The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009) poster

The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)

Director
Country
UK
Runtime
123 minutes
.SimS. Günümüzde ahlak kavramı en az özgürlük kavramı kadar tartışmalı bir mesele haline gelmiştir. işte "The Imaginarium of Doctor Parnassus" da çağdaş zamanlarda geçen fantazmatik bir ahlak öyküsü. İnsanlığın varoluşundan bu yana sorulan sorulara yanıt aranıyor; karanlık ve kasvet mi, aydınlık ve eğlence mi? Filmde, izleyicilere, ışık ile eğlence ya da karanlık ve kasvet arasında seçim yapma konusunda karşı koyulmaz bir fırsat sunan gezgin bir gösteri olan olağanüstü Imaginarium'un ve Dr Parnassus'un hikayesini anlatılmakta. İnsanların hayal gücünü etkileme konusunda muazzam bir yeteneğe sahip olan Doktor Parnassus karanlık bir sır ile lanetlenmiştir. Müzmin bir kumarbaz olan Parnassus, şeytan Bay Nick ile binlerce yıl önce bir iddiaya girer ve ölümsüzlüğü kazanır. Yüzyıllar sonra, tek gerçek aşkıyla karşılaşınca Dr. Parnassus şeytanla bir başka anlaşma yapar, kızının 16 yaşına ulaştığı gün Bay Nick'in mülkiyetine geçmesi şartıyla, ölümsüzlük karşılığında gençliğe ulaşır

kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Ahlaksızlık estetik güzelliğin ardına saklanarak gizlenmeye çalışırken, çocuk olan ve estetik kalamayanlar ahlakın önüne geçiyor. Şeytanın da siz doğruya karar vermeye çalışırken aklınızı kurcalamasına izin verdiğinizi görüyorsunuz. Lily Cole isimli ablayı tanımama neden olan hoş bir filmdir kendisi. Ayrıca Büyük dört aktörün bir kişinin hayalleri ve zaaflarını birlikte yaratmaları birlikte oynamaları gerekmesi de oldukça etkileyici bir durum. Ayrıca burada oyuncaların arasına yazılmamış ama Tom Waits geçmişin sesi, gıcırtısı bir kez daha paslı bir kapı aralandığında ortaya çıkan o gerilimli ses gibi sizleri etkilenmeye sürüklüyor..
0
5 months ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Subliminal mesaj vereyim derken konuyu birbirine katmışlar :D Bu kadar yıldız oyuncuyla daha iyi bir film çıkarılabilirdi. Görsel açıdan başarılıydı yalnız.
0
over 1 year ago
.SimS. profile photo
.SimS.
film çok karışık bir filmdi pek bir şey anlamadım açıkçası
1
over 2 years ago

Who liked The Imaginarium of Doctor Parnassus

Who wishlisted The Imaginarium of Doctor Parnassus

Shelves that Include The Imaginarium of Doctor Parnassus

Interesting content shared about The Imaginarium of Doctor Parnassus

^ Back to Top