The Island (2005) poster

The Island (2005)

Director
Country
USA
Runtime
136 minutes
TAGUT Lincoln Six-Echo (McGregor) ve Jordan Two-Delta (Johansson), 21. yüzyılın ortalarında, dışarıya kapalı yer altında bir tesiste yaşayan yüzlerce kişiden ikisidir. Dikkatle kontrol edilen bu tesisin tüm sakinleri gibi, günlük hayatlarındaki her şey, sözde kendi iyilikleri için, kontrol edilmektedir. Buradan çıkmanın tek yolu, ve herkesin ortak umudu; çekilişle “Ada”ya gitmek için seçilmektir. Orası, raporlara göre, dünyada meydana gelen ve tesis sakinleri hariç gezegendeki herkesin canını alan ekolojik felaketten geriye kalan tek temiz ve yaşanılabilir karaparçasıdır (ada). Son zamanlarda açıklanamayan rüyalar gören Lincoln huzursuzdur ve hayatındaki kısıtlamaları gün geçtikçe daha çok sorgulamaya başlamıştır. Ama büyüyen merakının onu sürükleyeceği korkunç gerçeğe hiç hazırlıklı değildir. Genç adam varlığıyla ilgili her şeyin bir yalan, Ada’nın acımasız bir aldatmaca, ve kendi ve Jordan’ınki de dahil olmak üzere herkesin ölüsünün aslında dirisinden daha değerli olduğunu öğrenir. Zamanları daralmakta olduğu için, Lincoln ve Jordan bildikleri tek dünyadan (120 milyar $'lık klon tesisden) cesurca kaçarlar. Yeryüzüne çıkıp, tesisin kontrolünden kaçınca, aralarındaki çocuksu ilişki yerini yetişkin ilişkisine bırakır. Fakat peşlerinde kendilerini amansızca takip eden tesisin taşeron güvenlik güçlerinden kaçmak, Lincoln ve Jordan’ın öncelikli hedefidir.Amaçları ise: Yaşamak ve yaşatmaktır!

burcst profile photo
burcst
İzlediğim en iyi bilim kurgulardan biri diyebilirim.Gerçekten çok sürükleyici.Benzer tarzda filmler olsa da bu film bence oldukça özgün.Yorumlarda mantık hatalarından bahsedilmiş ama ben mantık hatası göremedim aksine bana çok mantıklı geldi; detayları çok iyi düşünülmüş,kendini adım adım ortaya çıkaran başarılı bir film. Ayrıca aksiyon sevmeyen ben aksiyon sahnelerini bile heyecanla izledim.Oyunculara diyecek söz bulamıyorum Ewan'ı zaten severim Scarlett'i hiç sevmem çünkü çok kıskanıyorum :) ama burda onu da sevdim,itiraf etmeliyim.Neden daha önce izlememişim diyorum..şiddetle tavsiye ediyorum.
10
3 months ago
starch profile photo
starch
Ne zamandır böylesi bir aksiyon filmi izlememiştim. Fikir, senaryo, çekimler harikaydı. Ewan ve Scarletti de severim. Çok beğendim.
11
3 months ago
Berkantk profile photo
Berkantk
Film gayet sürükleyici ama abartıldığı kadar muhteşem değil. Dikkatli bir izleyiciyseniz senaryonun ne kadar üstün körü yapıldığını ve klişelerde boğulduğunu görürsünüz. Diğer ütopik filmlerden çok da farklı değil ama diğerlerine nazaran daha fazla mantık hatası var.
İzlenebilir
1
7 months ago
mels profile photo
mels
Çok iyi bir filmdi gerçekten. Mazerunner tarzı olmuş, ya da daha doğrusu Mazerunner bu filmden esinlenmiş olabilir. :) Evet bir kaç tane mantık hatası var ama çok göze batmıyor. Eğer bilimkurgu-aksiyon tarzı bir film izlemek istiyorsanız bu film on numara beş yıldız. :D
4
11 months ago
Turkeywood profile photo
Turkeywood
Son zamanlarda bu tarz filmlr tutuluyor.Labirent filmini hatırlattı devamı gelirse izlenilir güzeldi.
5
11 months ago
springwhite profile photo
springwhite
bu kadar güzel bir film olmasına rağmen sosyal içerikli sitelerde yayınlanan film listelerinin hiç birinde bulunmaması çok ilginç :(
1
12 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
BENZERLERİ OLSA DA BU GÜZEL. Çok eski bir filmde hatta, günümüze göre bst kalabilecek tekniklerle çok yakın bir senaryo var...'Ada' da oyuncuların görsellikleri daha ön plana çıkmış. Mekan ve efektler daha yeni tabi...Güzel bir film denebilir.
0
over 1 year ago
atillalkan profile photo
atillalkan
bana portal oyununu hatırlattı :)
0
over 1 year ago
scrscream profile photo
scrscream
Çok güzel filmdi ben çok beğendim tavsiye ederim.
1
almost 2 years ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
Bu tür sevenler düşünmeden izlesin..
0
2 years ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Gelecek senaryolarına yönelik kurgusu güzel
1
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
güzeldi
0
over 2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
farklı ve güzel bir kurguydu. daha filmin başında görsel açıdan etkilenmeye başladım bile. efektler gerçekten çok iyiydi aynı şekilde oyunculuklar da öyle. keşke bu zamana kadar izleseydim dedirtti. bilim kurgu sevenlere kesinlikle tavsiye ederim.
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
değişik konusuyla sonradan artan temposuyla izlenebilir bir film..
0
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Ne kadar bilim kurgu gibi dursa da olmamasına yasalar dışında bir engeli olmayan tek solukta izlenecek bir film,tavsiye edilir...
0
over 2 years ago

Who liked The Island

Who wishlisted The Island

Shelves that Include The Island

Interesting content shared about The Island

^ Back to Top