The Last Samurai (2003) poster

The Last Samurai (2003)

Director
Country
USA
Runtime
154 minutes
TAGUT 1870'lerin Japonya'sında Amerikan ordusundan Yüzbaşı Nathan Algren, Japon İmparatorunun davetlisi olarak, ülkenin ilk modern ordusunu eğitmek üzere Tokyo'ya gelir. Algren, komuta ettiği japon ordusunun başında savaştığı Samuraylara esir düşer. Samurayların son lideri Katsumoto (Ken Watanabe) yeni düşmanlarının kim olduğunu ve ne olduğunu anlamak için onun öldürülmesine izin vermez ve onu yaşadıkları samuray köyüne götürür. Yüzbaşı Algren samuray kültürüyle tanışır ve çok etkilenir. Bir samuray savaşçısı gibi hareket etmeyi,kılıç kullanmayı öğrenince büyük bir kararın eşiğine gelir. İki taraf arasında kalmıştır ve onurunun doğru yolu göstermesini bekler.

Lessienn profile photo
Lessienn
(Stockholm sendromu içerir)
5
12 days ago
Cpt.Boromir profile photo
Cpt.Boromir
Hala kitap okurken arkadan soundtracklerini açtığım müthiş bir film.
1
7 months ago
Ghoost profile photo
Ghoost
2003 yapımı olan bu yapım, savaş ve daha çok Dram üzerine kurulu türünün en iyi filmlerinden birisi. Sadakatmi yoksa Onurmu ikilemini bize yaşatan bu film, Ken Watanabe ve Tom Cruise diyaloglarıyla ruhumuza işleyor.
Efsane kelimesini fazlasıyla hakediyor.
0
10 months ago
lews profile photo
lews
13 sene sonra izlemek nasip oldu ve gerçekten övüldüğü kadar var , hayranlıkla izledim.
0
10 months ago
Brook profile photo
Brook
Muhteşem bir filmdi. İzleyince hatırladım ki daha önce ben bu filmi seyretmişim :D Ama olsun bir daha izledim. Muhteşem sahneleri vardı. Savaş sahnelerinin yanı sıra doğal görselliğin çekimi de başkaydı. Konusu kendine hastı bence. İzleyin bakalım :)
2
11 months ago
damla. profile photo
damla.
Tom Cruise antipatisi bile olsa,şiddeti, olay örgüsü ve duygusallığı için bile birkaç kez izlenebilir filmlerden birisi Son Samuray. Kesinlikle tavsiye filmlerden birisi efenim, izleyip, izlettirebilirsiniz.
0
over 1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Vay be! Övüldüğünün üstünde olan bir film daha. Geç izlediğim için üzüldüm. Japonların kültür hassasiyetine ve kendilerine hayranım :D
3
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
ÇOK ETKİLEYİCİ Aksiyonu fantastik ögelere ulaştırabilmiş. Uzakdoğu kültürünün güzel bir açılımı. Hikaye sizi hiç sıkmadan alıp götürüyor...Herşeyi mükemmel olan filmin tek kusuru; Cüneyt Arkın filmlerinde bile göremeyeceğimiz final sahnesi!
0
almost 2 years ago
Geotitan profile photo
Geotitan
gerçekten harika bir kurgu oolmuş izlenmeye değer kesinlikle tavsiyemdir .
1
2 years ago
ECD93 profile photo
ECD93
Katsumoto karakteri harika yaratılmış ve bir o kadarda harika hayata geçirilmiş
0
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Tom Cruise'un uluslararası yıldız oluşuyla güç kazanan film hemen tüm oyuncu kadrosu Japonlardan oluşuşyor ama Hollywood öyle bir sektör ki samuray hikayesini bile Amerikalı bir yıldız üzerinden pazarlayıp gelir elde edebiliyor. Bu arada filmin ABD'de 11 Japonya'da ise 120 milyon dolar getiri elde ettiğini de not olarak düşeyim
2
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Sıkılmadan izleyeceğiniz güzel bir film şiddetle tavsiye edilir!
0
over 2 years ago

Who liked The Last Samurai

Who wishlisted The Last Samurai

Shelves that Include The Last Samurai

Interesting content shared about The Last Samurai

^ Back to Top