The League of Extraordinary Gentlemen (2003) poster

The League of Extraordinary Gentlemen (2003)

Country
USA
Runtime
110 minutes
Arcadia Allan Quatermain, dünya çapında, parmakla gösterilen macera tutkunlarından biri olmakla kalmayıp aynı zamanda dünyanın hiç görmediği tüm süper kahramanların dahil olduğu birliğin başında bulunmaktadır. Quatermain'in sıradışı birliğinde her biri kendine özgü güçleri ve yetenekleri ile öne çıkan Kaptan Nemo, Dracula Mina Harker, görünmez adam Rodney Skinner, Amerikan gizli servis ajanı Sawyer, Dorian Gray, Dr. Jekyll/Mr. Hyde ve birliğin esrarengiz üyesi M yer almaktadır. İnsanlığın umudu olabilecek tüm dünya liderlerinin bir araya gelerek oluşturacakları komisyonu sabote etmeyi planlayan maskeli Fantom'un planlarına engel olmak için zaman kaybetmeden Kaptan Nemo'nun olağan dışı denizaltısı Nautilus'a binerek savunma hattına, yani İtalya'nın Venedik kentine doğru yola çıkarlar. Birliğin dünyayı kurtarmak için yalnızca 90 saati vardır.

KlaketKafa profile photo
KlaketKafa
Görsel efektleri yüzünden gözlerim kanadı resmen! Kaç yıl öncesine ait filmlerde fıstık gibi görsel efektler kullanılırken 2003 senesine ait bu filmde resmen ayıp edilmiş. Böyle ilgi çekici karakterlerle nasıl bu kadar sıkıcı bir film çekebilmişler anlamış değilim. Repliklerde gereksiz duraksamalar, şaşırtmayan aksiyonlar, aceleye getirilmiş hissiyatı uyandıran olay akışları... Ne hevesle başladım filme, tam bir fiyasko oldu benim için. Kesinlikle tavsiye etmiyorum! Benzer olayları, karakterleri ve dönemi içeren, kaliteli bir yapım izlemek isteyenleri şöyle alalım --> Penny Dreadful
5
6 months ago
Brook profile photo
Brook
Güzel filmdi. İzlemenizi tavsiye ederim. Henüz DC filmlerinden Marvel tadı alamadım ama DC filmlerini sevmeye başladım bu bir gerçek. :)
8
6 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Alan Moore gibi çizgi roman dünyasının efsanelerinden birinin kaleminden çıkan aynı isimli çizgi romanın uyarlaması. Grafikleri çok yetersiz buldum. Belki günümüzde yeniden yapılsa çok daha başarılı birşeyler çıkabilir bugünki bütçelerle.
4
6 months ago
Lioness profile photo
Lioness
Dorian Grey rolünde "Stuart Townsend " nasılde yakışmış role :) Bu gün tekrar izleme fırsatım oldu.. Şiddetle tavsiye edilir :)
0
over 1 year ago
Lioness profile photo
Lioness
İşte kendini bıktırmadan zaman zaman tekrar izlediğin filmler olur ya bu da onlardan.. ;)
6
over 1 year ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
gayet güzel sürükleyici bir film.
2
over 2 years ago

Who liked The League of Extraordinary Gentlemen

Who wishlisted The League of Extraordinary Gentlemen

Shelves that Include The League of Extraordinary Gentlemen

Interesting content shared about The League of Extraordinary Gentlemen

^ Back to Top