The Hunger Games: Catching Fire (2013) poster

The Hunger Games: Catching Fire (2013)

Director
Country
USA
Runtime
146 minutes
.SimS. Katniss Everdeen'in distopik ve bir o kadar da despotik dünyada geçen hayatta kalma hikayesi, serinin ikinci filminde de devam ediyor. Katniss ve yoldaşı Peeta 74. Açlık Oyunları'nı kazandıktan sonra sorunsuz bir şekilde evlerine dönmeyi başarırlar. Ancak bu galibiyet her şeyden önce Zafer Tutu yapmalarını gerektirmektedir. Her bölgeyi ayrı ayrı ziyaret ettikleri bu yolculuk sırasında Katniss, büyük bir ayaklanmanın ilk işaretlerine şahit olur. Başkaldırmanın ilk ipuçlarını gören Başkan Snow ise direnişi engelleyecek çareler aramaya başlar. Yeni Açlık Oyunları ile ilgili beklenmedik 'sürprizler' tasarlayan Snow 75. yılını kutlayacak Açlık Oyunları'nda, 25 yılda bir düzenlenen Çeyrek Asır Oyunları'nın (Quarter Quell) üçüncüsünün yapılacağını duyuracaktır. Galibiyetinin tadına dahi varamadan yeni bir hayatta kalma mücadelesine sürüklenen Katniss bu kez Açlık Oyunları'nın en yeteneklileri ve zekileri arasında hayatta kalmak için savaşacaktır. Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Açlık Oyunları serisinin ikinci filminde kadroda yine Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson ve Woody Harrelson yer alırken yönetmen koltuğunda bu sefer ilk filmden farklı olarak Francis Lawrence oturuyor.

PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
İlk filme göre daha ayağı yere basan ama bazen de tekrara kaçan yine de çok sıkmayan bir devam filmi. Ellerindeki karakterleri çok daha detaylı filme yansıtmak varken yüzeysel bir şekilde işlemiş olması filmin en büyük eksisi. Yine de ilk filmin kalitesine yakın. İzleyici olarak beklediğim kıvılcım bu filmde olsaydı eğer ilk filmi ezer geçerdi.
0
over 1 year ago
muzi0606 profile photo
muzi0606
Film güzel, kitabı daha güzel. İlk filmine göre bayağı aşağılarda bir film . Beklentimi karşılamadı
0
almost 2 years ago
okandemirel profile photo
okandemirel
kitabı okumayan bi izleyici olarak ilk filmin aksine bu filmde tahminlerimin dışında olaylar olmuştur. Oyunculuk olarak da jennifer lawrence i gayet başarılı buldum. Özellikle son sahnedeki mimikleri çok güzeldi. Bi sonraki devam filmini sabırsızlıkla bekliyorum zaten şunun şurasında iki ay kalmış
3
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Normalde kitap uyarlamalarını kitaptan daha zayıf bulurum o yüzden bir önyargı oluşmuştu bende fakat bu film kitaptan aşağı kalmıyor..
0
2 years ago
gizliyazarrr profile photo
gizliyazarrr
kitapla karşılaştırınca çok sönük geliyor ama bağımsız düşünürseniz gayet güzel bir yapım
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
beğendiğim bir seri açlık oyunları .. Devam filmini merakla bekliyorum .
0
2 years ago
shadowofdonkey profile photo
shadowofdonkey
bok gibi
1
2 years ago
ozge. profile photo
ozge.
izlettiriyo
0
2 years ago
LarueR profile photo
LarueR
Super film bence
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
film ilk filmden daha güzel ve daha etkileyici ama film bana yine yetmedi , filmin-konunun güzelliğinden mi bilmem filmleri bana hep az geliyor
0
over 2 years ago
AlpT.001 profile photo
AlpT.001
Serinin ilk filminden daha iyiydi. Sürükleyici bir film. Ayrıca Devrim konusu da iyi işlenmiş filmde.
0
over 2 years ago
samsa profile photo
samsa
bir geçiş filmi olmuş ama seriyi okumuş biri olarak ikinci filmden daha fazlasını beklemiyordum zaten.. seri bütün olarak çok güzel, finalin çok iyi olacağına eminim.. kesinlikle izlenmeli ;)
0
over 2 years ago
inceliklileydi profile photo
inceliklileydi
seriyi okumuş biri olarak ikinci filmi gördükten sonra üçüncü film için beklentimi epey düşürmüş bulunmaktayım.
0
over 2 years ago
Bgnck profile photo
Bgnck
İlk filme göre basit olmuş.
0
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
İlk filme oranla omuz kamerası kullanımı yok denecek kadar az. Filmin seyirciye vermeye çalıştığı distopik hava grenli hali ve omuz kamerası ile amacına ulaşsa da seyirci üzerinde filmin akıcılığı faktörünü baltalayan bir yapıya sahipti. İlk filmin sürpriz gişe başarısını beklemeyen yapımcılar bu boyuttaki bir prodüksiyonu 78 milyon dolar gibi normal sayılabilecek bir miktara mal ettiler. İkinci filmde kesenin ağzı biraz daha açılmış ve bütçe 130 milyon dolara çıkmış. Ateşi Yakalamak ilk filme oranla farklı bir yönetim tercihi ile daha başarılı ve 146 dakikalık süresine rağmen nefessiz izlenen bir yapım olmuş. İlk filmi izlememiş olanlar için gerekli referanslar filme yedirilse de detaylara hakim olmak için ikinciyi izlemeden ilkini izlemek şart. 2013 yılının kesinlikle izlenmeli filmlerinden biri.
0
almost 3 years ago
Joker profile photo
Joker
İlk filmin tekrarı gibi hissettirdi bana film. Sanki hikaye 3. filme de kalsın diye bir geçiş filmi olmuş. Tabiki görsel efektleriyle, oyuncu performansıyla her halükarda izlenecek bir yapım, yanlış anlaşılmasın. 3.film hikayenin geldiği noktayı da düşünürsek çok daha iyi olacaktır, merakla bekliyorum.
0
almost 3 years ago

Who liked The Hunger Games: Catching Fire

Who wishlisted The Hunger Games: Catching Fire

Shelves that Include The Hunger Games: Catching Fire

Interesting content shared about The Hunger Games: Catching Fire

^ Back to Top