The Kite Runner (2007) poster

The Kite Runner (2007)

Director
Country
USA
Runtime
128 minutes
FanFilmFon Afgan yazar Khaled Hosseini’nin(Halit Hüseyni) aynı adlı çok satan romanından uyarlanan “Uçurtma Avcısı-The Kite Runner”da, uzun yıllardır Kaliforniya’da yaşayan Amir adlı bir Afgan göçmeninin, çocukluk arkadaşı Hasan’ın oğlunun başının dertte olduğunu öğrendikten sonra ona yardımcı olmak için Taliban yönetiminin kontrolündeki anavatanına geri dönüşünün çarpıcı öyküsü anlatılır. Kaliforniya’da yaşayan Amir, Afganistan’a Taliban rejiminin hakim olmasından sonra Amerika’ya göç eden Kabil’li zengin bir tüccar ailenin oğludur. Kabil’de geçen çocukluk yılları sırasında evin hizmetçisinin oğlu Hasan ile çok sağlam dostluk bağları kurmuştur. Ancak bir uçurtma yarışı sırasında Hasan’ın başına gelen olayda ona yardım edebileceği halde ona sırtını dönerek en sevdiği arkadaşına ihanet etmiştir. Aradan geçen uzun yıllar boyunca bu ihaneti ve suçluluk duygusu hiç aklından çıkmaz. Yıllar sonra Hasan ve karısının Taliban tarafından öldürüldüğü haberini alır. Bunun üzerine bir zamanlar ihanet ettiği çocukluk arkadaşının başı dertte olan oğlunu bulmak ve onun hayatını kurtarmak için Taliban yönetiminin kontrolündeki Afganistan’a geri döner. DreamWorks Pictures’ın sunduğu “The Kite Runner”ın yönetmenliğini “Finding Neverland”den tanıdığımız Marc Forster üstlendi. Yapımcılığını Sam Mendes, Walter F. Parkes ve Laurie MacDonald’ın gerçekleştirdiği filmin senaryosunu “25th Hour”daki çalışmasından tanıdığımız David Benioff ile Khaled Hosseini beraber yazdılar.

Lessienn profile photo
Lessienn
Herkes aynı şeyi söylemiş aşağı yukarı ama bence de kitabının yanına bile yaklaşamaz film.Ancak hikaye o kadar güzel ve bi o kadar da acı ki şunun yarısı güzellikte çekseler bile beğenirdim.
1
8 days ago
buketaktas profile photo
buketaktas
''Senin için bin tane bile getiririm.'' kitabı zaten harikaydı filmi eksik olsa da sevdim. İz bırakıyor çok derinlerde...
3
6 months ago
Rumm profile photo
Rumm
Eğer kitabını okumuşsanız film çokk eksik gelecektir, konu öyle atlanarak işlenmiş ki gerçekten kitaba hakaret niteliğinde
2
10 months ago
Selocan profile photo
Selocan
Kitabı okumuş olduğumdan ister istemez kıyaslama yaptım ama filmi ve kitabı bir düşünmek yanlış olur. Çok etkileyici ve iz bırakan bir film.Bence fazla yoruma ihtiyacı yok kesinlikle izlemelisiniz.. Kitabı da kesinlikle okumalısınız. Fazlasıyla tavsiye ediyorum.
0
10 months ago
Brook profile photo
Brook
Kitabını okumayı düşünmediğim bir film. O kadar harikaydı ki kitabını okuyup fikir değiştirmekten korkuyorum. Bence mutlaka izlenmeli. Kitap konusuna karışmayacağım :D
0
1 year ago
Gokalpb profile photo
Gokalpb
Bazı filmler vardır paragraflarca yazı yazarsın, bazı filmler vardır izlersin biter ve söyleyecek bir şey bulamazsın. İşte bu bittikten sonra insanın oturup bi 5-10 dk sessizce kaldığı filmlerden biri
0
1 year ago
Novella profile photo
Novella
Kitabını okumadım ancak filmi çok beğendim. iyi film değil- çok iyi film. 8/10
0
over 1 year ago
MeKa profile photo
MeKa
Tek tavsiye verebilirim, o da önce filmi izleyip sonra kitabı okumanız :)
4
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
BİR SİNEMA EFSANESİ Baştan sona dek kaliteli bir film. Sinemadan anlayan izleyiciden tam not alır cinsden. Kitaptan uyarlanmış senaryosunda sık sık sürprizler var. Konuyu dikkatlice ve sabırla izlemek lazım.
0
over 1 year ago
CANERAHMET profile photo
CANERAHMET
kitabı çok güzeldi bunun ama filmi o kadar beğenmedim ama kitap hatırına beğene bastım
1
almost 2 years ago
iremd profile photo
iremd
Kitabını okuduğumda da etkisinde kaldım filmi izlediğimde de.İyi ki izledim dedirten filmdir
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Kitabı da filmi de çok beğendim. Okuduktan sonra hemen filmi indirdim. Bir iki sahne eksikti evet ama her uyarlamada bu olur. ki gördüğüm uyarlamalar içinde en iyilerindendi. Kitapta yaşadığım kadar duyguyu filmde de yaşadım. Keşke Sohrab'ın finali değiştirmeselerdi ama.Kitapta en iyi dram yaşatan anlardı.
0
2 years ago
RussellCroweHayrani profile photo
RussellCroweHayrani
Filmine bir şey diyemem de kitabı salya sümük ağlatır
4
2 years ago
neway profile photo
neway
Kitabı ayrı, filmi ayrı içimi parçaladı. Hayal ürünü olduğuna inanmayı çok istedim hep ama Orta Doğu gerçeğini inkar etmenin hiçbir faydası yok malesef. Güzel bir filmdi, kitapla başabaş diyebilirim.
0
2 years ago
Feyzagul profile photo
Feyzagul
Etkisinden günlerce kurtulamayacağım bir film...
0
over 2 years ago
FanFilmFon profile photo
FanFilmFon
Tek bir günah vardır o da hırsızlıktır. Diğer tüm günahlar onun türevleridir. Bir adamı öldürürsen,bir hayat çalarsın. Karısının onun üzerindeki hakkını, çocukların babaları üzerindeki hakkını da. Yalan söylersen birinin doğruluk üzerindeki hakkını çalarsın. Hırsızlıktan daha tiksindirici bir şey yoktur. Çocuklar boyama kitabı değildir, onları en sevdiğin renge boyayamazsın.
1
over 2 years ago

Who liked The Kite Runner

Who wishlisted The Kite Runner

Shelves that Include The Kite Runner

Interesting content shared about The Kite Runner

^ Back to Top