The Imposter (2012) poster

The Imposter (2012)

Director
Country
UK
Runtime
99 minutes
TabuttaRovasata Frédéric, 16 yaşında iken Amerikalı bir ailenin kapısını çalar. Aile bundan 3 sene önce çocuklarını kaybetmiş ve ondan umudunu kesmiştir. Frédéric ise onlara 3 yıl aradan sonra geri geldiğini ve oğulları olduğunu söyler. Fakat bazı farklılıklar zamanla göze çarpar: konuşması Fransız aksanına dönmüştür ve göz rengi de değişmiştir? Frédéric Bourdin adlı bir Fransız gencinin 1997 yılında yaptığı ve literatüre geçen oldukça ilginç bir olayı anlatan yapım, biyografi – belgesel türünde.

Bhrpst profile photo
Bhrpst
film bitince ister istemez olayın gerçekliğini aramaya koyuluyorsunuz ve harbiden de kurmaca değil yahu! şimdi bu frederic ayrı psikopat, nicholas'ın ailesi ayrı psikopat arkadaş. ha bir de frederic'in ailesine hiç değinmiyim,sen kendin gibi psikopatı nerden buldun da evlendin;şimdi bunun çocuklar da psikopatlıkta yarışıyordur. olanları böyle gülümseyerek anlatırken çocuklarını hiç mi düşünmüyorsun be adam. müge anlı'ya çevirdi adam beni. sinirlerim bozuldu. ayrıca 6 yıl nedir hocam. gerçi nicholas'ın ailesi de pek şikayetçi değil durumdan. ne aşağı tükürebiliyosun ne yukarı ama iki taraf da tükürüğü hak ediyor sanırım. müge anlı severler izlesin,anneme izleteceğim ben en kısa zamanda :)
1
23 days ago
Daredevil profile photo
Daredevil
Gerçekten ilginç sonu açık uçlu biten bir filmdi.
0
3 months ago
sabriayes profile photo
sabriayes
böyle şeyler filmlerde olur demeyin.. belgsellerde de var. izleyin, gerçeğin nasıl kurgudan daha şaşırtıcı olabiliceğini görün.. bu arada, bana kalırsa
3
over 1 year ago
umutgokgul profile photo
umutgokgul
tek kelimeyle süperdi, belgesel tarzı olduğu için başta ön yargılıydım hatta yarısında bırakmaya karar verdim ama ikinci yarısı beni dehşet içinde bıraktı
0
over 1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
Bu bir belgesel.Ama önyargıyla yaklaşmayın.Bir çok hollywood geriliminden iyidir.Canlandırma ve röportajlar harika bir kurguyla yapılmış.
Gerer,şok eder,düşündürür.Bir belgeselden çok daha fazlası bir film.
0
over 1 year ago
potakal profile photo
potakal
Film bittikten sonra da yaşıyorsunuz filmi, tedirgin, kararsizca. Yaşanmış bir olay olduğu gerçeği de girince işin içine, nerden tutsaniz elinizde kalıyor. Her yönüyle başarılı buldum. Film dediğin hissettirir, bu film işte, bunu çok iyi yapiyor.
4
almost 2 years ago

Who liked The Imposter

Who wishlisted The Imposter

Shelves that Include The Imposter

Interesting content shared about The Imposter

^ Back to Top