The Invention of Lying (2009) poster

The Invention of Lying (2009)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
100 minutes
starch Politikacısından reklamcısına herkesin aklındakini doğru olarak söylediği bir gerçeklik düşünün. Ve o gerçeklikte ezik bir adam olan Mark, yalan söyleyebilmeyi keşfeder.

cngz profile photo
cngz
İyi bir konuya sahipken orta halli bir film çıkarılmış, yazık olmuş. Mevcut sistemde ihtiyaçlarını karşılayamama durumu üzerine herkesten farklı olarak insanların inanma yetisiyle oynayabileceğini farkeden birinin Dünyadaki dinlerde ortak olan durumlar üzerine mizahi bir bakış açısıyla çekilen filmdir. Tavsiye
0
4 months ago
Shaman profile photo
Shaman
Basit, gereksiz, zaman kaybı. Herkesin IQ'su sanki 90'ın altındaymış gibi davranıyorlar, yalan söylemeni anlarım da, birazdan dünyanın sonu gelecek diyor hakkaten mi yaa modundalar, absürd komedi desem o da değil. Yalanın İcadı yerine 'Aptallığın Sınırsızlığı' koyulabilirmiş filmin ismi. Güzel olan tek şey başroldeki aktörün ingilizce aksanıydı.
0
6 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Şunu anladım ki eğer devamlı gerçekleri söylesek durum fazlasıyla rahatsız edici olabiliyor... Yalan dünyada yaşayıp gidiyoruz işte... Liar Liar ın kalitesine erişemese de güzel film olmuş... Sıradanlıktan uzak farklı bir konunun işlenmiş olması bence bu filmi özel yapıyor...
5
12 months ago
starch profile photo
starch
burcsttan sonra ne yazsam yalan olur. Felsefik ve sorgulatıcı konusu ilginçti. Bunun yanısıra beni filmin başlarında rahatsız eden kısımlar oldu. Yalan söylememek başka şey, karşındaki insan hakkındaki düşüncelerini hiç gereği yokken yüzüne söylemek başka şey. Hangi garson masadaki çiftin bayan olanına çok güzelsin diyebilir ki. Bu, yalanın bilinmediği devirde de olmazdı, şimdi de olmaz..
3
12 months ago
burcst profile photo
burcst
Yalanın kalp kırdığı dünya yerine herkesin doğruyu söylediği ama yine herkesin kalbinin kırıldığı bi dünya görüyoruz filmde.Yalanla nezaket arasındaki ince çizgide durmak ne kadar zor.Belki geçmişte de insanlar,yalanı keşfetmeden önce bu kadar safça birbirlerine inanıyorlardı.Bunun güzelliğini de kötülüğünü de yaşadılar; aynı yalanın keşfinden sonra olduğu gibi..Bu anlamda, filmde yalan ve gerçeğin ironisi çok güzel aktarılmış.Ayrıca farklı birçok konuda düşünmeye sevkeden bir film olmuş. Gerçekten çok beğendim .
5
12 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Hikaye ve kurguladığı dünya değişik ama film sıkıcılığının önüne geçememiş. Tamam sonuna kadar izlettirdi ama sönüktü ve sıkıcıydı.
0
1 year ago
phoeniks profile photo
phoeniks
çok güzel bir filmdi çok ilginç düşündürücü sorgulayıcı temeli olan aynı zsamanda güzel vakit geçirdiğim izlenmesi gerektiğini düşündüğüm bir film. burcst sayende çok güzel bir film izledim teşekkürleeer :)
2
1 year ago
Persona profile photo
Persona
Yalanın gerçek olan ile ilişkisini sanatın yani bir metefor olarak Tanrı'ının varlığının aslında tamamen bir yalan olduğu gerçeğini göstermekte. Yalan ile gerçeğin birlik ve içi içeliği kendisini göstermekte. Aslında gerçekliğin tamamen kendi içerisinde kendini inkar eden bir gerçeklik olduğunu yani gerçekliğin aslında gerçek olmayan olduğunu vurgulamaktadır. İşte gerçek bu yüzden gerçek bir yalandır. Söylemini taşımaktadır.
1
2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Bana kalırsa filmin en eğlenceli yönü Rob Lowe ve canlandırdığı karakter. Kıymeti bilinmemiş filmlerden... Yalanın olmadığı bir dünya düşününü ve herkesin bizim hep kaçtığımız doğruları söylediği ama bunun son derece normal karşılandığı... Ricky Gervais'in üstün zekasının elinden çıkma bu komedi filmi yalansız bir dünya nasıl olur sorusunun yanında aslında yalanın gerekli olup olmadığını da eğlenceli bir şekilde cevaplıyor. Keyifli bir akşam geçirmek isteyenler başta olmak üzere kaçırılmaması gereken bir seyirlik
2
almost 3 years ago

Who liked The Invention of Lying

Who wishlisted The Invention of Lying

Shelves that Include The Invention of Lying

Interesting content shared about The Invention of Lying

^ Back to Top