The King's Speech (2010) poster

The King's Speech (2010)

Director
Country
UK
Runtime
118 minutes
SuAgaoglu İngiliz Kraliyet ailesinden VI. George'un kekemeliğini yenmesi üzerine kurulu bir dönem filmi. Sağlam oyuncu kadrosunun sürüklediği filmin öyküsü, babası V. George'un ölümünün ardından, Frederick Arthur George'un ağabeyi Edward'ın Amerikalı Wallis Simpson ile evlenmek için tahtı Albert Frederick Arthur George'a devretmesiyle başlıyor. Fakat tahta oturan yeni kralın önemli bir engeli vardır. Halka hitabet etmekte sorunlar yaşayan kral çocukluğundan beri başına dert olan kekemeliğini yenmek zorundadır. Yeni kralın bu sorununu yenmesi ve onu kraliyet makamıne hazırlamak için Avustralyalı konuşma terapisti Lionel Logue devreye girer

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok güzel bir film. Etkileyici bir dostluk, gerçek hayat hikayesi. Oyunculuklar ise üst düzey 8/10
2
7 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Şimdi şöyle olucak böyle olucak diye sonunu bile bile izlettirmeyi başaran bir film.. Ama yine de gerçek hayattan uyarlanan ve Geoffrey Rush, Helena Bonham ve özellikle Colin Firth ile birlkte çok başarılı bir film olmuş ..
6
7 months ago
Lioness profile photo
Lioness
Film çok güzel... Colin Firth bu traz filmlere inanılmaz yakışıyo ya.. Bir de filmin adını "Zoraki Kral" diye çeviren çevirmeni tebrik etmek lazım "Hay Allah'ım" :)
5
1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
KRAL ÇIPLAK Sahte bir imaj oluşturan ihtişamın altında, gerçekte sıradanlığın yattığını gösteren bir çalışma...Oyunculuklar başarılı.
0
over 1 year ago
Novella profile photo
Novella
Geoffrey Rush'ın oyunculuğun kitabını tekrardan yazdığı- üstelik yrd oyuncu olarak oscar ödüllü ve arşivimde bulunan filmdir kendisi.
1
over 1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
kralın çabası bazen vazgeçişleri gururu... terapistin inancı film sonunda kurnazlığı... her ne kadar ağır işleyen film olsa da insana çok şey kazandırdığı kesin.
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
ingiliz kraliyet ailesini anlattığı için oscar almış bir film.
0
2 years ago
muratkacar profile photo
muratkacar
aldığı Oscar saçma iiyi ama abarılı
0
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
izletiyor bir sekilde... ama basi belli, sonu belli...
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
ödüllere aday gösterilen bir film , konusu da gerçekçi ve güzel ( ki yaşanmış bir hikaye ) ama gerçekten sıkıcı bir yapım , film kötü değil ama film çok sıkıcı
0
2 years ago

Who liked The King's Speech

Who wishlisted The King's Speech

Shelves that Include The King's Speech

Interesting content shared about The King's Speech

^ Back to Top