelerinin yanı sıra fena değildi.
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
çok güzeldi....izleyin
0
over 2 years ago
samsa profile photo
samsa
kahrolsun faşist Capitol!!!
0
over 2 years ago

Who liked The Hunger Games

Who wishlisted The Hunger Games

Shelves that Include The Hunger Games

Interesting content shared about The Hunger Games

^ Back to Top