The Last King of Scotland (2006) poster

The Last King of Scotland (2006)

Director
Country
UK
Runtime
123 minutes
yabann Genç doktor 1970'lerin Uganda'sına vardığında çok uzaklardaki bir ülkede vahşi bir macera yaşayacağını düşünerek yola çıkmıştı. Eğlenecek, insanlara yardım elini uzatacaktı. Fakat bu yolculuk dünyanın en karanlık yerine; insan kalbine gidiyordu. Bu film dünyanın tanıdığı en çılgın diktatörlerden biri olan Idi Amin dönemindeki Uganda'yı beyaz perdeye taşımaktadır. Kaderin inanılmaz bir cilvesi ile, Uganda'da tıbbi bir misyonda bulunan doktor Gerrigan dünyanın en barbar kişilerinden biri olan İdi Amin'in yönetimi içinde sıkışıp kalır. Garrigan'ın bir kriz durumundaki soğuk kanlı tavırlarına ve çalışmasına tanık olduktan sonra bu doktora hayran kalan Uganda'nın başkanı İdi Amin, Garrigan'ı kendisinin özel doktoru ve en yakın sırdaşı olarak seçer. İlk başlarda yeni pozisyonu ile gururu okşanan ve büyülenen Garrigan, çok geçmeden Amin'in vahşiliğini ve kendisinin bu durumdaki suç ortaklığını fark eder. Garrigan yanlışlarını düzeltmeye ve Uganda'dan sağ olarak çıkabilmeye çabalarken, dehşet ve ihanet peşini bırakmayacaktır.

EDITOR profile photo
EDITOR
HARİKA BİR FİLM Sanki konu içinde konu varmış gibi gelişen olaylar, sizi kısa sürede filme bağlıyor. Hekimliğin verdiği ayrıcalığı kullanan bir İskoçyalı...Uganda...Siyaset...Söylenecek birşey yok; harika! ammaa (demesem duramam)...İdi Amin in (Iydi Amin), Batı tarafından yapılmış tasviri, tamamen yanlış ve kasıtlı olup, doğrularla ilgisi yoktur.
0
1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
Uganda'ya gönüllü gitmiş bir iskoç doktorun darbeci bir diktatörle olan macerası...Hep deriz ya "burası Uganda mı!" işte o Uganda'nın hikayesi.Ama siyasi bir film denemez.Eğlenceli,kendi çapında aksiyonu olan,sağlam bir filmdir.
Diktatör rolündeki Forest Whittaker en iyi erkek oyuncu oscar'ını kazanmıştı...
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
hakkı yenmiş bir filmdir. neden ses getiremedi anlayamadığım; anlayamayacağım bir filmdir. iskoçyadan kara afrikaya macera adına gelmiş bir doktorun diktatör idi amin le karşılaşması...
1
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
Bu filmde kıyıda köşede kalmış fazla izlenmemiş . Mutlaka izlenmeli oldukca iyi bir film ve oscar ödülü almıştı en iyi oyuncu dalında .. Tekrar izlemek isteyeceğiniz koleksiyonluk bir film . Kaçırmayın ..
1
2 years ago

Who liked The Last King of Scotland

Who wishlisted The Last King of Scotland

Shelves that Include The Last King of Scotland

Interesting content shared about The Last King of Scotland

^ Back to Top