The Jungle Book (2016) poster

The Jungle Book (2016)

Director
Country
USA
Runtime
106 minutes
Ricky.McFloyd Ailesini kaybeden bir erkek çocuk vahşi ormanın derinliklerinde bir ayı, bir siyah panter ve bir kurt sürüsü tarafından büyütülür. Bagheera, Mowgli’ye bu macerada akıl hocalığı yapacaktır. Canlı-aksiyon ve epik türündeki bu hikayede, kurtlar tarafından yetiştirilen Mowgli evi bildiği tek yeri terketmek zorunda kalınca, hem kendisini hem dış dünyayı keşfetmek için yeni bir arayışa çıkacaktır. Rudyard Kipling‘in klasik çocuk romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Jon Favreau sırtlarken uyarlama senaryo ise Justin Marks’a ait. Disney tarafından hayata geçirilen filmin orijinal seslendirme kadrosunda ise Ben Kingsley ve Neel Sethi isimleri başı çekerken kadroda onlara Scarlett Johansson, Idris Elba, Bill Murray, Christopher Walken, Lupita Nyong'o ve Giancarlo Esposito isimleri yer alıyor.

Brook profile photo
Brook
Çok sevmiştim. Bir ara yine izlemeyi düşünüyorum. Animasyon daha bi iyi olmuş sanki :)
1
4 days ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Gerçekliği sorgular derecede başarılı bir animasyon... Hayranlıkla izledim ...
3
1 month ago
buketaktas profile photo
buketaktas
Ekim ayı izlenecekler listemin 3. Filmiydi kafa dağıtmadık orta karar başarılı bir film olmuş animasyon izlemedim gerçekti sanki ...
2
2 months ago
mavillains profile photo
mavillains
Neredeyse 2 saat olan bir film ve aralıklarla 15 dakikaya bir ağladım herhalde. İnanılmaz beğendim. Ve o CGI nedir öyle? Hayatımda bu kadar gerçeğe yakın bir animasyon görmemiştim. Mükemmeldi.
2
3 months ago
mtufan profile photo
mtufan
görselleriyle beni büyüledi diyebilirim. ayrıntılar müthişti. orman çocuğu hakkını vermiş. filmde fillerin koyulduğu yer çok hoşuma gitti. kesinlikle izlenmesi gerek.
maymun kralın hırsı çok tanıdık geldi. nede olsa orangutanlar insana en yakın varlıklar olarak kabul edilirler. yoketme konusunda bizden örnek aldığı kesin. istekleriyse fazla insancıl. mogli den bile fazla.
genelde hep insanlar kendilerini zekası sebebiyle hayvanlardan ayırdığını düşünürdüm fakat filmi izleyince onlar bizi kendilerinden dışlamış gibi hissettim. sanki dünya onların da biz gelip almışız gibi..uzaylı insanlık.
sahneler oldukça iyiydi. hızlı bölümleri yormadı. sonunda zeka farkıyla kazanılması hoşuma gitmedi. insan, ormanın kurallarının üzerindeymiş hissi verdi. belki de bunu istediler ya neyse.
shere khan ve maymun kralın motivasyonu eksik bırakılmış. intikam almayı düşünebiliyor ama saldıranın kendisi olduğunu yaşlılıktan mı unutmuş. kaplan yavrusuna zarar verildiği bir sahne olsaydı tamamlanırdı bence. maymun kral sa ateşi istiyor en güçlü olmak için ama insanlar varken nasıl olacaksa. bir de insanın ormana zarar verebilmesi için ateşe ihtiyacı olmadığı vurgulansaydı tam olurdu :-)
0
4 months ago
KlaketKafa profile photo
KlaketKafa
Sinemada yaşanan bir aksilik sebebiyle hem Türkçe dublajlı hem de altyazılı orijinal sesiyle de izleme şansına (talihsizliğine?) eriştiğim filmdir kendileri. Dublajı sağlam yapmışlar ama tabii ki de orijinal her zaman ayrı bir keyifdir ;) Filme gelecek olursak ben beğendim valla. Başta beklentim çok yüksekti ama sonraları baştaki beklentimi unuttum. Animasyonlar şahaneydi. Çocuk oyuncu da sevimlimsiydi. Filmin müzikalimsi sahnelerinde çalan şarkılar çok hoştu. Ve eğer uslu bir seyirci olursanız; film bitiminde azıcık sabrederseniz Scarlett Johansson'ın o kadife sesinden güzel bir şakıyı daha dinleme keyfine erişebilirsiniz ;)
7
7 months ago

Who liked The Jungle Book

Who wishlisted The Jungle Book

Shelves that Include The Jungle Book

Interesting content shared about The Jungle Book

^ Back to Top